На Львівщині – «Три мечі»

На Яворівському полігоні розпочалися міжнародні навчання

У Міжнародному центрі миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного на Львівщині розпочались багатонаціональні військові навчання Литовсько-польсько-української бригади (ЛитПолУкрБриг) імені Великого гетьмана Костянтина Острозького «Три мечі – 2021». 
Як повідомили у Генеральному штабі Збройних сил України, мета операції – оцінити рівень навченості підпорядкованих підрозділів ЛитПолУкрБриг під час оборонної операції. Учасники навчань тренуватимуться в плануванні та веденні наступальних оборонних дій, удосконалюватимуть взаємодію між підрозділами бригади під час ведення бойових дій, підвищуватимуть взаємосумісність з підрозділами збройних сил держав-членів НАТО.
Від України участь у навчаннях беруть військові десантно-штурмових військ, група авіаційної підтримки та військова поліція. Від збройних сил Республіки Польща – представники механізованої бригади сухопутних військ, від Литовської Республіки – військова поліція, а також спостерігачі від міністерства оборони США. Загальна кількість учасників навчань – понад 1200 військовослужбовців та понад 200 бойових машин. Навчання матимуть чотири фази та закінчаться 31 липня.
Угода про створення ЛитПолУкрБриг підписана у вересні 2014 року, остаточно її сформовано восени 2015-го, а оперативну здатність з’єднання осягнуло в січні 2017 року. Восени 2017 року бригада отримала бойовий прапор та почесне ім’я Костянтина Острозького. Командування бригади розташоване у Любліні, вище командування змінюється кожні три роки. Гасло підрозділу: «Три народи – одне бачення».
Нагадаємо, що на початку липня в акваторії Чорного моря відбулися багатонаціональні військові навчання Sea Breeze – 2021. Маневри стали наймасштабнішими за понад 20 років. З української сторони в них брали участь 24 одиниці кораблів та катерів, 17 літаків, десятки одиниць озброєння та військової техніки. Крім того, із 3 тисяч учасників навчань половину особового складу становили українські військові. Локаціями навчань стали Одеса, Очаків (Миколаївська область), Дністровський лиман, острови Зміїний та Первомайський в Чорному морі, інші райони та ділянки моря.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8572 / 1.54MB / SQL:{query_count}