Мандруймо пізнавально і безпечно!

Травневі подорожі на Львівщині: куди варто поїхати

Із настанням травня прийшла справжня весна – час гаївок, розмаїтих майстер-класів, цвітіння квітів, сплавів на річках і походів у гори. Кожна нова пора року має свої сезонні туристичні приваби, але саме травень – пора квітів та активного відпочинку.
«На відміну від зимового періоду навесні, особливо в травні, актуальнішим стає outdoor-туризм, відпочинок на свіжому повітрі. Це тренд подорожей 2021 року: безпечно і пізнавально. Є нагода побачити близьке, але досі не відкрите для себе. Мандрівники обирають для себе місцини, де зацвітають квіти, де можна помилуватися краєвидами і природою. До того ж це більш безпечно, аніж перебування в приміщенні. Наприкінці місяця, 29 травня, відбудеться масове сходження на гору Пікуй та встановлення на ній відновленої пам’ятної таблиці, яка засвідчує перебування тут як славетного поета, письменника і перекладача, так і відомого мандрівника Івана Франка», – каже Наталя Табака, керівниця управління туризму та курортів Львівської облдержадміністрації.

Нацпарки й заповідники

На перші вихідні після Великодня (8 травня) Організація української молоді «Спадщина» запрошує на «Гаївки в Тустані». Вони відбудуться в селі Урич біля церкви Святого Миколая. Захід буде безкоштовний, але з дрескодом – вишиванкою.
У всіх п’яти національних парках на травень заплановане відкриття туристичного сезону. Кожен із них готуватиме власну програму. Особливо актуальними є поїздки у місцини, де росте багато квітів.
Найбільш квітучою місциною Національного природного парку «Північне Поділля» є гора Макітра висотою 343 метри, розташована в низькогірному пасмі Вороняки між селами Бучина, Гаї-Дітковецькі й Суховоля – неподалік від межі Львівщини з Рівненською областю.
Ще одна цікава квітуча місцевість – ландшафтний заказник «Стариці Дністра» з долиною «диких тюльпанів». Принаймні саме на тюльпани з вигляду схожі ці неймовірної краси квіти, що насправді мають назву «рябчик шаховий» і ростуть біля ріки Дністер поруч із селами Верин і Надітичі. Біологи кажуть, що ще одна місцина зростання «рябчиків» є у Самбірському районі. Зривати квіти ні в якому разі не можна – вони занесені до Червоної книги України.

Сплави

Відбуваються насамперед у північній частині області на ріках Західний Буг та Рата в Червоноградському районі. Напередодні за проєктом «Буг єднає нас» (програма транскордонного співробітництва «Польща – Україна – Білорусь») для сплавів придбані байдарки.
Є можливість сплавлятися, а також займатися екстремальним рафтингом на гірській ріці у південній частині області на ріках Опір та Стрий. Організаторами усіх сплавів зазвичай є туристичні клуби.

Майстер-класи

Виготовленню ляльок-мотанок з ниток навчають у Історико-краєзнавчому музеї «Сколівщина».
На батьківщині Івана Франка, у його рідному селі Нагуєвичі й околиці, можна побувати на майстер-класах із ткацтва, ковальства та лозоплетіння.
У місті Турка майстриня Олександра Цуняк навчає розписування писанок із бойківськими орнаментами. Звертатися до неї можна на фейсбук-сторінку.
А у ведмежому притулку в селі Жорниська біля Львова спеціалізуються на майстер-класі з виготовлення місцевої цікавинки – яворівської забавки.

Екскурсії на ферми

Більш ніж два десятки фермерських господарств Львівщини готові до прийому туристів, але за попередньою реєстрацією! Управління туризму та курортів і департамент агропромислового розвитку Львівської ОДА об’єднали їх у проєкт «Гастромандри Львівщиною».
Ознайомитись із мапою ферм, що влаштовують екскурсії, можна за посиланням.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8327 / 1.56MB / SQL:{query_count}