Четвертий секретар і вдруге «свободівець»

Маркіян Лопачак став секретарем Львівської міської ради. Представники п’яти фракцій ради увійшли у 12 депутатських комісій: керівники і склад

Хоча й місцеві вибори-2020 відбулися ще у жовтні, та інавгурація міського голови Львова відбулася лиш на початку грудня, а нового секретаря Львівської міської ради обрали лишень цього тижня. І вдруге секретарем Львівської міськради за каденцій міського голови Андрія Садового стає «свободівець» – і це Маркіян Лопачак, який неодноразово вступав у гострі дискусії з очільником міста за минулих своїх депутатських каденцій. До слова, Маркіян Лопачак був головою фракції ВО «Свобода» у Львівській міській раді у 2013-2014 рр. та 2015-2020 рр.
Як писала «Львівська Пошта», за першої каденції Андрія Садового секретарем Львівської міськради був Володимир Квурт. Зараз він став депутатом Львівської облради від «Європейської солідарності» (очолив бюджетну комісію), а донедавна був міським головою Винник. Секретарем міськради за другої каденції був Василь Павлюк, який представляв ВО «Свобода». Зараз він на консульській роботі у Польщі. За третьої каденції Андрія Садового Анатолій Забарило з «Громадянської позиції» був секретарем міської ради. І тепер за четвертої каденції міського голови секретарем обрали «свободівця» Маркіяна Лопачака.
«Законодавство прописало все чітко, що міський голова подає кандидатуру на секретаря ради. І я перед тим публічно звернувся до найбільшої фракції «Європейська солідарність», щоб вони подали мені свою пропозицію. І вони після дебатів подали мені пропозицію кандидатури Маркіяна Лопачака, і я вніс цю кандидатуру на голосування депутатського залу. Тобто по законодавству міський голова дає пропозицію, і якщо вона підтримується, тоді добре. А якщо нема достатньо голосів, тоді наступний крок – депутати мають подати мені 33 підписи на іншого кандидата», – зазначив очільник Львова Андрій Садовий.
Згідно з Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», секретар ради працює в раді на постійній основі і обирається міською радою з числа її депутатів на строк повноважень ради за пропозицією міського голови.
Отож, за Маркіяна Лопачака проголосував 41 з 58 депутатів міськради. 5 депутатів проголосували проти, 12 – утрималися. «Моє бачення роботи секретаря ради – це бачення всього депутатського корпусу. Секретар – це особа, яка мусить забезпечувати якісну роботу всього депутатського корпусу», – зазначив новообраний секретар міськради.
Маркіян Лопачак народився 10 червня 1980 року у Львові. Має вищу освіту. У 2004-2007 рр. – навчався у Львівській державній фінансовій академії (спеціальність «Фінанси»). У 1999-2004 рр. навчався у Львівському державному інституті фізичної культури (спеціальність «Реабілітація»). Був бійцем на сході (4 хвиля мобілізації). У 2014 р. був парламентарем. 2011-2014 рр. – фізична особа-підприємець. 2008-2012 рр. – ТзОВ «Галмод», менеджер з логістики. 2007-2008 рр. – ТзОВ «Оптика-3», заступник директора. 2004-2007 рр. – школа св. Софії, вчитель фізичного виховання ПНВЗ I ступеня.
Цього тижня депутати затвердили й структуру та персональний склад постійних комісій Львівської міської ради. Тепер діятиме 12 постійних депутатських комісій.

Комісія комунального майна, ресурсів та історичного середовища

Сергій Івах («Європейська солідарність») став головою комісії.
Андрій Москаленко («Самопоміч») – заступник голови комісії.
Володимир Гринишин («Свобода») – секретар комісії.
У комісію також увійшла Олена Пелех («Європейська солідарність»).

Комісія міської інфраструктури, інженерного та житлового господарства

Андрій Шевців («Самопоміч») став головою комісії.
Юрій Лукашевський («Самопоміч») – заступник голови комісії.
Іван Рудницький («Європейська солідарність») – секретар комісії.
Члени комісії: Роман Дуда та Остап Доскіч – обоє представники «Європейської солідарності».

Комісія землекористування та агломерації

Володимир Гаразд («Голос») – голова комісії.
Любомир Мельничук («Свобода») – заступник голови комісії.
Юрій Моравецький («Європейська солідарність») – секретар комісії.
Члени комісії: Богданна Зубрицька («Самопоміч»), Тарас Ворко («Варта»), Роман Грицевич та Михайло Дідух («Європейська солідарність»).

Комісія архітектури, містобудування та розвитку територій

Олексій Різник («Європейська солідарність») – голова комісії.
Юрій Мартинюк («Варта») – заступник голови комісії.
Андріян Гутник («Свобода») – секретар комісії.
Члени комісії: Андрій Дячишин («Голос»), Любов Давидович («Самопоміч»), Назарій Бербека та Віктор Доскіч («Європейська солідарність»).

