Відпочити й оздоровитися

У Львові розпочинають роботу літні табори при позашкільних закладах, а діти пільгових категорій можуть гарно провести два тижні в Карпатах

Нарешті настало літо. Деякі школярі вже тішаться канікулами, а деякі ще проводять останні в цьому навчальному році дні за партами і живуть очікуванням чудових вражень. Натомість чимало батьків переймаються тим, як організувати це літо для дітей, як наповнити його цікавими подіями і гарними нагодами, як зменшити шанси змарнувати його за гаджетами, як подарувати можливість оздоровитися, набратися сил, а може, й набути нових знань та корисних умінь і навичок.
Безперечно, пошук в інтернеті видасть чимало різноманітних (і доволі цікавих та спокусливих) пропозицій – від вивчення іноземної мови чи основ програмування до можливостей спробувати себе в обраній професії. Однак не кожному вони по кишені, адже вартість 10 днів дитячого дозвілля у місті обійдеться від чотирьох тисяч гривень, якщо на пів дня або без харчування, то трохи менше – від 200 грн за день. А от тисяча гривень за день табору в Карпатах – це ще порівняно недорого, бо існують значно вартісніші пропозиції. Крім того, є ще табори патріотичного спрямування, наприклад, від «Пласту» чи «Спадщини», які обійдуться значно дешевше.

Табори на базі позашкілля

Проте літо довге, і чимало батьків все ж мали сподівання хоча б на два тижні зайняти своїх дітей у пришкільних таборах. Але, як розповіла «Львівській Пошті» керівниця управління освіти Львівської міськради Зоряна Довганик, цього року їх не буде, оскільки навчальний рік у різних школах закінчується в різний час, а в останні дні школярі мали, а деякі ще й мають, чимало екскурсій. Проте можливість того, щоб дитина провела два тижні в літньому міському таборі, все ж є. Їх організували на базі позашкілля.
«Це вперше у Львові всі комунальні позальшкільні заклади організовують такі табори. В кожному таборі вже визначені дати початку змін. Деякі заклади розпочали цього тижня і працюватимуть до середини чи кінця липня, а деякі – аж до середини серпня. Це табори короткотривалого перебування – 4-5 годин. У їхніх програмах різноманітні майстер-класи, подорожі, екскурсії, ігри», – розповідає головна освітянка міста.
Щоб записати дитину в такий табір, батькам потрібно звернутися до керівника позашкільного закладу. У нього можна з’ясувати, коли будуть вільні місця, довідатися про програму табору, умови перебування в ньому дитини. Варто зазначити, що всі ці табори на базі позашкілля безкоштовні!
«У нашому місті є 14 позашкільних закладів освіти в різних районах, на базі кожного з них працюватимуть такі табори. На сайті управління освіти міста Львова вміщені контакти усіх цих закладів: http://www.osvitalviv.com.ua/kontakti-3/, тож без таборів діти влітку не залишаться», – запевняє Зоряна Довганик.

Природа, творчість, спорт

Як уже мовилося, хоч і не всі школярі завершили навчання, деякі заклади вже розпочали таборування. Зокрема, із 7 червня відкрили першу зміну у Львівському міському дитячому еколого-натуралістичному центрі (вул. Кубанська, 12 ), яка триватиме до 18 червня. Згодом буде ще один набір у червні та два у липні.
«Набираємо дітей віком від 10 до 15 років. Тривалість табору – два тижні, субота і неділя – вихідні, – розповідає «Львівській Пошті» директор Центру Ігор Антахович. – Це екологічний табір, тож усі активності пов’язані з вивченням природи, охороною довкілля, природними цікавинками, які є неподалік у Львові. Впродовж таборування за межі міста не виїжджаємо, але проводимо кілька екскурсій цікавими природничими об’єктами. Крім того, на території нашого закладу є велика колекція рослин – більш ніж 250 видів, а сама територія має статус дендропарку. Зоологічна колекція теж налічує понад 250 видів тварин. Власне з цими живими організмами й контактують діти під час таборування, мають нагоду погодувати тварин, доглядати їх чи просто спостерігати. Друга половина дня – це переважно творчі завдання, квести, майстер-класи. Одне слово, програма дуже насичена. Цього року ми не організовували централізованого харчування з огляду на карантинні обмеження. Маємо дві групи – з 10-ої до 14-ої та з 14-ої до 18-ої, тож і потреби такої немає. Проте є кілька дітей, які залишаються на цілий день. Вони або йдуть на обід додому, або приносять їжу зі собою, а ми вже організовуємо місце, де її можна розігріти та спожити».
Також 7 червня розпочала роботу Мистецька резиденція Дитячої школи народних мистецв, що на Сихові (вул. Антоненка-Давидовича, 6). Перша зміна триватиме до 18 червня, відтак буде ще нагода записати дітей у групи, які діятимуть із 21 червня по 2 липня та із 16 по 27 серпня. В програмі роботи резиденції різноманітні творчі заняття, зокрема з валяння, виготовлення ляльки-мотанки і травомотанки, кераміки, скульптури з глини, друкованої графіки, малюнку на склі, іконопису, витинанки, розпису по тканині та чимало інших. Також заплановані екскурсії в музеї міста та Львівський міський дитячий еколого-натуралістичний центр.
Цього ж дня серію літніх таборів розпочав із відкриття прогулянкового мистецько-спортивного табору «Літня Погулянка» Центр творчості дітей та юнацтва Галичини (вул. Вахнянина, 29). Тут для дітей запланували цікаве дозвілля, походи, естафети тощо. Звісно, більшість активностей відбуватимуться надворі з дотриманням усіх карантинних норм.

«Ватра» або «Старт»

Понад те, цього року все ж таки працюватимуть позаміські табори в Карпатах, які є в підпорядкуванні міського управління освіти: «Старт» у селі Коростів та «Ватра» у селі Гребенів нині вже Стрийського району.
«Цього року відкриваємо три зміни по два тижні. Однак, зважаючи на карантинні обмеження та рекомендації головного санітарного лікаря України, кількість дітей, які зможуть цього року в них відпочити, буде зменшена на 30 відсотків. Тому ми будемо оздоровлювати в середньому по 65 дітей за одну зміну в кожному таборі. Перша зміна розпочнеться 3 липня, друга – 21 липня, третя – 8 серпня», – веде далі Зоряна Довганик.
А оздовитися в них можуть діти пільгових категорій: діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти учасників АТО, діти з малозабезпечених та багатодітних родин. Якщо батьки чи опікуни бажають, аби їхня дитина відпочила та оздоровилася в цих таборах, потрібно звернутися з відповідною заявою до директора школи і надати копію документа, що засвідчує право на пільгу.
«Путівки ми пропорційно розподіляємо між усіма районами міста через відділи освіти відповідно до кількості учнів. Першочергово надаємо путівки тим дітям, які справді їх потребують, для яких це направду чи не єдина можливість реалізувати своє право на відпочинок та оздоровлення. Тож просимо школи давати інформацію про тих дітей, які хочуть і справді потребують такого відпочинку!» – наголошує головна освітянка міста.
Зоряна Довганик радить батькам або опікунам, діти яких належать до пільгових категорій, звернутися в ЦНАП із заявою на ім’я керівника управління молодіжної політики ЛМР і в такий спосіб скористатися своїм правом на відпочинок та оздоровлення дітей коштом державного, обласного та міського бюджетів.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7612 / 1.61MB / SQL:{query_count}