Заслужено найкращий

Проєкт Меморіалу пам’яті Героїв Небесної Сотні у Львові переміг у номінації «Кращий реалізований об’єкт громадського простору»

Меморіал уже став добре відомим місцем як для львів’ян, так і туристів. З цього майданчика відкривається мальовнича панорама на місто. Втілений проєкт справді цікавий і це визнали за кордоном. Днями проєкт Меморіалу пам’яті переміг у номінації «Кращий реалізований об’єкт громадського простору» в категорії «сквери, бульвари» у Національній премії з ландшафтної архітектури та садового дизайну. В голосуванні брали участь міжнародні журі із Латвії, Північної Ірландії, Бельгії, Ірландії і також з України. Журі розглядали об’єкти зі всієї України, термін проєктування та реалізація яких датується 2010-2020 роками, тобто останні 10 років.
Нагадаємо, що першу частину меморіалу на вул. Кривоноса-Замковій офіційно та урочисто відкрили торік у День Незалежності. Але, за задумом, меморіал має складатись із двох частин: площі з стелою на верхній терасі та з пішохідного моста між пагорбами вздовж вул. Кривоноса. Він виводитиме на терасу з боку вул. Замкової, де облаштовано площу і стелу, присвячену Героям Небесної Сотні.
Попри обіцянки, досі ніяких конкретних робіт щодо будівництва другої черги меморіалу не ведуться. Проєкт виготовлений, пройшов експертизу в Києві, але має бути співфінансування міської ради та інвестора, який повинен будувати канатну дорогу на Високий Замок. В міськраді кажуть, карантин ускладнив роботу.
«Будівництво другої черги меморіалу є масштабним проєктом, в основі якого має бути будівництво канатної дороги. Частиною проєкту є й реконструкція парку «На Валах» і території навколо Високого замку. Був передбачений візит певних експертів за кордону, які мали оцінити ситуацію з будівництвом канатної дороги. Нам потрібні фінальні рекомендації від ЮНЕСКО. Після того зможемо оголошувати конкурс і запрошувати інвесторів до участі», – пояснює «Львівській Пошті» Роман Старецький, начальник управління інвестицій та проєктів Львівської міськради.
Коли оголосять конкурс ще не знають. Але в міськраді зізнаються, що охочі інвестори є – переважно це іноземні компанії, які мають подібний досвід у будівництві. Сума інвестицій – більше 400 млн грн.
Додамо, концепція проєкту Меморіалу – це створення мінімалістичного простору, який передає дух сучасності та увіковічнює пам’ять Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції Гідності. Основний матеріал проєкту – кортен, який з часом змінює свою фактуру і має особливу символічність боротьби та палаючого вогню. Меморіал наповнено злаковими рослинами, які нагадуватимуть колоски пшениці, що є символом українського народу. Тут створили три нові оглядові майданчики з краєвидом на місто, встановлено 107 вигравіруваних табличок із портретами зaгиблиx.
Переможця конкурсу на найкращий проєкт меморіалу визначили у лютому 2017 року. Переміг колектив Андрія Лесюка, Марії Яструбчак та Христини Пундак. Місце для майбутнього меморіалу обирали і узгоджували з родинами Героїв.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8916 / 1.54MB / SQL:{query_count}