За діагностику заплатить НСЗУ

Обстеження, які варто пройти всім мешканцям Львівщини віком від 50 років

У Програмі медичних гарантій – 2021 передбачені спеціальні послуги для осіб, яким виповнилося більше ніж 50 років. Ці послуги можуть попередити проблеми зі здоров’ям, які з віком з’являються частіше.
У людей старшого віку ризик гострого інфаркту міокарда, інсульту, онкологічних захворювань значно зростає. В Програмі медичних гарантій велику увагу приділяють лікуванню інсульту та інфаркту, а також обстеженням для ранньої діагностики онкозахворювань.
За даними електронної системи охорони здоров’я, у Львівській області з 1 квітня 6329 пацієнтів, віком від 50 до 60 років, зверталися до кардіолога. Весь комплекс медичної допомоги пацієнту, включно з усіма необхідними обстеженнями, лікування, ліки та медичні засоби, оплачує Національна служба здоров’я України.
Особливу увагу акцентовано ранньому виявленню онкозахворювань. У Програмі медичних гарантій передбачено шість інструментальних досліджень для виявлення таких захворювань – мамографія, гістероскопія, езофагогастродуоденоскопія, колоноскопія, цистоскопія та бронхоскопія.
Лікар, зважаючи на вік пацієнта, чинники ризику, спадковість може скерувати його на таке дослідження. Для пацієнта воно також є безоплатним.
За даними електронної системи охорони здоров’я, з 1 квітня за проведення обстежень для ранньої діагностики раку Національна служба здоров’я України заплатила медичним закладам Львівщини понад 3,83 млн грн. Зокрема, за період з 1 квітня 5282 жінок пройшли мамографію, а НСЗУ оплатила закладам понад 696 тис. грн. Понад 2,8 тис. осіб отримали таку медичну послугу як гастроскопію, а НСЗУ перерахувала закладам понад 1,9 млн грн. Колоноскопію – обстеження кишківника – пройшли понад 1034 пацієнти, за це виплачено понад 847 тис. грн.
Не забувати дотримуватися цих основних профілактичних заходів допоможе сімейний лікар або терапевт, з яким укладено декларацію. Зміни в системі охорони здоров’я дали пацієнтам можливість вибору свого сімейного лікаря, кращого медзакладу та рівний доступ до лікування.
Дуже важливою є можливість обрати лікаря первинної ланки, якому довіряють. На сьогодні у Львівській області понад 787 тис. людей, яким більш ніж 50 років, обрали свого лікаря та уклали з ним декларацію. Серед загальної кількості близько 550 тисяч – жінки, понад 321 тисяча – чоловіки.
Саме сімейний лікар вчасно розпізнає загрозу здоров’ю пацієнта, зважаючи на ризики та спадковість, допоможе виявити і контролювати хронічні захворювання, призначить профілактичні обстеження, своєчасно скерує на консультацію до вузького спеціаліста чи на проведення діагностичних досліджень.
Окрім того, за рецептом свого лікаря пацієнти мають можливість отримувати ліки проти хронічних хвороб, зокрема проти серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми, безоплатно або з незначною доплатою. Мовиться про Державну програму реімбурсації «Доступні ліки». Відколи ця програма перейшла в адміністрування НСЗУ, пацієнти отримують ліки тільки за електронним рецептом, що є більш зручним, адже рецепт на ліки пацієнт може отримати навіть не відвідуючи свого лікаря, а лише зателефонувавши йому. Програма «Доступні ліки» дозволяє пацієнту лікуватись без істотних витрат на ліки.
З квітня 76 508 пацієнтів зі Львівщини, яким більше ніж 50 років, скористалися перевагами програми реімбурсації. Це 93% від усіх, хто отримує препарати за програмою «Доступні ліки» у Львівській області.
За рекомендацією Всесвітньої організації охорони здоров’я, людям, яким виповнилося 50 років, необхідно контролювати такі показники свого здоров’я:
1. Артеріальний тиск. Його підвищені показники збільшують ризик серцевого нападу, інсульту та захворювань нирок. Норма артеріального тиску в людини змінюється з віком. У старшому віці та для людей, які мають підвищений ризик розвитку артеріальної гіпертензії, рекомендується проходити щорічний скринінг;
2. Стежити за рівнем глюкози в крові та індексом маси тіла. Люди, які мають генетичну схильність до цукрового діабету чи надлишкову масу тіла, повинні щорічно перевіряти рівень глюкози в крові та консультуватись зі своїм сімейним лікарем. А підтримання постійної нормальної ваги тіла знижує ризик найбільш небезпечних захворювань – серцево-судинних, діабету та раку. Визначити оптимальну вагу можна за допомогою уніфікованого показника – індексу маси тіла.
3. Щороку проходити діагностичні обстеження щодо розвитку новоутворень.
В Програмі медичних гарантій передбачено весь спектр медичних послуг, які потрібні людям віком від 50 років, аби підтримувати своє здоров’я у належному стані.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8112 / 1.57MB / SQL:{query_count}