Ремонти доріг – 2021: акцент на комфорт і безпеку

Які вулиці вже відремонтували у Львові, а на яких і коли роботи завершать

Перші цьогорічні результати реконструкції великих вулиць Львова вже можна випробувати на міцність. Вулиці Пекарська, Богдана Хмельницького та частина Бандери стали не просто проїзними, а доволі видозміненими, більш комфортними і сучасними. А завершити рік місто планує з повністю відремонтованими вулицями Бандери та Пилипа Орлика та частиною вулиці Шевченка.

Нові стандарти на Пекарській

Відремонтовану вулицю Пекарську відкрили для проїзду 6 вересня. Тут проєктанти заклали вже відому у Львові концепцію «вулиці для всіх», за якої почуватись комфортно мають і пішоходи та водії, і велосипедисти та батьки з візочками. Врахували й те, що Пекарська традиційно є студентською вулицею, оскільки поряд є одразу два львівські виші, а також туристичною, адже неподалік розташований Личаківський цвинтар.
То що змінилось? Вулицю Пекарську виклали бруківкою та мозаїкою, з’явились місця для паркування, якісні велосипедні доріжки, нові тротуари, тут замінили всі інженерні мережі. Також на вулиці суттєво поменшало МАФів. Стало дуже комфортно. Взірцева вулиця для наступних реконструкцій.

Безпека на Хмельницького

Після завершення ремонту, який тривав два роки, у мікрорайоні відчутно покращилося транспортне сполучення. А завдяки ремонту кільця на перехресті з вул. Липинського, новим острівцям безпеки, автомобільним стоянкам, кишеням для паркування, винесенню зупинок громадського транспорту та двостороннім велодоріжкам вулиця стала комфортною і безпечною для пішоходів, водіїв приватних автівок і велосипедистів. Ще тривають незначні роботи на бічних вулицях, зокрема Кукурудзяній, однак це вже не створює суттєвих незручностей для мешканців мікрорайону.

Комфорт для всіх на Бандери

Відкриттю частини вулиці Бандери, здається, радіють не лише мешканці мікрорайону, а й усі львів’яни. «Багатостраждальні» ремонтні роботи стрімкими темпами добігають кінця – повністю одну з головних магістралей міста мають відремонтувати до кінця року.
Отож перший відтинок – від вул. Чупринки до вул. Коновальця – відкрили для проїзду легкового транспорту. Громадський транспорт натомість поїде трішки пізніше. Тут замінили всі комунікації, виклали бруківку, є зручні місця для паркування, велодоріжки, комфортні хідники, зупинки для транспорту, пішохідні зони та умови для маломобільних груп населення.
«У процесі ремонту нам доводилося вносити корективи до проєкту, адже багато важливих речей не було враховано. Завдяки активній позиції мешканців, громадських активістів ця вулиця справді стане взірцем з точки зору врахування інтересів усіх учасників дорожнього руху», – каже мер Львова Андрій Садовий.

Більше зелені на Шевченка

Триває третій і останній етап ремонту вулиці – на відтинку від Ярослава Мудрого до Залізничної. Це доволі складний об’єкт, адже потрібно замінити низку комунікацій, зокрема колектор і водогін, які пролягають на глибині. Опісля тут вкладатимуть бруківку, влаштовуватимуть велосмуги вздовж проїзної частини, кишені для машин швидкої допомоги, аварійних служб та тимчасової стоянки автівок мешканців будинків. Аби якісно провести роботи, підрядникам доведеться зрізати кілька дерев. Однак у мерії заспокоюють: на місці зрізаної зелені буде значно більше нової.
Відремонтувавши Шевченка, місто має план взятись і за сусідню Залізничну, що допоможе покращити сполучення мікрорайону Рясне з центром міста.

Більше місця на Орлика

Напередодні відновили ремонт і на вулиці Пилипа Орлика, яка веде одразу до двох міських лікарень. Після завершення всіх робіт проїзна частина стане ширшою і матиме нове асфальтобетонне покриття. Будуть також нові тротуари та якісна велоінфраструктура, сучасне енергоефективне освітлення та пішохідна зона, а місця для паркування облаштують вздовж вулиці. Окрім того, буде тут і зупинка громадського транспорту. Загалом роботи з реконструкції вулиці триватимуть до кінця цього року.
фото: Роман Балук
офіційно
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8435 / 1.56MB / SQL:{query_count}