Львівщина ще «червона»

В Україні розпочали щеплення китайською вакциною CoronaVac виробництва Sinovac Biotech. Отримала вакцину й Львівська область – понад 11 тисяч доз

Ситуація зі захворюваністю на коронавірус на Львівщині досі складна, і область продовжує перебувати у «червоній» зоні. Як зазначають медики, якщо проаналізувати статистику пацієнтів, які поступають на лікування в області, то за медичною допомогою звертаються і потребують саме госпіталізації «пацієнти достатньо молодого віку, від 35 років і старші, абсолютно без супутніх патологій, але які мають перебіг пневмонії середнього ступеня важкості та важкі пневмонії».
«Хоча й ситуація з Covid-19 в Україні поступово стабілізується – епідемія іде на спад, але у Києві, а також Хмельницькій, Львівській та Полтавській областях вона ще складна. Закликаю громадян не розслаблятися і продовжувати дотримуватися встановлених обмежень і протиепідемічних заходів: носити маски, користуватися антисептиками, уникати скупчень людей», – заявив очільник Міністерства охорони здоров’я України Максим Степанов. – 13 квітня був перший день, коли кількість виписаних з лікарень перевищила на 22,8% кількість госпіталізованих. Декілька областей, зокрема Івано-Франківська та Закарпатська, вийшли з «червоної» зони».
Тим часом в Україні розпочали щеплення китайською вакциною CoronaVac виробництва Sinovac Biotech. Термін придатності вакцини CoronaVac становить 24 місяці. Вакцина надійшла до України в однодозних флаконах. Для повної імунізації проти Covid-19 потрібно дві дози вакцини, інтервал введення яких складає 28 днів.
За кожним щепленим одразу буде зарезервована друга доза вакцини з цієї ж партії. Всі, хто зараз вакцинуються препаратом CoronaVac гарантовано отримають другу дозу для повної імунізації проти Covid-19.
Насамперед вакцинуватимуть маломобільні групи населення, людей з інвалідністю і тих, хто за ними доглядають. Також нею вакцинуватимуть освітян, які будуть залучені у ЗНО у 2021 році; олімпійців і паралімпійців, які представлятимуть Україну на змаганнях в Токіо у 2021 році; співробітників патрульної поліції.

Україна має контракт на постачання 1,9 млн доз вакцини CoronaVac від китайського виробника Sinovaс Biotech. Перша партія цієї вакцини надійшла в Україну 25 березня 2021 року. 12 квітня на регіональні склади зберігання вакцин надійшло понад 200 тис. доз вакцини CoronaVac. Вона пройшла лабораторний контроль у Міністерстві охорони здоров’я України.
Отримала вакцину й Львівська область – 11 240 флаконів. Як писала «Львівська Пошта», Львівщина – на третьому місці серед областей України за темпами вакцинації: щеплено майже 27 тисяч жителів області (дані станом на 13 квітня). Загалом в Україні щеплено понад 400 тис. осіб.
CoronaVac є інактивованою вакциною, тобто діє, використовуючи вбиті частинки вірусу, тренуючи таким чином імунітет. Цей тип вакцин активно використовується для щеплень проти багатьох хвороб, зокрема, так діють вакцини проти дифтерії, гепатиту B і поліомієліту.
«Вакцина від Sinovac буде скерована першочергово на щеплення освітян і працівників, що будуть залучені до проведення ЗНО. У Львівській області вже пройшли навчання три бригади, які розпочнуть вакцинувати мешканців цим препаратом. Подальшу участь в онлайн-навчанні братимуть мобільні бригади, які були навчені для роботи з AstraZeneca (Covishield)», – зазначив директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис.
Загалом в області для вакцинації препаратом AstraZeneca (Covishield) підготовлено 9 бригад та 55 пунктів щеплень. Подальшу участь в навчанні братимуть мобільні бригади, які були навчені для роботи з AstraZeneca (Covishield), інформують у департаменті охорони здоров'я Львівської ОДА.
«Дуже важливо, що кількість бригад буде збільшуватись – це допоможе пришвидшити темпи вакцинації та охопити більшу кількість мешканців області. Оскільки є розуміння з боку керівництва МОЗ України та Центру громадського здоров’я, вже розроблена програма онлайн-навчання. Після здачі контрольних тестувань медики отримають сертифікати. Вони володітимуть правилами організації та технікою проведення щеплень проти гострої респіраторної хвороби Covid-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, а також навичками надання невідкладної допомоги», – зазначає Олег Когут, регіональний координатор з вакцинації проти коронавірусної інфекції у Львівській області.
  
Якщо ви є в переліку – про запис у чергу або ж реєстрацію на щеплення проти Covid-19 (залежно від того, який етап вакцинальної кампанії) подбає ваш роботодавець. Зараз вакцинують усіх медиків, військових на фронті, соціальних працівників, священнослужителів та людей віком понад 80 років.

Алгоритм запису для роботодавців:

1. Регіональні координатори з вакцинації поінформують управлінців кожної сфери, зокрема керівників закладів, про початок вакцинації цієї цільової групи та звернуться з проханням щодо формування списків.
2. Керівники закладів передають ці списки регіональному координатору з вакцинації.
3. Керівники закладів готують приміщення для вакцинації та домовляються з регіональним координатором про день та час візиту мобільної бригади.
4. У призначений день і час проводять вакцинацію за списком.
5. Важливо не забути взяти із собою на вакцинацію копію про підписання декларації з сімейним лікарем або паспорт з ідентифікаційним кодом (для реєстрації в електронній системі охорони здоров’я).
Зі слів заступника міністра охорони здоров’я України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Ярослава Кучера, 449 960 українців вже записалися до листа очікування вакцинації проти Covid-19. Найчастіше записуються люди віком від 21 до 39 років, найменше – представники вікової категорії 80 та більше років. Найбільше записів до листа очікування з міста Київ – 137 891 людина.

