«Дякуємо вам, соціально відповідальні!»

Андріана Мальська, голова Опікунської ради дитячої лікарні ОХМАТДИТ, – про допомогу у коронавірусний рік, втілене та амбітну мету-2021 медзакладу

Їх обрали головною ковідною дитячою лікарнею, де надають медичну допомогу маленьким пацієнтам із усієї Львівщини. Тут, у Львівській обласній дитячій лікарні ОХМАТДИТ, лікують і місячних діточок, хворих на коронавірус, і підлітків. Були й важкі випадки, коли малеча з вірусом опинялася в реанімації на апараті ШВЛ. Богу дякувати, завдяки професійності та титанічній праці медики виходжували всіх важких пацієнтів. Добре, що до порятунку долучалися й небайдужі. Загалом 2020 рік засвідчив: надійною підтримкою медиків, які на передовій боротьби з вірусом, є благодійники та соціально відповідальний бізнес.
«Соціально відповідальний бізнес у непростий ковідний рік долучився до допомоги медикам дитячої лікарні ОХМАТДИТ, за що ми щиро всім вдячні. Добре, що тепер і в Україні, як і за кордоном, у людей є відчуття, що вони можуть допомогти й таким чином змінити ситуацію у медзакладах на краще. Вкрай важливою є небайдужість та активність. Добре, що є соціально відповідальні люди як в медицині, так і в освіті», – зазначає голова Опікунської ради обласної дитячої лікарні ОХМАТДИТ, лікар-педіатр Андріана Мальська.
Медики лікарні невтомно лікували пацієнтів, а сам медзаклад у 2020-ому змінювався. Мовиться і про ремонти, і про промоцію іміджу та сильних сторін ОХМАТДИТу, і ребрендинг медзакладу. Тепер талісманом дитячої лікарні є ведмедик Охматдитик, який стоїть на варті дитячого здоров’я. А ще лікарня тепер знана тим, що в ній працюють лікарі-супергерої, які щодня оберігають, рятують і захищають маленьких пацієнтів, і діти не бояться йти до них на операції та лікування. «Малечі лікарі-супергерої дуже сподобалися, батькам також. Наша лікарня є доброзичлива до дітей і фотопроєкт «Лікарі Супергерої» – це проєкт задля того, аби діточки не боялися медиків і змінювали стереотипи, що лікарі – це страшно і боляче. У цей непростий коронавірусний рік унікальний проєкт «Лікарі Супергерої» медикам ОХМАТДИТу підніс командний дух та додав оптимізму. Ми хотіли популяризувати професію лікаря, розвеселити медиків, виснажених працею, та подарувати дітям радість, і нам це вдалося», – розповідає Андріана Мальська.
2020 рік засвідчив: надійною підтримкою медиків, які на передовій боротьби з вірусом, є благодійники та соціально відповідальний бізнес
«Наша амбітна мета-2021, аби ОХМАТДИТ славився на всю Україну тим, що має найкращий дитячий хірургічний стаціонар. Тому у наступному році робитимемо акцент на хірургічне відділення, аби максимально його відремонтувати та обладнати всім необхідним», – каже співрозмовниця.

Скажіть, будь ласка, що вдалося втілити в життя у 2020 році Опікунській раді дитячої лікарні ОХМАТДИТ з того, що запланували?
Минуло пів року, відколи я очолила Опікунську раду ОХМАТДИТу. Мала на меті зробити акцент на фандрейзинг, промоцію іміджу та сильних сторін медичного закладу, зокрема потужної у професійному плані команди лікарів. Все так і вдалося. Тішуся результатами нашої спільної праці, адже кожен з членів Опікунської ради проявив свою активність. Члени ради мають однакові життєві цінності, є згуртовані та всі працюють на результат задля діточок, яких лікують у нашій лікарні. Дякую всім за гарну працю, креатив та цікаві ідеї!
Дякую Галині Маївці, яка зараз розробляє нам сайт, де буде кнопка пожертви на дитячу лікарню, Оленці Радь за юридичну допомогу, Тарасу Юринцу, який як бізнес-консультант консультує лікарню з точки зору надання платних послуг, Руслані Римарській, яка провела фасилітацію для працівників, аби всі були залучені до лікарняної стратегії, Оксані Юринець за майстер-клас з яворівської іграшки, Мар’яні Савці, яка кожні 10 гривень з продажу мотиваційного планувальника на 2021 рік «Мій квітучий рік» Видавництва Старого Лева перерахує на придбання нейростимулятора для відділення реанімації.