Комісія фінансів та планування бюджету:

Наталія Шелестак («Варта») – голова комісії.
Віталій Троць («Голос») – заступник голови комісії.
Юрій Гринів («Європейська солідарність») – секретар комісії.
Члени комісії: Вікторія Довжик, Олег Василишин та Роман Федишин («Самопоміч»), Руслан Кошулинський («Свобода»), Ольга Посипанко, Володимир Гой та Тетяна Шевченко («Європейська солідарність»).

Комісія екології, природокористування та енергозбереження

Володимир Лучишин («Самопоміч») – голова комісії.
Марія Чижишин («Голос») – заступник голови комісії.
Анастасія Окряк («Європейська солідарність») – секретар комісії.

Комісія культури, молоді, спорту та зовнішніх зв'язків

Лейла Мелесова-Вальчак («Європейська солідарність») – голова комісії.
Юлія Хомчин («Самопоміч») – заступник голови комісії.
Андрій Курочка («Голос») – секретар комісії.
Член комісії: Петро Адамик («Європейська солідарність»).

Комісія освіти і науки:

Вікторія Христенко («Голос») – голова комісії.
Неля Васюта («Варта») – заступник голови комісії.
Наталія Сомик («Європейська солідарність») – секретар комісії.
Член комісії: Андрій Закалюк («Самопоміч»).

Комісія підприємництва, інвестицій, цифрової трансформації та спадщини

Оксана Динік («Самопоміч») – голова комісії.
Володимир Марусяк («Європейська солідарність») – заступник голови комісії.
Орест Печенко («Варта») – секретар комісії.
Член комісії: Олекса Возняк («Голос»). 

Комісія законності, депутатської діяльності, свободи слова та безпеки

Уляна Пак («Європейська солідарність») – голова комісії.
Юрій Мельник («Самопоміч») – заступник голови комісії.
Андрій Тягнибок («Свобода») – секретар комісії.

Комісія транспорту, зв'язку та міської мобільності

Ігор Зінкевич («Варта») – голова комісії.
Андрій Стець («Самопоміч») – заступник голови комісії.
Володимир Лесик («Європейська солідарність») – секретар комісії.

Комісія охорони здоров'я та соціального захисту

Валерій Веремчук («Варта») – голова комісії.
Гнат Герич («Самопоміч») – заступник голови комісії.
Олена Пасевич («Європейська солідарність») – секретар комісії.
Члени комісії: Ігор Шолтис («Голос»), Дмитро Колесник та Євген Бойко («Самопоміч»), Євген Кузик, Юрій Ломага та Оксана Маруняк («Європейська солідарність»).

«Наша фракція «за» максимально ефективне використання бюджетних коштів. І вже на початку опрацювання проєкту бюджету-2021 ми це сповна показали, вимагаючи аргументувати кожну стрічку у міському кошторисі, доцільність виділення грошей на ту чи іншу програму. Таким підходом навіть дещо здивували чиновників, які зрештою почали надавати потрібну інформацію, декларувати готовність до конструктивного діалогу. Сподіваюся, так буде і надалі. Адже на місто чекає дуже непростий рік. Відтак одне із головних завдань бюджетної комісії, через яку проходитимуть всі пропозиції по фінансуванню, – не допустити жодних зловживань чи марнотратства, скерувати зусилля на те, щоб у наступному році вирішувалися важливі соціальні питання у медицині, освіті, безпеці. Гроші мають працювати на львів’ян і при правильному використанні навіть кілька десятків тисяч гривень можуть бути мегаефективними», – зазначає Наталія Шелестак, керівниця комісії фінансів та планування бюджету.
Комісію охорони здоров’я та соціального захисту, зі слів її голови Валерія Веремчука, створено саме за ініціативи фракції «ВАРТА». «Ми переконані: охорона здоров’я має нарешті вийти в пріоритет. Я вже майже сім років займаюся медичною волонтеркою і за цей час побував у десятках лікарень, спілкувався з десятками лікарів. Окрім того, до «ВАРТИ» вже на початку створення долучилися відомі у місті та області медики, які розповідали про реальний стан справ, разом із ними ми формували план дій, наші програмні речі, – каже Валерій Веремчук. – Тому знаю, які є зараз потреби і з чого треба починати, щоб медики отримали хороші умови для роботи, а пацієнти – якісну допомогу та комфорт при лікуванні. Вже зараз ретельно вивчаю всі пропоновані програми мерії у цій сфері: які справді важливі, які потребують змін, яке фінансування має бути. Волонтери роками підтримують медиків, час про них подбати і владі».

П’ять фракцій Львівської міської ради

Головою фракції «Європейська солідарність» (26 осіб) обрано Петра Адамика, а заступниками – Сергія Іваха та Олену Пасевич. Керівницею фракції «Самопоміч» (17 осіб) стала Вікторія Довжик, заступник – Юрій Мельник. Фракцію «Голос» (8 осіб) очолив Віталій Троць, а заступником став Андрій Курочка. Керівником фракції «ВАРТА» (7 осіб) став Юрій Мартинюк, заступником – Ігор Зінкевич. Фракцію «Свобода» (6 осіб) очолив Руслан Кошулинський, а його заступниками обрано Любомира Мельничука та Андріяна Гутника.
фото: Олег Огородник
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8178 / 1.63MB / SQL:{query_count}