Мандруйте відповідально: не фальшуйте ПЛР-тести

На довідці з результатом ПЛР-тесту є QR-код, який сканують митники

В Україні дедалі частіше можна почути про підроблені ПЛР-тести. На Львівщині відомі випадки, коли їх підпільно тиражують для виїзду за кордон або для того, щоб уникнути двотижневої самоізоляції після приїзду з країн «червоної» зони. Про це зазначають в управлінні туризму та курортів Львівської ОДА.
«Останніми місяцями у відділення медичних лабораторій у різних містах почали звертатися люди для отримання результатів ПЛР-тестів з номерами замовлень, яких не існує: тобто хотіли отримати оригінали документів про результати ПЛР-досліджень, які у нас насправді не проходили. І ці випадки не поодинокі, – розповідає керівник медичної лабораторії «Ескулаб» Денис Мельник. – Схоже, люди десь купують собі фальшиві ПЛР-тести, їм надсилають на електронну пошту підроблені довідки з нашими реквізитами. А тоді вони звертаються до нас, щоб отримати оригінал. А у нашій базі інформації про ці замовлення немає».
Як з’ясували працівники лабораторій, контактами людей, які видають підроблені результати ПЛР-тесту, «діляться» у візових центрах, турагенствах, іноді це роблять сімейні лікарі.
«На довідці з результатом ПЛР-тесту є QR-код, який сканують митники. І тоді в людей починаються проблеми. Пощастить хіба тим, в кого митник забуде перевірити ці коди», – розповіли в «Ескулабі».
«Сьогодні результат ПЛР-дослідження, проведений акредитованою лабораторією з дотриманням усіх необхідних вимог, є важливим офіційним документом міжнародного значення, – зазначає голова Львівської ОДА Максим Козицький. – Дуже б не хотілося, щоб такі шахрайства створювали перешкоди для боротьби з поширенням пандемії Covid-19 та негативно впливали на репутацію України та українців у світі».
До слова: у Верховній Раді України підготували законопроєкт, який передбачає кримінальну відповідальність за фальшиві ПЛР-тести.
А страхова пропонує законну альтернативу купівлі фальшивих сертифікатів, пов’язаних з Covid-19. Віднедавна на тлі загострення пандемії у компаній на цьому ринку почали з’являтися спеціалізовані пропозиції у межах страхування від нездійснення подорожі. «Зокрема, на випадок, якщо ви вже маєте путівку і збираєтеся вирушити в подорож, але в останній момент отримуєте позитивний результат тесту на Covid-19, є виплата сумою до 45 000 гривень. Або ж групова страховка, якщо йдеться про родину, вона передбачає отримання 30% відшкодування одразу і решти після надання усіх необхідних довідок та документів», – повідомили в страховій компанії «ВУСО».
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.3809 / 3.98MB / SQL:{query_count}