Тішуся, що завдяки «Зробив Тато», а насправді завдяки мамі – Марії Гром – у холі в лікарні з’явилась така стіна подяк. Це світова практика, на меті якої є як і відзначити тих, хто виконує свою соціальну місію, так і мотивувати на добрі вчинки інших. Кілька років тому зробила таке дерево подяк у відділенні, де почалась моя волонтерська робота, але з роками вона масштабувалась, тож мріяла зробити таке на вході, щоб усі могли бачити, скільки доброчинців долучено до розвитку лікарні.

Тішуся нашому надзвичайно позитивному проєкту «Лікарі Супергерої». Дякую за ідею задуму Христині Гевко, адже цей проєкт є гарним іміджево для дитячої лікарні. Малечі лікарі-супергерої дуже сподобалися, батькам також. Медикам ОХМАТДИТу проєкт підніс командний дух у цей непростий коронавірусний рік. Зараз на завершенні календар із лікарями-супергероями, який плануємо продавати, а ці кошти скерувати для нашої лікарні.
Тішуся, що в 2020 році ми придумали тотемного звірятка – ведмедика Охматдитика – і він тепер є символом дитячої лікарні та стоїть на варті дитячого здоров’я. Маємо задум в кіоску, який є в лікарні, продавати горнятка з ведмедиком, календарі. Коли стажувалася у США, то в дитячій лікарні Філадельфії можна було купити чимало речей зі значками медзакладу, а гроші відповідно йшли на потреби лікарні. Проєкт «Лікарі Супергерої», ведмедика Охматдитика та ребрендинг лікарні ми презентували на 70-річчя святкування ОХМАТДИТу у подвір’ї Палацу мистецтв. Це скромне свято стало світлим промінчиком для лікарів у часи, коли в коронавірусний рік вже сили покидають медиків. Це був потужний момент згуртування команди ОХМАТДИТу, який мав позитивний психологічний момент.
Талісманом дитячої лікарні є ведмедик Охматдитик, який стоїть на варті дитячого здоров’я
Тішуся, що ми завершили ремонт сходового майданчика у нашій лікарні. Загалом проєкт обійшовся у 370 тисяч гривень. Також розпочали ремонт палат у хірургічному відділенні. Зокрема, одна з членкинь Опікунської ради ОХМАТДИТу, депутатка Львівської обласної ради Тетяна Бей має на меті профінансувати ремонт трьох палат у відділенні хірургії. І, як це практикують у світі, ці палати назвемо на честь того, хто робить ремонт. Ці палати назвемо на честь трьох її діточок. Сподіваюся, що це гарний мотиваційний момент для інших наслідувати такий приклад. Зокрема, у США цілі відділення та корпуси називають на честь благодійників. Тепер наслідуємо цей приклад і ми.
Радію, що наші маленькі пацієнти на Миколая отримали чудові солодкі пакунки, які сплатив «Кредобанк», із книжками про Різдво від Видавництва Старого Лева та іграшками на ялинку від «Зробив Тато» у формі звірятка Охматдитика. 50% коштів із продажу Охматдитиків повернуться в лікарню, ми витратимо їх на потреби медзакладу.
Сходи в ОХМАТДИТі завдяки вашому посту у соцмережі «Фейсбук» у час місцевих виборів стали відомі на весь Львів. Розкажіть, хто ж кандидатів у депутати відгукнувся на ініціативу допомогти з ремонтом замість витрачати кошти на білборди?
Як засвідчила ця історія, стояти в корках – не є завше зле (Сміється). Львів восени 2020 заполонили білборди з передвиборчою агітацією. Я написала пост у фейсбуці, троє кандидатів у депутати відреагували, фінансово допомігши на ремонт сходів в ОХМАТДИТі. Дякуємо Северину Хобзею з «Голосу», який підтримав ініціативу і згуртував партійців (35 тисяч гривень), Роману Побурку з ВАРТИ (50 тисяч гривень) та Степану Козицькому зі «Слуги народу» (100 тисяч гривень).
Лікарня тепер знана тим, що в ній працюють лікарі-супергерої, які щодня оберігають, рятують і захищають маленьких пацієнтів
Дякуємо, що завдяки їхній соціальній відповідальності дитяча обласна лікарня тепер має відремонтовані сходи. Коли йду оновленими сходами, сама не вірю, що ми їх нарешті відремонтували. Ми про такий результат навіть не могли мріяти. Чому? Гроші благодійники радше скерують на палати, операційні, а тут виникла ідея з ремонтом сходів і, як бачимо, відгукнулися люди. Звісно, ми паралельно ремонтуємо відділення та палати, але й сходи потребували ремонту. Тепер вони дуже гарні, і це тішить. Дякуємо Юрію Паславському, депутату районної ради, який також долучився фінансово, а його будівельники якісно виконали ремонт сходів.

