Вибрати свій проєкт

До 15 листопада триває голосування за проєкти Громадського бюджету Львова. Визначаємося і голосуємо за один малий та один великий проєкти

Львів’ян знову закликають голосувати. Поки місто, правильніше сказати – штаби, двох кандидатів на голову Львівської ОТГ – Андрія Садового та Олега Синютки – готується до другого туру виборів (він відбудеться у неділю, 22 листопада), містян запрошують віддати свої голоси за проєкти Громадського бюджету Львова. Кожен із нас може проголосувати за них до 15 листопада. І тут не треба обирати між двома кандидатами – ви можете проголосувати двічі. Маєте два голоси: один за малий та один за великий проєкт Громадського бюджету.
 
 фото: Олег Огородник
Львів уже вп’яте голосує за проєкти Громадського бюджету. Голосує досить активно: скажімо, торік понад 100 тисяч львів’ян віддали свої голоси за проєкти Громадського бюджету. А все починалося у 2016 році з бюджету 16 мільйонів гривень. Цього року на реалізацію проєктів у міському бюджеті передбачені 58 мільйонів гривень. І як розподілять ці гроші, залежить не від депутатів міської ради, міського голови чи посадовців мерії, а від самих містян. Тому кожен наш голос за той чи той проєкт має значення, і які з них стануть переможцями, залежить виключно від нас! Активність, ініціативність та креативність людей – вкрай важливі рушії змін.
Зі слів керівника відділу громадського партнерства Львівської міськради Ореста Файфурки, до 15 вересня тривало подання проєктів на Громадський бюджет. Надійшло 240 проєктів на загальну суму понад 231 млн грн. «Із них 188 малих – вартість від 50 до 600 тисяч гривень. Маємо 52 великі проєкти – вартість до 3 мільйонів гривень», – каже Орест Файфурка. Ті проєкти, які наберуть найбільшу кількість голосів, будуть реалізовані у 2021 році.
Цього року Громадський проєкт особливий. Чому? Бо у 2020 році подавати та голосувати за проєкти Громадського бюджету Львова можуть не лише львів’яни, а й жителі сусідніх міст та сіл, що ввійшли до складу Львівської ОТГ.
Львів уже вп’яте голосує за проєкти Громадського бюджету
«Громадський бюджет Львова – це можливість самостійно ініціювати та підтримувати зміни, які є у тому чи тому мікрорайоні. Можна допомогти школі, де навчаються твої діти, чи створити класний громадський простір поруч із місцем проживання. І це можна зробити без допомоги депутатів чи міського голови. Це форма прямої демократії. Це найкращий інструмент, як жителі міста можуть долучитися до його розвитку самостійно, підтримуючи ті чи ті проєкти. Тішить те, що люди активно голосують за проєкти Громадського бюджету. Торік проголосувало понад 100 тисяч містян. Це добрий показник. Активно голосують і зараз. Цього року маємо рекордні 58 мільйонів гривень. На перемогу можуть сподіватися шість великих та близько 70 малих проєктів, по 10 на кожен район міста плюс ОТГ (в тому числі Брюховичі, Винники та Рудне), – зазначає «Львівській Пошті» Юрій Лукашевський, керівник управління «Секретаріат ради» Львівської міськради. – Загалом допущений до голосування 201 проєкт. Можна двічі проголосувати: один за малий та один за великий проєкт. Малий проєкт – це питання того чи того мікрорайону. Великий – питання загальноміське, тобто те, що має бути створене чи з’явитися у Львові. Підрахунок голосів відбувається на сайті онлайн, переможці будуть відомі одразу після завершення голосування. Повторного перерахунку голосів немає. Все залежить виключно від вас».
Цього року в пріоритеті голосування за допомоги Bank ID на сайті https://lviv.pb.org.ua/ з використанням електронного цифрового підпису, за допомоги терміналів ПриватБанку. Також традиційно доступне голосування у ЦНАПах Львівської ОТГ(за попереднім записом) – за посиланням за умови строгого дотримання карантинних заходів та «на один запис голосує одна особа». Просять авторів не порушувати правила голосування, а мешканців закликають зробити свій вибір.
