«Від кожного з нас залежить, якою буде Україна!»

«Львівська Пошта» запитала відомих львів’ян, чим Україна має пишатися на 30-ому році Незалежності, чим сильна наша держава у свій ювілей та чого бажають Україні та українцям

Вони щиро люблять свою рідну державу та вірять, що нам, українцям, все вдасться. «Змінюйте світ на краще, піклуйтеся про нього, тому що ви в ньому живете», – казав Кузьма Скрябін. І вони змінюють Львів і Львівщину на краще. Вони не покинули Україну та працюють тут, вдома, аби Україна змінювалася на краще. Це люди, які у житті роблять те, що люблять, і люблять те, що роблять.
«Завжди від кожного з нас залежить і залежатиме, якою буде Україна», – впевнені відомі львів’яни. Це люди, яких шанують і поважають у Львові, до їхньої думки дослухаються, на них рівняються. Ще б пак – Особистості! «Львівська Пошта» запитала співрозмовників, чим Україна має пишатися на 30-ому році Незалежності, чим сильна наша держава у свій ювілей та чого вони бажають Україні та українцям.


Богдан Тихолоз,
франкознавець, літературознавець, директор Дому Франка:
Найбільше, чим варто пишатися – це люди. Це найголовніший скарб і ресурс, який дає нам надію. Звичайно, що Україна щедра й на інші ресурси, як-от природні, культурні, – ті, які дали нам Бог, природа та історія. Ювілей – 30-річчя Незалежності України – є не лише святом, але й приводом для певних проміжних підсумків. Те, чим можемо пишатися перед світом – це особистості, які реалізували себе за цей час, принесли славу не лише собі, своїй спільноті, своєму місту, але й державі загалом. Мовиться про музикантів, письменників, співаків, спортсменів. Не так важливо, в якій галузі вони реалізуються, а те, що вони гордо промовляють з найвищих п’єдесталів, що вони українці. Це те, що породжує національну гордість серед українців. Я не знаю, чи можемо назвати у цьому переліку політиків… Хотілося б мати за той час українського Шарля де Голля, але, на жаль, політика такого масштабу, який би не обіцяв здійснити якийсь прорив, а здійснив його, який би за ці три десятиліття вивів Україну з пустелі постколоніальних залежностей, зробив її по-справжньому незалежною, наразі не бачу. Тому українського Мойсея потрібно ще чекати, шукати і виховувати.
Ще варто зазначити, що також це не обов’язково відомі та медійні люди, зірки. Часто це добрі майстри своєї справи. Скажімо, якщо український будівельник їде легально працювати до Європи, маючи свою фірму, і якісно робить там свою роботу. Або якщо українські продукти продають у супермаркетах Європи, то це, звісно, приємно, і їх купують, бо вони якісні та смачні.
Україна була і є сильна людьми. Казав Іван Франко, що людьми рухають голод і любов. Попри те, що часто це робить нас слабкими, але сильні тим, що ми ще досить голодна нація, тобто багато ще прагнемо і хочемо, у нас не згас ентузіазм. Водночас ми не прагнемо завоювати щось чуже, а утвердити своє. Ми сильні любов’ю до своїх сіл та міст, домів, до своєї родини, культури. Ми сильні традиціями. Певен: за 30 років побільшало людей, які люблять Україну, які вірять у неї та готові своєю працею докладатися, аби робити її кращою, сильнішою та більш успішною. 
Насамперед зичу українцям перестати плакати і плакатися. Песимістичні та депресивні настрої потрібно відкинути і йти з вірою вперед. Зичу українцям перестати говорити, які ми сильно працьовиті, а просто працювати. Українцям зичу не втрачати гумору, здорової самоіронії. Українці – це нація, яка сміється. Козацький гумор, який нам властивий, дає можливість долати нам багато труднощів.

