Каденція процвітання чи занепаду?

Міський голова Андрій Садовий, який присягнув учетверте, вже назвав її «каденцією особливих викликів». У наступні п’ять років разом із мером інтереси жителів Львівської міської територіальної громади представлятимуть 64 депутати з п’яти партій

Їм зичили мудрості в прийнятті рішень та єдності, виваженості та терпіння, акцентували про відповідальність перед Львівською міською територіальною громадою і щоб обіцянки у передвиборчий період не залишилися лише обіцянками. Нарешті новообрані депутати п’яти політичних партій 4 грудня зібралися всі разом на урочистій сесії 8-го скликання Львівської міської ради.
З 64 депутатів – 23 народних обранців знову повернулися в депутатське крісло (втретє чи вдруге), 41 є новачками і тепер навчатимуться всіх азів депутатства. У міській раді працюватимуть 46 чоловіків та 18 жінок депутатів.
Усі рішення в мерії мають ухвалюватися без огляду на якісь політичні доцільності, а винятково у межах закону та в інтересах Львова
На урочистій сесії, як належить за традицією, гімн заспівав хор, були міські клейноди, настановчі слова казав отець, мали слово і почесні гості, зокрема міський голова Львова 1994-2002 рр. Степан Куйбіда. І все це в оновленій красивій сесійній залі міськради, ремонт якої обійшовся у декілька мільйонів гривень.
Під час сесії голова міської ТВК Ігор Сліпецький оголосив результати другого туру виборів мера Львова Львівського району Львівської області. Андрій Садовий склав урочисту присягу міського голови, подякував виборцям за довіру й наголосив, що попереду – непростий період, тому «від єдності та спільної праці залежить майбутній розвиток». Це четверта каденція Андрія Садового на посаді очільника міста. І вчетверте на інавгурації у ратуші дружина Катерина Кіт-Садова. Першу присягу Андрій Садовий складав навесні 2006 року. У 2010 р. був вдруге обраний міським головою Львова. 24 листопада 2015 року він втретє склав присягу очільника міста.
«Зичу собі і всім нам – аби ми завжди пам’ятали, що нашою правдивою поживою є Господь, щоб ми завжди слідували за виконуванням найбільших Його заповідей та творили добро на славу Божу. Там, де ми покликані бути, служити. Тут ми не небожителі, ми тут для того, аби послужити тим найбільш сьогодні потребуючим. Це історична каденція, в яку ви входите. Ви пишете історію», – наголосив капелан Львівської міської ради о. Павло Дроздяк.

«Кожна каденція має свої особливості. Ця каденція буде каденцією особливих викликів, які стоятимуть перед нами. Це нечувана епідемія, і це економічні кризи, до яких вона призводить. Це, однозначно, турбота про медиків, які рятують наше життя. Це вакцинація, яка буде нас очікувати і до якої треба підготуватися, щоби вижити в цьому непростому часі. Маємо пам’ятати про виклик війни. Російсько-українська війна триває, і нас будуть розхитувати і ззовні, і зсередини. І тут залежить, який приклад покаже Львів. Бо дуже багато українців дивляться на Львів як на своєрідний маяк. Тому, чи ми покажемо приклад єдності і розвитку, і це буде великою надією для всіх громадян нашої країни, чи ми покажемо приклад розбрату, сварки, і це буде велике розчарування для нашої держави», – заявив Андрій Садовий.
Дуже багато українців дивляться на Львів як на своєрідний маяк. Чи ми покажемо приклад єдності і розвитку, і це буде великою надією для всіх громадян країни, чи ми покажемо приклад розбрату, сварки, і це буде велике розчарування для нашої держави
«Кожен, хто прийшов служити громаді, кожен, хто був кандидатом від кожної партії, мав дуже багато обіцянок. Ми обіцяли навести лад з транспортом в місті, обіцяли серйозно підсилити галузь медицини. Ми говорили з вами про порядок в будівельній галузі, і я хочу вірити, що в цьому залі ми всі будемо з вами лобістами громадян, а не будівельних компаній. Перед нами є вибір. Або наша каденція буде каденцією розцвіту, або буде каденцією занепаду. Це залежить виключно від нас з вами, – акцентував очільник міста. – Певен: маємо дуже великий історичний шанс зробити цю каденцію каденцією процвітання, щоби про наші суперечки в майбутньому розказували гіди в байках і легендах. Я бажаю всім нам багато добра і мудрості, бо перед нами — велика дорога, яку ми зобов’язані пройти разом, і нехай Бог нам в цьому допомагає. Слава Львову, Слава Україні!».
«Серед тих багатьох покликаних, ви стали вибраними. Вам громада довірила відстоювати її, дбати про розвиток міста і утверджувати демократію. Кожен з вас має свій досвід і знання, але патріотизм і любов до Львова вас об'єднує і робить однією радою. Певен: на чолі з досвідченим міським головою будете виробляти найкращі рішення, які будуть слугувати для розвитку нашого міста», – зазначив колишній міський голова Львова Василь Куйбіда.
Привітав депутатів та мера і заступник голови Львівської облради Юрій Холод. «Всі розуміємо, якими відповідальними та важливими є нова каденція місцевих рад. Львівським обранцям нагадую про потребу шукати порозуміння, заради добра громади. А також закликаю, особливо пам’ятаючи про збереження старого Львова, підтримувати і розвивати довколишні села та мікрорайони. Зокрема, Білогорщу, Рудне, Лисиничі та інші. Маю велику надію, що Львівська громада буде однією з найсильніших та найрозвиненіших ОТГ в області. А вона має для цього всі передумови, – зазначив Юрій Холод. – Міський голова Львова любить повторювати девіз «Візьми і зроби». Але йому точно мусить передувати кредо, яке нам багато разів у Львові повторював святий Іван Павло ІІ: «Не біймося!». Не біймося шукати правди та єдності! Не біймося змін!».