Яке з відділень ОХМАТДИТу зараз у найкращому стані, чи ще кожне з відділень потребує ремонту?
У доброму стані реанімації для новонароджених та дітей старшого віку. Там провели ремонтні роботи. Також гарно виглядає відділення функціональної діагностики. Згідно з медичною реформою, лікарня може заробляти на себе. Ми усвідомлюємо, що оскільки у нас потужні спеціалісти, то маємо максимально покращити хірургічне відділення та побут для дітей у палатах цього відділення. Аби родини з маленькими пацієнтами хотіли лікуватися та оперуватися саме у спеціалістів нашої лікарні. Тобто обирали саме ОХМАТДИТ. Згідно з медичною реформою, НСЗУ оплачує медзакладу за кожного пацієнта з бюджету. Тобто акцент робитимемо саме на хірургічному відділенні та ЛОР-відділенні. Наші ЛОРи, як і хірурги, виконують унікальні та складні операції. Зокрема, лікар Федір Юрочко робить дива!
Знаю, що був задум зробити ремонт у приміщенні, де буде комп’ютерний томограф. Прошу сказати, чи вдалося втілити цю ідею?
Так. Наша керівниця ОХМАТДИТу Олександра Бурда (а вона також членкиня Опікунської ради) знайшла охочих зробити ремонт цього приміщення. Сподіваюся, що до Нового року ці роботи завершать.
Попередньо влада області говорила про те, що буде зроблено ремонт фасаду лікарні. Рік завершується, але це так і не вдалося зробити. Чому?
Ремонт фасаду нам обіцяли зробити в межах проєкту енергозбереження. Але й досі цього не зроблено. Так що фасад маємо той, що маємо. Сподіваємося, що його таки відремонтують у 2021 році.
Наскільки 2020 рік показав, що львівський бізнес є соціально відповідальним?
Наша співпраця свідчить те, що таки соціально відповідальний. Тішуся, що до кого я не звертаюся, мене чують і допомагають дитячій лікарні ОХМАТДИТ. Звісно, кожен допомагає в міру своїх сил. Певна: потрібно популяризувати те, що гарно виходить. Влада має чути бізнес, а бізнес – владу. Скажімо, як швидко бізнес за короткий час допоміг облаштувати ковідне відділення у лікарні швидкої допомоги Львова. Міський голова звернувся до бізнесменів. Вони об’єдналися і все зробили. Місто змогло, то і область зможе. Було б бажання. Якщо захотіти, то кожну лікарню можна швидко змінити в кращий і сильніший бік. Тут все залежить від перших осіб міста та області. Непростий коронавірусний рік дав чітко всім зрозуміти – медицина має бути в пріоритеті, владі нею щодня потрібно займатися.