Як стати в чергу на вакцинацію проти Covid-19:

Якщо ви є працівником сфери охорони здоров'я, освіти, соціальної сфери, працівником чи мешканцем спеціалізованого закладу (інтернати, будинки для літніх людей тощо), військовослужбовцем, працівником критично важливих структур державної безпеки (включно з Міністерством внутрішніх справ, Національною поліцією, Національною гвардією, Державною службою з надзвичайних ситуацій, Державною прикордонною службою й Службою безпеки України) – вам не потрібно записуватись. Роботодавець або керівник установи інформує вас про можливість та дати щеплення.
Усі інші можуть записатись до списку очікування в зручний спосіб: через портал чи мобільний застосунок Дія, через національний контакт-центр МОЗ.

Як записатися через портал «Дія»:

Зайдіть на портал «Дія» за допомогою КЕП (електронного ключа, наприклад, податкової) чи BankID. Перейдіть у розділ «Запис до листа очікування вакцинації від Covid-19». Зазначте сферу діяльності. Оберіть місце, в якому ви хочете вакцинуватися. Очікуйте повідомлення про запрошення на вакцинацію.

Як записатися через застосунок Дія:

Щоб зареєструватися через смартфон, завантажте мобільний застосунок Дія 2.0 за посиланням та авторизуйтеся в ньому. У застосунку можна авторизуватись через Приват24, Monobank, або BankID НБУ. Зайдіть у розділ «Послуги» та оберіть «Запис до листа очікування вакцинації від Covid-19». Зазначте сферу діяльності. Оберіть місце, в якому ви хочете вакцинуватися. Перевірте свій номер телефону. Очікуйте повідомлення про запрошення на вакцинацію.

Як записатися через національний контакт-центр МОЗ:

Зателефонуйте на номер 0 (800) 60-20-19. Надайте оператору свої дані. Необхідно буде вказати реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний код) або серію та номер паспорта. Оберіть місце, в якому ви хочете вакцинуватися. Очікуйте повідомлення про запрошення на вакцинацію.


Депутати фракції «ВАРТА» у Львівській міськраді оприлюднили заяву щодо вакцинації проти COVID-19, в якій мовиться, що у Львові мають подбати і про ту категорію осіб, для яких коронавірус справді може стати вироком. Це хворі із важкими патологіями: хронічна ниркова недостатність, цукровий діабет, онкологія, гематологічні розлади. Їх і досі не внесли у пріоритетний перелік на першочергову вакцинацію на державному рівні.
«Наведемо приклад пацієнтів-львів’ян із хронічною хворою нирок у термінальній стадії, які перебувають на лікуванні у відділеннях хронічного гемодіалізу Львівської обласної клінічної лікарні та Клінічної лікарні швидкої медичної допомоги міста Львова. Ці люди не можуть жити без гемодіалізу, тобто очищення організму на апаратах «штучна нирка», а COVID-19 для такої категорії пацієнтів означає смерть у 20-25% випадків. До відділень гемодіалізу більшість таких пацієнтів добирається громадським транспортом, де існує великий ризик інфікування COVID-19, і далеко не кожна людина із інвалідністю І групи має змогу користуватися власним автомобілем чи наймати таксі. Процедури гемодіалізу проводяться у залах на 5–7 осіб, отож навіть через одного інфікованого існує реальний ризик спалахів хвороби у відділеннях. Переконані, що альтернативних методів порятунку пацієнтів зі складними патологіями від важкого перебігу захворювання, аніж вакцинація, немає. Отож, пропонуємо, щоб міський штаб із протидії коронавірусу та міська комісія із техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій розглянули можливість першочергової вакцинації проти COVID-19 мешканців Львова із інвалідністю та важкими патологіями і розладами здоров’я, які потребують проходження постійних лікувальних процедур для підтримки життя чи реабілітації, – мовиться у заяві. – Також від імені міста варто звернутися до Львівської ОДА та обласної комісії ТЕБ та НС, щоб врегулювати питання і на обласному рівні, адже чимало пацієнтів, які проживають на території Львівщини, проходять процедури у медзакладах на території нашого міста. Окрім того, просимо міського голову та міську комісію із питань ТЕБ та НС звернутися до Міністерства охорони здоров'я із пропозицією внести зміни до Національного плану вакцинації від COVID-19 та «дорожньої карти» та доповнити перелік пріоритетних категорій на отримання вакцини проти коронавірусу пацієнтами, які для підтримки життя чи реабілітації отримують постійні систематичні лікувальні процедури (гемодіаліз та ін.) Сподіваємося на підтримку, адже він цих кроків може залежати не лише здоров’я, а й життя багатьох наших громадян».

В Україні вийшов збірник відповідей на найпоширеніші запитання про вакцинацію проти Covid-19 для медичних працівників та широкого загалу. Електронна версія збірника: http://bit.ly/100answers_vaccov
Збірник «100+ відповідей на запитання про вакцинацію проти Covid-19» містить 10 розділів, у яких доступною мовою розповідається про те, як працюють різні типи вакцин; як вимірюють їхню ефективність і перевіряють безпечність; як робити щеплення людям з серйозними захворюваннями (наприклад, з онкохворобами); кому не можна робити щеплення; які є реакції на вакцини; як поводити себе після щеплення тощо.
Невдовзі з’являться і паперові екземпляри, які отримають лікарі й медичні сестри в усіх регіонах України.
фото: пресслужба ЛМР (Роман Балук)
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4705 / 4.1MB / SQL:{query_count}