Марія Малачинська,
керівниця Львівського обласного перинатального центру:
Гордістю та цінністю України є її люди! Насамперед подяка бійцям, волонтерам і медикам, які у надскладний час роблять все можливе і неможливе. Війна та пандемія – це найбільші виклики для України. Українці молодці, бо згуртувалися. Подяка українським військовим, які боронять східні кордони України, і ми можемо тут, у Львові, спокійно працювати та виконувати свої професійні обов’язки, а діти – навчатися. Подяка волонтерам, які підтримують і бійців, і медиків у час коронавірусу. Ми живемо в демократичній і вільній країні, де кожен, я вірю, може бути почутим. Хотілося б, аби кожен був максимально свідомим, що від кожного з нас залежить розвиток нашої країни, від кожного з нас залежить, якою буде Україна. Кожен з нас на своєму місці має робити все якісно, професійно і відповідально – тоді й зміни у державі будуть швидше. Потрібно про це говорити і навчати цього дітей. Адже як чинять батьки, так чинитимуть і діти.
Україна сильна духом і силою волі. Сильна стійкістю та вірою у перемогу. Українці – це люди, які ніколи не здаються. Ми, українці, сильні вірою!
Зичу українцям міцного здоров’я, віри, оптимізму, віри у краще майбутнє та щоб наші родини збільшувалися, щоб ми не втрачали близьких і рідних. Закликаю всіх бути щирим та активним учасником процесу розвитку нашої незалежної України.

Оксана Муха,
співачка, переможниця телепроєкту «Голос країни – 9»:
Ми, українці, маємо чим пишатися. Але чи ми маємо пишатися кроками, які відбулися у владі? Тут, на жаль, я не маю чим гордитися. Бо сьогодні немає при владі людини, яка любить Україну, яка є українцем сердечно. Всі ті маніпуляції людьми, коштами є страшні. Насправді ми не є далеко від Росії. Тому нам потрібно мати більше спілкування з достойними людьми, вивчати історію, бо ми завжди стаємо на ті самі граблі. Як так зробити, аби ми перестали робити одні й ті ж помилки? Не знаю, бо я не політик. Але я точно знаю, якщо дітей від народження треба вчити любові до своєї країни, адже ця любов має будити правильні відчуття та дії. Нам бракує незаангажованих політикою людей. Всі ділять шкуру ведмедя... Всі ділять країну і використовують її так, як кому є вигідно… А правдивої любові до своєї країни, на жаль, немає. Мене це болить. Я пишаюся тієї меншістю, яка не йде на поводу, яким не замилюють очі та яких не переконують штучно. Я пишаюся меншістю, які щодня щось доброго роблять для своєї держави. Я пишаюся людьми, які волонтерять, які підтримують бійців і медиків, які не говорять «я устал». Я підтримую кожного, хто несе відповідальність за свої вчинки. Я не поважаю людей, які чекають, що їм мають все принести під ніс. Це примітивні люди з низьким світоглядом, які окрім кухні та телевізора нічого не бачать. Такими я не пишаюся. Завжди від кожного з нас залежить і залежатиме, якою буде Україна.
Україна сильна і творчо, і спортивно, і науково, і художньо. У нас надзвичайні таланти – і це з кожним роком проявляється дедалі більше. Господь нас поцілував. А ще меншість сильна духом і волею.
Зичу ніколи людям не забувати, хто є твій ворог. Потрібно об’єднуватися проти ворога. Певна: українцям бракує єдності через те, що нами маніпулюють. Зичу українцям більше дізнаватися правди. Дякую всім тим, хто не байдужий до долі України, вклоняюся і зичу міцного здоров’я, підтримки і розуміння.


Гнат Герич,
завідувач Першого хірургічного відділення Львівської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги, депутат Львівської міської ради:
Україна може пишатися своїми людьми. За 30 років Незалежності України, на мою думку, сильно сформувалася українська нація. Так, за цей час держава пройшла дуже складні етапи. Разом із тим, держава – це є люди. У нас за 30 років народилося нове покоління, яке не знало часів тоталітаризму і не знало тих чи інших обмежень. А покоління, яке народилося ще у радянські часи, зрозуміло цінність своєї держави, свободи, національних символів, української мови. Тішить проєвропейськість нашої держави. Як на мене, українське є популярним у державі. Наша гордість – це українські бійці, які мужньо боронять Україну на східних кордонах держави. Подяка і шана їм! За ці роки змінювалася й українська медицина. Бачимо, що зараз є стрімкий рух вперед у медичній галузі, чого не було десятки років. Звісно, ми ще багато в чому відстаємо від європейської медицини, але ті кроки, якими рухаємося, і ті технології, які маємо, і методи лікування, які впроваджуємо, свідчать про якісні зміни в медицині України.
Україна, повторюся, сильна своїми людьми. Українці сильні духом і волею – і це вони неодноразово доводили, зокрема і під час Майданів, і під час війни на сході України. Наші громадяни вміють мобілізуватися та гідно протистоять російській агресії. Україна сильна своїми Збройними силами! Україна сильна професіоналами.
Українцям зичу насамперед любити свою державу, розуміти, що від кожного з нас залежить, яким буде майбутнє нашої країни. Маємо любити, берегти і розвивати свою країну.