Все починалося у 2016 році з бюджету 16 мільйонів гривень. Цього року на реалізацію проєктів у міському бюджеті передбачені 58 мільйонів гривень
Перемога має бути чесною! «Громадський бюджет Львова – це інструмент громадської участі, а не можливість підкупу за допомоги примусу, оцінок, лотерей, грошових винагород чи інших різновидів «гречки», тому переконливо просимо бути чесними під час інформаційної кампанії та дотримуватися таких правил агітації. Перше – не використовувати адміністративний ресурс та підкуп виборців, у тому числі у вигляді лотерей чи конкурсів. Друге – не змушувати до голосування, у тому числі не вимагати в громадян, які взяли участь у процедурі голосування за проєкти, інформації про те, за який проєкт (проєкти) вони віддали свої голоси, зокрема не вимагати знімків вмісту екрана монітора комп’ютера чи іншого електронного пристрою. Третє – не проводити агітацію на території Центрів надання адміністративних послуг. Четверте – не заважати користувачам платіжних терміналів та відвідувачам банківських установ. Натомість радимо максимально активно спілкуватися, презентувати та поширювати інформацію про переваги вашого проєкту серед мешканців вашого мікрорайону та міста загалом. Чесної боротьби та перемоги всім нам!» – зазначено на фейсбук-сторінці Громадського бюджету Львова.

Отже, серед проєктів є чимало медичних, у школах традиційно облаштовують навколишню територію та внутрішні дворики, є низка проєктів громадських просторів.
Сихівський район традиційно активно долучається до участі в Громадському бюджеті. Серед проєктів – мистецька школа майбутнього, планета дитячого майбутнього, озеленення вул. Стуса, дог-парк на вул. Гашека, кіноБайк, скейт-парк на вул. Стрийська. Цікавим є проєкт «Молодіжний центр розвитку» – багатофункціональна модель, основним завданням якої є виховання молоді в християнських цінностях. У Центрі Довженка діятиме школа соціальних мереж, спрямована на навчання якісно та відповідально викладати та використовувати аудіо- та відеоконтент, інформацію у соціальних мережах, вести блоги. Логічним продовженням школи буде дискусійний майданчик просто неба в Парку Івана Павла ІІ.
Які є проєкти у Шевченківському районі Львова? У школі №44 пропонують облаштувати центр інформації та комунікації «ЦІКаво», а ще мовиться про скейт-парк у Рясному-2, мінімережеву сонячну електростанцію ліцею №38, мотузковий парк «Лазанка». Серед проєктів – «Кришталева перлина Голоска і рай для черепах (облагородження озера Стосика)». Проєкт передбачає облагородження території навколо озера Стосика. На першому етапі планують укріпити його береги габіоном, очистити дно.
У списку Франківського району такі проєкти: сучасна інтерактивна мобільна «Лабораторія покоління Альфа» (Generation α-Lab), зона активного дозвілля на Піскових Озерах, комфортний громадський простір на вул. Героїв УПА, 76, мистецький простір «Пулюй»/ Puluj Art Hall, відновлення водойм у парку «Горіховий гай».
Інтерактивна лабораторія дистанційного навчання у школі №7, високотехнологічний помічник лікаря, комп’ютерна лабораторія Dream Lab ліцею «Львівський», оновлена Погулянка – сучасний та безпечний простір – ось проєкти Личаківського району Львова.
У списку проєктів Залізничного району – літній театр та кінопростір на Білогорщі, школа просто неба, мотузковий парк, навчально-релаксаційна зона у внутрішньому дворику школи №65, інтерактивні технології та нові музичні інструменти для Львівської школи мистецтв №11.
