Сервіс – у райони

Як у Львові міські послуги виходять за межі центру

Децентралізація культури, освіти, медицини у Львові – явище не нове. Роками міська влада працює над тим, аби в кожному районі необхідні послуги можна було отримати неподалік від дому. Це й широка мережа міських ЦНАП, і амбулаторії сімейної медицини, і громадські простори та заклади культури. Але на цьому у Львові не зупиняються.
Розповідаємо про топ-4 установи та заклади, які відкрили в спальних районах міста впродовж останнього місяця або ж планують відкрити незабаром.

Садочок на Під Голоском

За декілька місяців на вул. Малоголосківській запрацює новий дитсадок для близько 350 маленьких мешканців району. Залишився внутрішній дизайн будівлі та облаштування приміщень. Після завершення робіт забудовник «Нова оселя», який будує цей садок, передасть його на баланс міського управління освіти, що надалі займатиметься внутрішнім наповненням закладу.
Окрім того, місто планує збудувати в мікрорайоні школу та ще один дитячий садок. Для цього мають намір оголосити міжнародний архітектурний конкурс на проєктування. «Плануємо зробити це за зиму і вже наступного року приступити до будівництва», – наголошує мер Львова Андрій Садовий.

Поліклініка на Рясному

Уже от-от запрацює нове амбулаторно-поліклінічне відділення для мешканців Рясного. Тут будуть кабінети для огляду, сучасна лабораторія та рентген-кабінет, а саме приміщення буде доступним для людей з інвалідністю.
«Це був єдиний мікрорайон без повноцінної поліклініки, – каже головний лікар 3-ї міської лікарні Вадим Олійник. – Ми досі орендуємо невелике приміщення, щоб люди не їздили в нашу базову поліклініку на Озаркевича для обстежень. І тепер мешканці Рясного матимуть своє повноцінне відділення».
Прийом тут вестимуть вузькі спеціалісти: хірург, невропатолог, травматолог, гінеколог, окуліст, лор. Також буде позмінний прийом для дорослих і дітей.

Сучасна бібліотека на Топольній

Бібліотеки – не просто книгозбірні. Це місця для обміну досвідом, розмов та генерування нових ідей. Такої філософії дотримуються у Львові, оновлюючи наявні або ж створюючи нові бібліотеки для дітей і дорослих.
Напередодні на вул. Миколайчука, 1 запрацював ще один повністю оновлений заклад – SPILNO бібліотека. «Це як інша планета – тут хочеться бути, читати, надихатись», – ділиться враженнями міський голова.
SPILNO – це бібліотека-філія № 37 для дорослих. За 3 роки її повністю оновили. Бібліотека отримала інклюзивний вхід, нові меблі, сучасне обладнання, а також дитячу кімнату, мінігалерею, лекторій, читальний зал і зону для кавування. Вона стала справжнім осередком розвитку громади.

Простір інноваційної освіти на Сихові

Понад 900 м2 для науки, творчості, мрій і практики з’явилось у новоствореному міському просторі Lviv Open Lab, що запрацював на просп. Червоної Калини, 58. Центр охоплює 4 різні лабораторії, лекторій, майстерню та коворкінг, що мають стати осередком для розвитку талановитих дітей і молоді. Це перший простір такого типу в Україні.
«Він не має альтернативи, бо це місце, де зібрані всі елементи екосистеми як для дітей, так і для студентів, – каже заступник мера Львова з питань розвитку Андрій Москаленко. – Головна місія нашого простору – дати змогу тим, хто цікавиться хімією, біологією, фізикою, знайти себе через круті технології».
Будівельні роботи в просторі тривали з 2018 року. Інвестиція міста – 16 млн грн.
Меланія Квятковська
фото – Роман Балук (амбулаторія на Рясному і садок на Малоголосківській)

офіційно
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8205 / 1.55MB / SQL:{query_count}