Марія Петришин,
волонтерка, керівниця Першого жіночого ветеранського простору Re:Hub:
Ми ще не перемогли, але погляньте, якою армія України стала сильною і мужньою. Вважаю, що люди стали більш патріотично налаштовані. Бачимо, як українці захищають українську мову. Певна: коли ми переможемо, тоді ми сповна досягнемо незалежності. Найбільше, чим варто пишатися – це люди. Це бійці, волонтери, медики. Я щороку з нетерпіння чекаю на День Незалежності України. Мене переповнює гордість, що ми, волонтери, разом з українськими бійцями можемо пройтися вулицями Львова єдиною колоною, з українською піснею, прапором, у вишиванках. 
Ми сильні мовою, силою духу, свідомістю. Ми сильні тим, що не відступаємо. Україна сильна мужніми бійцями, волонтерами з чуйними серцями, професійними медиками. За час війни українці довели, що ми можемо! На початку війни бійці потребували всього, тепер вони всім забезпечені. Чи потрібен парад у Києві? Так, потрібен. Маємо показати свою міць, свою силу духу. Маємо показати, що ми непереможні, і перемога буде за нами. 
Зичу українцям єдності, а нашій державі – перемоги! Звісно, перемога не дається легко. Зичу українцям здоров’я, адже в часи пандемії це так важливо. Українці, сили духу, витримки і віри усім нам, зокрема віри у свою державу. Певна: від кожної людини залежить, якою буде Україна. Зміни розпочинаються з кожного.

Андріана Мальська,
голова Опікунської ради дитячої лікарні ОХМАТДИТ:
Маємо пишатися тим, що ми демократична держава. Я, як медик, пишаюся тим, що реформа медицини розпочалася. Так, вона ще не досконало працює, але крок за кроком зміни таки є. Добре, що на галузь медицини звернули увагу, і є позитивні зміни. Звісно, що головною цінністю України є її люди. Адже люди творять державу. Тішить те, що нам є ким пишатися у різних сферах. Є багато професіоналів, які роблять великі досягнення. Тішить, що є багато молодих спеціалістів, які хочуть змін і роблять ці зміни. Пишаюся фаховими лікарями, які працюють у дитячій лікарні ОХМАТДИТ. Бійці та волонтери – гордість України. Вони не опускають рук, а з вірою далі стоять на захисті України. Любов до Батьківщини перемагає. Звісно, це мотивує. Адже ми самі творимо своє суспільство, свою державу.
Україна і українці сильні силою волі та духу, відповідальністю та харизмою людей. Як для такої молоді держави у нас, вважаю, є гарне майбутнє. Тішить, що суспільство змінюється і розуміє, що від кожного з нас залежить, якою буде Україна, і що все в наших руках. Не треба чекати, що хтось прийде і нам щось дасть. Ми маємо самі змінюватися, змінювати і прагнути кращого.
Українцям зичу віри у краще майбутнє, що будуть кращі умови для розвитку, для бізнесу. Сили, витримки, наснаги та здоров’я доброго. Все у нас буде добре!