Інтереси жителів Львівської громади в міськраді п’ять років представлятимуть 64 депутати п’яти партій (за депутатські мандати змагалися представники 19 партій). 26 депутатів – фракція «Європейська солідарність», 17 – «Самопоміч», 8 – «Голос», 7 – «ВАРТА», 6 – «Свобода».
Міська рада повинна нормально працювати, провести ревізію органів виконавчої влади, а також вчасно прийняти збалансований бюджет
Як писала «Львівська Пошта», «ЄС», «ВАРТА» і «Свобода» підписали меморандум про взаємодію, але це не коаліційна угода. На відміну від парламенту, в місцевих радах ніяк законодавчо не закріплена необхідність офіційного формування коаліції. Політичні сили можуть заявляти про співпрацю фракцій, але саме поняття депутатської більшості у місцевих радах є умовним.

Як і під час попередніх трьох інавгурацій Андрій Садовий зазначив, що налаштований на конструктивну роботу. Про потребу конструктивної праці говорять і депутати. Та чи буде ця співпраця впродовж п’яти років результативною та ефективною задля громади, чи чутимуть один одного мер і депутатський корпус, чи йтимуть на компроміси, чи навпаки побачимо запеклі суперечки – покаже час і найближчі сесії.
«Усі рішення в мерії мають ухвалюватися без огляду на якісь політичні доцільності, а винятково у межах закону та в інтересах Львова. Ось це і є та річ, яку ми хочемо зробити традицією у міськраді», – зазначає керівник фракції «ВАРТА» у Львівській міськраді Юрій Мартинюк.
Першу присягу Андрій Садовий складав навесні 2006 року
«Фракції партій Європейська солідарність, ВО «Свобода» та «Варта» у Львівській міській раді домовились про наступні кроки. Сьогодні головне завдання усіх депутатів Львівської міськради та міського голови Львова – це запуск повноцінної роботи Львівської міської ради. Львівська міськрада має запрацювати вже у перші тижні грудня, оскільки у 2020 році вже й так згаяли чимало часу. Остання сесія проводилась ще на початку вересня, а до того аж у квітні. За цей час в громади накопичилась дуже багато питань, які потребують вирішення, – зазначає голова фракції «Європейська солідарність» Петро Адамик. – Міська рада повинна нормально працювати, провести ревізію органів виконавчої влади, а також вчасно прийняти збалансований бюджет. Для цього потрібно обрати секретаря ради, затвердити структуру комісій, а також регламент роботи. Без цих рішень робота Львівської міськради буде заблокована. Минулого тижня Андрій Садовий офіційно звернувся до фракції Європейської солідарності, щоб ми запропонували кандидатуру на посаду секретаря ради. Фракція ЄС разом із більшістю депутатів Львівської міськради підписали меморандум про співпрацю. Також у цей період після виборів Європейська солідарність звертається до львівського виконкому, а також до виконкомів громад, які стали частиною Львівської ОТГ. Колеги, приймайте лише ті рішення, які є вкрай необхідними для забезпечення нормального функціонування громад, але не приймайте жодних земельних, інвестиційних чи інших стратегічних рішень, які можуть нашкодити об’єднаній львівській громаді».

Наступне засідання сесії Львівської міськради через п’ять робочих днів. «Обрання комісій і секретаря міської ради потребують серйозного обговорення. Тому беремо перерву і готуємо наступне робоче засідання», – зазначив міський голова.
У Львівській міській раді працюватимуть 46 чоловіків та 18 жінок депутатів
Нагадаємо, що за першої каденції Андрія Садового секретарем Львівської міськради був Володимир Квурт. Зараз він став депутатом Львівської облради від «Європейської солідарності» (очолив бюджетну комісію), а донедавна був міським головою Винник. Секретарем міськради за другої каденції був Василь Павлюк, який представляв ВО «Свобода». Зараз він на консульській роботі у Польщі. За третьої каденції Андрія Садового Анатолій Забарило з «Громадянської позиції» був секретарем міської ради.


Мовою цифр
143 466 – саме стільки виборців проголосували за Андрія Садового під час другого туру 22 листопада на виборах львівського міського голови (тепер йдеться про Львівську міську територіальну громаду) – це 62, 25% голосів виборців. Як писала «Львівська Пошта», зі слів очільниці відділу адміністрування Державного реєстру виборців апарату Львівської облдержадміністрації Зоряни Павлів, у Львівській міській територіальній громаді у голосуванні 22 листопада мали змогу взяти участь 594 356 виборців.

Фото: Олег Огородник, пресслужба
міськради (Роман Балук), Євген Кравс
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.2454 / 4.09MB / SQL:{query_count}