Львівщина без червоних зон

В Україні оновили рівні епідемічної небезпеки. Львів – у помаранчевій зоні. Медики ж закликають носити маску, дотримуватися дистанції та гігієни рук

Нове епідемічне зонування почне діяти з понеділка, 5 жовтня. Відповідно до висновків засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, міста і райони Львівщини до червоної зони не потрапили. Область перебуватиме у помаранчеві, жовтій та зеленій зонах.
До помаранчевої зони потраплять: місто Львів, Золочівський, Перемишлянський, Пустомитівський та Сокальський райони;
До жовтої зони: міста Борислав, Дрогобич, Самбір, Стрий, Трускавець та Червоноград, Бродівський, Городоцький, Дрогобицький, Жидачівський, Жовківський, Кам’янка-Бузький, Миколаївський, Мостиський, Радехівський, Сколівський, Стрийський та Яворівський райони. Решта міст і районів будуть в зеленій зоні.

Загалом на Львівщині понад 20 тисяч хворих на коронавірус. «За останній тиждень ми побачили, що кількість нових хворих щодня збільшується на 235-260 осіб. По абсолютній кількості захворілих Львівщина зараз знаходиться на другому місці після Києва за кількістю виявлених. Стосовно виявлених хворих за добу Львівщина на 6-7 місці серед всіх областей України. Також, на жаль, збільшується кількість людей, життя яких забрав коронавірус», - зазначає експертка департаменту охорони здоров'я з епідеміології та вакцинопрофілактики Наталя Іванченко.
Вона застерігає, що у зв’язку з погіршенням погодних умов, медики очікують приходу інших сезонних вірусних захворювань, в тому числі грипу.
«На жаль, клінічні ознаки такі, що їх неможливо на око диференціювати, чи це коронавірус чи інші захворювання. Тому абсолютно кожну людину, яка має підвищення температури тіла, закладеність носа, кашель, загальну слабість, біль в м’язах чи підвищене потовиділення, ми повинні сприймати як людину, яка потенційно має коронавірус. І дуже важливо, щоб особи, які контактували із лабораторно підтвердженою на коронавірус людиною, залишалися вдома та пішли на самоізоляцію на 14 днів» - розповіла медик.
В будь-який із 14-и днів необхідної самоізоляції у людини можуть з’явитись клінічні ознаки захворювання, зазначають медики. Відтак вона стає активним носієм вірусу. Якщо ж упродовж 14-и днів жодних ознак захворювання немає, тоді людина може повернутись до праці чи навчання без додаткового лабораторного обстеження.
«На сьогодні чітко доведено, що найбільша кількість вірусів, яку виділяє хвора інфікована людина, починаються за 2 дні до появи перших клінічних симптомів і найбільше перший тиждень клінічних ознак захворювань. Людина, яка не має жодних клінічних симптомів, але є інфікована коронавірусом, сьогодні може стати джерелом інфікування для навколишніх. Хвора на коронавірус людина без дотримання засобів індивідуального захисту за день може заразити 2-3 людей коронавірусом. За тиждень ця цифра сягає 15 людей», - зазначила Наталя Іванченко.
Відтак, щоб уберегти себе і навколишніх, медики закликають не нехтувати засобами профілактики та захисту від інфекції.
«Якщо ми використовуємо банальну маску в якості захисту, то ми на 50 % знижуємо існуючі ризики інфікування. Маска, гігієна рук, і соціальна дистанція на відстані 1-1,5 метра залишаються на сьогодні пріоритетними способами профілактики», - наголосила Наталя Іванченко.
Загалом на Львівщині тенденція наповненості стаціонарів пацієнтами із коронавірусом зберігається на рівні 48 – 49 % від загалом наявної ліжкової потреби. «Кількість осіб, які перебувають у стаціонарах, щодня коливається на межах 1240-1260, не доходячи до 1300 осіб. З них трохи більше сотні перебуває щодня у відділенні інтенсивної терапії, і одна третина потребує штучної вентиляції легень. Але хибною є думка, що переведення людини на апарат штучної вентиляції є незворотній. Є багато випадків, коли стан людини покращується, і людину знімають із апарату ШВЛ, таких випадків стає дедалі більше», - розповіла медик. За її словами, серед осіб, які перебували на лікуванні у стаціонарі – 91-річний чоловік, який одужав і повернувся до звичного життя.
«Разом з тим, якщо правильно підходити до епідрозслідування, то вчасне виявлення інфікованих збільшує шанси контактним особам перейти в режим самоцізоляції. Тому чим більше інфікованих виявляють, тим більше контактних осіб буде виявлено, і поширення інфекції сповільниться», – каже медик.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7883 / 1.56MB / SQL:{query_count}