Людмила Сєдова,
дизайнерка:
Найцінніший ресурс, який є в Україні – це люди. Події 2013 року змінили світогляд дуже багатьох людей. Це була точка неповернення. Дуже цінним є патріотизм українців. Коли свобода і незалежність дається легко, то її не цінують. На жаль, вона окроплена кров’ю людей, які загинули на Майдані взимку 2014-го у Києві. Власне, завдяки цим подіям українці зрозуміли, наскільки цінною і важливою є незалежність держави. Війна на сході держави також засвідчує, наскільки важливою є незалежність. Певна: від кожного українця залежить, якою буде держава, кожен із нас може долучитися до змін. Головне бажання змінювати на краще і щира любов до своєї країни. Україна – багата в інтелектуальному плані країна, у нас дуже багато розумних людей, у нас багато визначних науковців. А яка в нас прекрасна молодь, яка народилася вже в незалежній Україні! Молодь – це гордість України, це потужний ресурс, від неї дуже багато залежить. Тішуся, що молодь мислить дуже правильно і гарно. Так важливо, аби вони залишалися навчатися і працювати в Україні, розвивати на краще свою рідну державу. Гордістю України є спортсмени, які гідно представляють нашу країну, наші олімпійці та паралімпійці. Велика гордість України – це наше військо! Подяка і шана вам, бійці! Українські воїни – це мужність і незламний дух. Завдяки бійцям, які боронять східні кордони, ми можемо спокійно працювати у своїх містах, студенти – навчатися, діти – ходити у школи та садочки. Гордість держави – це і наші волонтери, які мобілізувалися у 2014-ому та продовжують допомагати війську й зараз. Шана і подяка вам, волонтери! Великий респект медиками, які в час пандемії мали і мають свій фронт боротьби. Подяка лікарям за якісну працю!
Україна, на мою думку, дуже сильна і потужна держава. Ми сильні силою духу і волі. Україна, повторюся, сильна своїми людьми. Важливо, аби кожен добре та якісно робив свою роботу. 
Хотілося б, аби всі негаразди залишилися в минулому, аби ми цінували те, що маємо, аби ми цінували свою незалежність, свою свободу. Україні зичу перемоги! І щоб більше влада вкладала в медицину, освіту та культуру. Українцям зичу здоров’я та добробуту, щоб кожен займався улюбленою справою. 

Валерій Веремчук,
керівник Народної Самооборони Львівщини, депутат Львівської міської ради:
Українці – ось найбільша гордість і цінність України! Пишаємося українцями, які вже понад сім років захищають територію своєї держави від ворога. Пишаємося молодшим поколінням, яке ментально незалежне від «совкових» штампів, стереотипів, страхів, яке конкурентне на різних світових змаганнях чи в науці. Тішить, що українці стають успішними у різних сферах. Ми справляємося з тими викликами, які є, мовиться про коронавірус. Подяка медикам, які вже другий рік поспіль є на цьому фронті. Подяка за титанічну працю! Тішить, як в Україні змінюються не лише міста, але й маленькі містечка та села – громади розвиваються і розуміють, що від кожного з нас залежить, якою буде Україна. Люди прагнуть кращого життя, задля цього багато працюють. Тішить, що українці вміють у критичних моментах мобілізуватися. 
На 30-ому році Незалежності України ми сильні довірою один до одного, підтримкою і відповідальністю. Це яскраво показали і Майдан, і війна, і боротьба з пандемією. Українці готові брати на себе відповідальність – хто, як не я. Від кожного з нас залежить, якою буде Україна!
Зичу українцям бути наполегливими, вміти довіряти один одному, цінувати цю довіру, зокрема кажу про суспільство, громаду, а ще вміти більш критично ставитися до політиків, яких ми обираємо. Україні – перемоги та відновлення своєї територіальної цілісності.

Дарія Альошкіна,
художниця, майстриня витинанок:
Тішить, те, що зараз популярні всі види українського мистецтва. Зокрема, килимарство, писанкарство і витинанка також. Це тішить, що впродовж останніх років повертається мода на українське. Гордістю України є наша українська музика та пісня. Вкрай важливо, що нарешті стало більше українського контенту саме у музиці. 
Україна та українці сильні духом. У нас є жага відстоювати своє, українське. Україна сильна армією. Ми можемо спокійно творити, подорожувати і представляти своє мистецтво. І цим завдячуємо українським бійцям. Українці сильні інтелектом і працьовитістю. 
Зичу єднання українцям та миру Україні. Вперед до перемоги!

Андрій Котельник,
боксер:
Звісно, Україна пишається спортсменами, які гідно представляють Україну на міжнародних аренах. Їхні медалі, як-от на Олімпіаді в Японії, яким так радіють українці, – це титанічна праця впродовж багатьох років. Гордість України – наші мужні бійці, які зараз на сході нашої держави. Подяка воїнам за захист кордонів України! Подяка бійцям, що ми живемо і спокійно працюємо у своїх містах.
Українці сильні духом і волею, сильні цілеспрямованістю та впевненістю у своїх силах. Молодь має знати своїх Героїв та історію своєї країни. 
Українцям зичу здоров’я, віри у власні сили та терпіння, а державі – миру та стабільності для всіх громадян України. Аби наша країна змінилася, варто починати зміни зі себе. Певен: від кожного з нас залежить, якою буде Україна. Потрібно працювати – тоді все вийде!
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8061 / 1.73MB / SQL:{query_count}