У Галицькому районі вже традиційно мешканці пропонують здійснити ремонт дитячих майданчиків та внутрішніх двориків у будівлях. Цього року пропонують створити громадські простори: між вул. Кубійовича та Снопківська (там планують прокласти пішохідні доріжки, здійснити озеленення, зробити зручні сходи, ліхтарі, лавки та місця відпочинку). Ще один громадський простір у Снопківському парку за адресою: вул. Зелена, 106. Навколо дитячого майданчика облаштують новий громадський простір, де планують замінити старе покриття доріжок на більш комфортне, а також поставити нові лавочки та урни для сміття. Окрім цього, в проєкті передбачене нове освітлення території парку.

Вперше є учасники Громадського бюджету з різних населених пунктів Львівської ОТГ. Серед цих проєктів – благоустрій території стадіону села Підбірці, мediа Lab_29 у Винниках, громадський простір водойми м. Дубляни, ігровий комплекс на дитячому майданчику в с. Лисиничі, простір активного сімейного відпочинку у Зашкові, облаштування небезпечного перехрестя в смт Брюховичі кільцем кругового руху автомобілів, вдосконалення системи вуличного відеоспостереження у Винниках.
Звісно, це лише частина проєктів. Перегляньте, які з них пропонують реалізувати неподалік від вас. Заходьте на сайт, ознайомлюйтесь і голосуйте: https://lviv.pb.org.ua/.
Цього року маємо рекордні 58 мільйонів гривень. На перемогу можуть сподіватися шість великих та близько 70 малих проєктів, по 10 на кожен район міста плюс ОТГ (в тому числі Брюховичі, Винники та Рудне)
Цього року на фінансування із Громадського бюджету претендує надзвичайно важливий проект. Як уже писала «Львівська Пошта», Центр «Джерело» планує відкрити у Львові міський будинок підтриманого проживання для дорослих з інвалідністю, які втратили батьків чи опікунів або прагнуть проживати окремо від них. Такі будинки – гідна альтернатива психоневрологічним диспансерам і геріатричним центрам. Їхні мешканці отримують належне піклування і мають змогу брати активну участь у житті громади. В Громадському бюджеті Львова це великий проєкт під №149 (https://lviv.pb.org.ua/projects/149).
«Підтримане проживання – це спільне проживання невеликої групи дорослих з інвалідністю у спеціальному будинку під опікою асистентів (найманих працівників). Вони постійно перебувають поруч зі своїми підопічними, допомагають у побуті (приготувати їжу, поприбирати, виконати гігієнічні процедури тощо), а також із пересуванням містом (до місця роботи, навчання, до родини тощо). Водночас кожен мешканець будинку має достатню свободу і все, що може, робить самотужки. Це дуже важливо, адже дозволяє людям з інвалідністю відчути контроль над власним життям, бути соціалізованими, працювати, навіть допомагати іншим. А це основна мета і перевага формату підтриманого проживання. Цю базову соціальну послугу людям з інвалідністю гарантує держава. Однак механізмів її отримання наразі недостатньо. Тому Центр «Джерело» планує облаштувати будинок підтриманого проживання за адресою: вул. Пасічна, 39 для 20 дорослих з інвалідністю, які живуть у Львові. Це буде перший будинок такого типу, роботу якого фінансуватимуть із міського бюджету, а не коштом благодійників. Команда Центру «Джерело» планує впродовж двох років відремонтувати та зробити доступною будівлю Будинку підтриманого проживання, – кажуть у Центрі. – Будинків підтриманого проживання в Україні не так уже й багато. Тож ми віримо, що, створюючи нові моделі взаємодії, подаючи приклад, ми реалізуємо право дорослих з інвалідністю на гідне самостійне життя в громаді, а не геріатричних закладах чи інтернатах, а також займаємося промоцією культури прийняття та посилюємо статус Львова як міста прав людини».