Власне ОХМАТДИТ є профільною лікарнею у Львівській області з лікування дітей, хворих на коронавірус. У 2020 році медзаклад підтримували благодійники, починаючи від захисних костюмів і закінчуючи конче необхідним обладнанням.
Так і ми завдячуємо всім благодійникам, які долучилися до допомоги нам. ОХМАТДИТ – єдина дитяча лікарня в області, яка лікує дітей із коронавірусом. Допомога була як від українських благодійників, так і з-за кордону. Дякуємо за поміч Остапові Коркуні зі США та Nova Ukraine. Тепер наша лікарня має бронхоскоп, із яким працюють наші торакальні хірурги. Також придбали засоби індивідуального захисту для медиків. Дякуємо нашому постійному партнерові «Кредобанку» за допомогу сумою понад 120 тисяч гривень. Вдячні і фонду «Рідні» за поміч.
Тепер у лікарні є Бетмен, Гаррі Потер, Робін Гуд, чарівна Герміона, Малефісента, Капітан Америка, Чорна пантера, Ніндзя-Черепашка та інші
Дякуємо і Lviv International Rotary Club, який завше нас підтримує і нам допомагає. Завдяки їхній допомозі лікарня має сучасний ультразвуковий апарат та кисневий концентратор. Представники Lviv International Rotary Club нам привозили захисні костюми, респіратори, маски, пульсоксиметри. Зараз лікарня забезпечена всім для належної допомоги маленьким пацієнтам, хворим на ковід. Якщо комусь щось бракує у реанімації, то ми залучаємо спонсорів і швидко шукаємо все необхідне.

Проєкт «Лікарі Супергерої» був позитивним меседжем для медиків. А якою була реакція малечі?
Надзвичайно діточкам цей проєкт сподобався. Ще б пак – тепер у лікарні є Бетмен, Гаррі Потер, Робін Гуд, чарівна Герміона, Малефісента, Капітан Америка, Чорна пантера, Ніндзя-Черепашка та інші. Всі портрети медиків тепер є у приймальному відділення лікарні. Моєї товаришки 3,5 річний син Матей йшов на операцію і саме в той день показала йому фотографію його лікаря – доктора Андрія Дворакевича, який був у костюмі супергероя. Хлопчина показав і свою майку капітана і вже не боявся йти на операцію. У США є навіть спеціальна людина, яка бавить пацієнтів. І таким чином це позивні емоції та усмішки, це відволікання від страху та негативних емоцій. У нас навпаки колись була «совєтська» система на кшталт «терпи». У світі акцент на позитивні емоції маленьких пацієнтів. Тому й ми започаткували цей проєкт, який подобається і дітям, і дорослим. Дякую і мамі Кузьми Ользі Кузьменко, яка для наших лікарів-супергероїв змайструвала ангеликів. Бо ми, лікарі, потребуємо захисту від ангеликів.

Принагідно вітаємо з подією-2020 у вашій медичній кар’єрі – відкриттям у Львові дитячої приватної клініки – Педіатрії Андріани Мальської. Вітаємо з новим стартом, нехай все гарно вдається на цій ниві, адже зроблено все фахово та з великою любов’ю до справи!
Був карантин і був час подумати про відкриття власної справи. Це була давня моя мрія, і ось у 2020 році вдалося її зреалізувати. Радію, що маємо потужну команду медиків, яка готова надавати маленьким пацієнтам фахову медичну допомогу та якісну діагностику. Поруч зі мною і моя друга мама – мій вчитель у медицині, доктор Ольга Куриляк. У неї колосальний досвід у дитячій кардіології.
Педіатрія Андріани Мальської спочатку планувалась як виключно дитячий кардіологічний центр, натомість переросла у повноцінну педіатричну практику. При цьому кардіологія займає один з основних напрямків, адже в нас в команді обласний дитячий кардіолог, яка в принципі не потребує жодного представлення – Ольга Куриляк – прекрасний спеціаліст, яка фактично заснувала дитячу кардіологію у Львівській області та має найбільше досвіду із діагностики та ведення дітей із вродженими вадами серця. Також в нас є ідея створити місцеву школу дитячої кардіології із теоретичною та практичною hands on частиною, для лікарів-інтернів, педіатрів чи сімейних лікарів, чи для тих, хто хотів би займатися дитячою кардіологією.
Ми вважаємо себе альтернативою, і кожна людина має право вирішити, куди їй звертатися за медичною допомогою. У нас є огляд педіатра, кардіолога та інших спеціалістів, і діагностика, і забір аналізів. Звертайтеся – вулиця Пекарська, 30. У нас сучасне обладнання, професійний колектив та затишна атмосфера. Здоров’я вам та вашим дітям!
фото Віктор Москалюк
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4013 / 4.15MB / SQL:{query_count}