Бруківка VS асфальт

Що міф, а що – правда: топ-5 найпопулярніших запитань і відповідей про ремонт вулиці Бандери у Львові

Не кожна вулиця, яку реконструювали в місті впродовж останніх кількох років, удостоювалась такої уваги з боку львів’ян, як вулиця Бандери. Причому не лише від мешканців мікрорайону, але й від численних політиків, урбаністів та антиурбаністів і навіть «диванних експертів» у соцмережах. А сам ремонт магістралі «обріс» десятками чуток і міфів – від покриття оновленої вулиці та до додаткових коштів на ремонт взимку. Автор проаналізувала найпоширеніші закиди до влади міста, пов’язані з реконструкцією, та зібрала всі аргументи «за» і «проти», поспілкувавшись із міським головою Львова Андрієм Садовим.

Чому зараз?

Після двох років досліджень, обговорень та коригувань проєкту ремонт вулиці Бандери таки стартував: із 28 вересня – на відтинку від вулиці Чупринки до вулиці Антоновича, а вже наступного року ремонтуватимуть наступну ділянку. Загалом – понад 1 км вулиці. Інвестиція – близько 210 млн грн. Таку вартість обґрунтовують складністю робіт із колектором – він пролягає на глибині 4 поверхів до поверхні землі. Тож аби не було зсувів у майбутньому, всі розкопки в глибину необхідно якісно укріплювати.
«Є питання – а чому ми це робимо зараз, восени? – коментує Андрій Садовий. – Останніми роками у нас нема різниці – чи осінь, чи зима, чи літо. Працюємо весь рік, бо треба ремонтувати дороги. До речі, 80% реконструкції Бандери – це земляні роботи, бо ми замінюємо колектор, заміна мереж води, газу тощо».
До слова, через виконання робіт в осінньо-зимовий період жодних додаткових витрат місто не зазнає, акцентує міський голова. Мовляв, такі умови не передбачені жодною документацією: «Ми платимо за виконані роботи, а не за погоду».

Куди подінеться бруківка?

Бруківка залишається. 70-80% дорожньої частини вулиці замостять саме нею. Лише невеликі смужки для коліс автівок будуть із римського каменю, аби було менше шуму, а велодоріжки – з асфальту, для зручності. Аргументують це в міськраді, зокрема, й тим, що від мешканців Замарстинівської та Городоцької є багато скарг саме на шумове забруднення вулиць.
«Чи правда, що бруківку заберуть і буде асфальт? Ні, ми максимально зберігаємо бруківку. Асфальт буде лише на велосмузі. Не думаю, що хтось хоче, щоб вона була з бруківки», – додає Андрій Садовий.
Наразі ж бруківку, демонтовану з вулиці Бандери, зберігатимуть на вулиці Пластовій, 13, на території міських очисних споруд.

Де паркуватись і що буде з деревами?

Майже 100 паркомісць планують облаштувати на модернізованій вулиці Бандери між деревами. Це так звані «віденські зупинки», які у Львові досі не облаштовували. Отже, і дерева збережуть на максимум. Ба більше, обіцяють значно збагатити кількість зелених насаджень на вулиці після ремонту.

Тобто дорогу звузять?

Ані дороги, ані хідники на вулиці Бандери не звужуватимуть. 
«За проєктом, залишаємо дві смуги для руху транспорту, а місце, яке вивільняється, використовуємо для облаштування двох велосмуг», – пояснює Андрій Садовий. Тут буде безшумна колія для трамваїв і широкі й зручні тротуари.
Та головний ризик проєкту все-таки не в його складнощах, а в політиці, резюмує Андрій Садовий: «Ризик – це деякі місцеві політики, які вирішили напередодні виборів бити по всьому, що робиться в місті. Це прикро, але ризики є в кожному проєкті. Цей буде актуальним лише до 25 жовтня».
Нагадаємо, роботи на вулиці Бандери виконує турецький «Онур», який є переможцем тендеру. Повністю завершити ремонт повинні до кінця червня наступного року.
офіційно
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8158 / 1.55MB / SQL:{query_count}