У 2020 році активно та ініціативно до Громадського бюджету підійшла лікарня швидкої медичної допомоги, подавши кілька проєктів. Мовиться про заміну старого обладнання в операційному відділенні. «Хочемо зробити медичну допомогу в нас іще якіснішою. Саме тому нам потрібне нове обладнання – операційні столи та освітлення. Якісну медичну допомогу складно надати без якісного медичного обладнання. В операційному відділенні частину обладнання використовують ще з радянських часів. Закупівля нового обладнання покращить якість медичної допомоги та полегшить роботу медичного персоналу, – зазначають у лікарні. – Ще один проєкт – закупівля незамінного для операцій на серці дітям стерилізаційного обладнання. З ним іще більше малюків матимуть шанс позбутися вродженої вади і жити повноцінно. Наші кардіохірурги і пацієнти вам за це подякують! Окрім того, є проєкт щодо благоустрою території довкола лікарні. Благоустрій лікарні не оновлювався ще з радянських часів. І ми хочемо це змінити задля наших пацієнтів та їхніх відвідувачів. Саме тому проєкт передбачає комплексний підхід до облагородження території із зонами відпочинку, замощенням бруківкою та озелененням».
«Громадський бюджет Львова – це інструмент громадської участі, а не можливість підкупу за допомоги примусу, оцінок, лотерей, грошових винагород чи інших різновидів «гречки», тому переконливо просимо бути чесними під час інформаційної кампанії та дотримуватися таких правил агітації
У свою чергу Центр Довженка спільно з церквою Різдва Пресвятої Богородиці (УГКЦ) об’єдналися в Громадському бюджеті Львова – 2020 задля ідеї заснування молодіжного центру розвитку (проєкт №148 - https://lviv.pb.org.ua/projects/148). 
Молодіжний центр – це багатофункціональна модель, основним завданням якої є виховання дітей і молоді в християнських цінностях. Відкритий простір для реалізації ініціатив та розвитку молоді.
«Основною метою проєкту є універсальна можливість сприяння розвитку молодих людей у громадянській освіті, популяризації здорового способу життя, волонтерства, підвищенню рівня мобільності молоді тощо. Якщо коротко, для молоді буде створений дискусійний майданчик просто неба в Парку Івана Павла ІІ. У Центрі Довженка почне діяти школа соціальних мереж, спрямована на навчання якісно та відповідально викладати і використовувати аудіо- та відеоконтент, інформацію особистого та загального характеру в соціальних мережах, вести блоги», – зазначила директорка Центру Довженка Марта Іванишин.
Створити «Сад Муз Франка: скульптура+література» – амбіційна мета команди Дому Франка. У співпраці з провідними львівськими скульпторами пропонують створити на території музею інноваційний артпростір – перший і наразі єдиний у Львові Сад скульптур. Сад Муз Франка – це комфортна, естетична й гостинна зона творчості та діалогу, результат продуманої взаємодії засобів ландшафтного, просторового і світлового дизайну, синтез мистецтв (скульптури, літератури, архітектури, музики).
Палац Гната Хоткевича не вперше є учасником Громадського бюджету Львова. У 2019 році його команда подавала на Громадський бюджет Львова проєкт Khotkevych Space. «У нас було велике бажання оновити стареньке приміщення малого залу в інноваційний мультифункціональний та технологічно оснащений простір. Також ми хотіли повернутися до історичної пам’яті, адже ще на кресленнях 1934 року архітектора Тадеуша Врубеля є місце для бібліотеки, яке так само було на другому поверсі Палацу. Відтак команда ставила собі за мету зробити приміщення, в якому розташується відкрита бібліотека, діятиме coworking-зона і де, зрештою, зможуть корисно проводити час відвідувачі Палацу. Сьогодні у нас велике свято, адже попри карантинні труднощі нам вдалося все реалізувати і відкрити Khotkevych Space для перших відвідувачів. Хоч і з обмеженнями, але невдовзі ми анонсуємо події, які дозволять і вам побувати в Кабінеті Хоткевича. Команда Палацу безмежно вдячна всім тим, хто віддавав голоси і зробив можливим здійснення ще однієї нашої мрії! Цього року конкуруємо на Громадському бюджеті проєктом №236 ХотАртКлас – велика майстерня для юних художників ( https://lviv.pb.org.ua/projects/236). Цим проєктом ми прагнемо створити сучасне приміщення для творчої роботи наших юних талантів, які зможуть у перспективі дебютувати в галереї ХотАртХол. Тож будемо вдячні за кожен голос і допомогу в створенні нового культурного середовища для розвитку», – зазначає команда Палацу.

