Філій «Джерела» стає більше

У Львові для дітей та осіб з інвалідністю працює новий осередок на вул. Володимира Великого, 40

За останні роки у Львові відкрили нові осередки Львівського міського центру реабілітації «Джерело» за такими адресами: вул. Кирилівська, 3-а, вул. Роксоляни, 23, вул. Б. Хмельницького, 195, вул. В. Великого, 40. Осередок на вул. В. Великого, 40 відкрили у січні цього року. На його облаштування місто скерувало майже 2,2 млн грн, ще залучено 0,5 млн грн благодійних надходжень.

«Філії центру «Джерело» відкривають у різних районах Львова для того, щоб соціальні послуги ставали доступнішими для дітей та дорослих осіб з інвалідністю. Ми розробляємо індивідуальні програми, щоб кожен міг максимально реалізовувати свій потенціал, соціально взаємодіяти, здобувати соціально-побутову адаптацію. В цьому центрі на вулиці Володимира Великого є дві групи: група підлітків, віком від 14 до 18 років, та група дорослих, віком від 18 до 45 років. Характерною особливістю цієї філії є те, що послуги тут отримують люди з розладами спектру аутизму, з поведінковими порученнями, тому для них тут відповідно організовані простір та програма», – розповіла Зореслава Люльчак, директорка центру «Джерело».
У новому осередку соціальні послуги з денного догляду отримують до 20 осіб переважно з розладами спектру аутизму з переліку дітей з інвалідністю з 14 до 18 років, особи з інвалідністю віком від 18 до 45 років. Графік роботи осередку: будні дні з 09.00 до 16.00. Планується цього року також відкрити ще один такий осередок – на вул. Миколайчука, 24. Водночас такий осередок планують створити також у м. Винники на вул. Галицькій, 12.
«Ідея наших осередків від реабілітаційного центру «Джерело» успішно реалізується. Ми постійно проводимо ремонтні роботи та відкриваємо нові центри. Якщо рахувати разом з першим, що був створений на базі громадської організації, то у Львові працює вже п’ять таких осередків. Незабаром будемо відкривати шостий осередок денного перебування на вулиці Миколайчука. Зараз завершуємо всі роботи і, можливо, навіть у червні почнемо працювати в тестовому режимі. Потреба таких центрів є дуже великою, адже в місті, в країні дітей з інвалідністю є багато. В реабілітаційний центр «Джерело» завжди є черга, тому ми постійно працюємо над розширенням мережі таких закладів», – зазначив Ігор Кобрин, начальник управління соціального захисту Львівської міськради.
У центрі «Джерело» отримують послуги понад 400 осіб віком від народження до 45 років. На діяльність центру у 2020 році місто скерувало близько 30 млн грн. У 2021 році на функціонування «Джерела» у бюджеті Львівської міської територіальної громади передбачили 47,5 млн грн (загальний фонд і бюджет розвитку).


Благодійна установа Навчально-реабілітаційний центр «Джерело» заснована у 1993 році батьками дітей з церебральним паралічем товариства «Надія» та волонтерами з Канади. У 2008 році, за підтримки Львівської міської ради та у партнерстві з управлінням соціального захисту, створений Львівський міський центр реабілітації «Джерело». Такий крок уможливив поєднати залучені міські бюджетні кошти на діяльність інноваційної в соціальних рішеннях установи, в якій діти з інвалідністю отримують соціально-реабілітаційні послуги.
фото: пресслужба ЛМР
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8251 / 1.55MB / SQL:{query_count}