Убезпечити від незаконних посягань

Для 22 пам’яток архітектури проведуть інвентаризацію земель коштом області

Депутати Львівської облради затвердили перелік населених пунктів та територій, для яких коштом обласного бюджету буде профінансовано виготовлення містобудівної документації у межах Регіональної програми розвитку містобудівного кадастру та просторового планування на 2021 – 2025 роки. Тут 22 знакові для області та України пам’ятки архітектури національного та місцевого значення, для яких проведуть інвентаризацію земель.
«Інвентаризація земель – це цілий комплекс робіт, передбачених законодавством. Ми фіксуємо використання земель, їхній правовий режим, межі, розміри земельних ділянок на місцевості. Повний пакет документів на пам’ятку дозволяє швидко запустити процеси її реставрації, убезпечити від незаконних посягань території об’єктів та суттєво пришвидшити подання заявок на різні державні та міжнародні конкурси», – каже директорка департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА Олена Василько.
Для інвентаризації земель історико-культурного призначення у бюджеті області програмою розвитку містобудівного кадастру та просторового планування передбачено 786 тис. гривень. 
«До переліку об’єктів, для яких проведуть інвентаризацію, увійшли пам’ятки, які подавали на конкурс «Велика реставрація» та не мали відповідних документів. А також ті, які заплановано профінансувати цього року у межах обласної програми охорони культурної спадщини. Це найбільш знакові об’єкти, серед них є три храми зі списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО – у Маткові, Потеличі та Дрогобичі, Поморянський та Свірзький замки», – зазначає Олена Василько.
Регіональну програму розвитку містобудівного кадастру та просторового планування на 2021 – 2025 роки затвердили на сесії Львівської обласної ради 18 лютого 2021 року. Нею передбачено погодження під час пленарного засідання таких завдань із відповідним фінансуванням: розвиток земельних відносин (інвентаризація земель, нормативна грошова оцінка земель) – 4 млн грн, виготовлення містобудівної документації та землевпорядної документації – 1,431 млн грн. Загалом мовиться про 5,431 млн грн.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4253 / 3.97MB / SQL:{query_count}