Гнат Герич, завідувач Першого хірургічного відділення Львівської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги:
– Наш проєкт №22 є вкрай важливим, адже мовиться про якісне медичне надання послуг для людей. Мовиться про придбання сучасного обладнання для операційної. Кажу про якісне освітлення під час оперативних втручань, спеціальні столи, які мають можливість одразу робити рентген пацієнту (особливо це важливо для тих, що отримали травми). Це столи, які мають опцію підігріву. Тобто мовиться про комплекс сучасного обладнання. Допоможіть лікарні замінити старе обладнання в операційному відділенні. Заходьте на сайт Громадського бюджету – 2020 https://lviv.pb.org.ua/projects/22 та обирайте проєкт №22. Підтримайте медиків і віддайте свій голос за зміни в лікарні швидкої допомоги! Хочемо зробити медичну допомогу у нас ще якіснішою. Долучайтеся до доброї справи!
Богдан Тихолоз, директор Дому Франка:
– Сад Муз Франка – це перший у Львові мистецький простір просто неба, де скульптури молодих митців постануть в історичному ландшафті на тлі розкішної рослинності. Це не стала музейна експозиція, а вільний простір творчих експериментів, відкритий для всіх. Особливість нашого проєкту №216 ( https://lviv.pb.org.ua/projects/216) полягає у тому, що він сфокусований на створення нового культурного простору. Серед проєктів Громадського бюджету Львова багато важливих, які мають соціальне значення, але насправді мало з них творять відкриті майданчики для творчої самореалізації львів’ян та львів’янок. У Львові відсутні майданчики для презентації скульптур як особливого жанру мистецтва. Мовиться про творчі роботи львівських митців. Є унікальні роботи, але їх нема де виставляти. А виставляти їх потрібно не лише у виставкових залах, але й просто неба. Дім Франка має розкішну, гарну і зелену локацію, яка Богом призначена, аби її перетворити на виставковий зал просто неба. Ми вирішили поєднати скульптуру, природу, архітектуру та Івана Франка. Своєю чергою будемо забезпечувати охорону, відеоспостереження та вільний доступ усіх охочих. Просимо проголосувати за нас тих людей, які хочуть мати у Львові затишне і творче місце, яке надихає. Дім Франка – це не просто музей, а місце сили, місце натхнення, місце творчості!
Олександра Онишкевич, керівниця Палацу Гната Хоткевича:
– Понад 20 років у Палаці Хоткевича працюють професійні викладачі, які навчають дітей та дорослих різних видів образотворчого мистецтва. Коштом грантодавця House of Europe у 2020 році створили простір галереї, у якому молоді митці проводитимуть свої перші омріяні виставки. Але, на жаль, Палац Хоткевича досі немає сучасної якісної бази для творчості та мистецтва. Проєкт ХотАртКлас – велика майстерня для юних художників – має на меті забезпечити технічним обладнанням приміщення, зробити умови, комфортні та сприятливі для творчості. Технічне обладнання простору – це професійні мольберти і стільці-сідла для дітей, столи та стелажі для зберігання творів мистецтва. У приміщенні вже зробили косметичний ремонт та підвели воду. Кожен ваш голос є надзвичайно важливим для майбутніх художників. Для того, щоб вони мали можливість навчатися і творити в умовах, як у високопрофесійних школах образотворчого мистецтва.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8011 / 1.81MB / SQL:{query_count}