Пільговиків у транспорті порахують

До кінця року соціальну картку мешканця Львівщини повинні отримати учасники бойових дій. Що це за картка, як та хто ще зможе її отримати

Обласні посадовці невдовзі презентують свої напрацювання щодо соціальної картки мешканця Львівщини. В області сформують загальний реєстр усіх пільговиків, які проживають на Львівщині. Таким чином вдасться зрозуміти, скільки їх, хто і якими пільгами нині користується.
Пільговики, отримавши картки, наприклад, зможуть без будь-яких документів скористатись правом пільгового проїзду в маршрутці. Для них картки будуть безкоштовні. За певні кошти придбати картку зможуть й усі інші. До березня наступного року картку повинні отримати усі пільгові категорії.

Що таке соціальна картка мешканця області?

Якщо коротко, то співрозмовники пояснюють: соціальна картка мешканця  області – це електронний реєстр усіх пільговиків області та їхніх пільгових прав, на які виділяють кошти з державного чи місцевих бюджетів. Та спочатку нею можна буде скористатись в обласному громадському транспорті.
«Основа функція соціальної картки буде у тому, щоб навести чіткий облік пільговиків, які власне користуються пільгами у транспорті. Ми розуміємо, що зі всіх 260 тисяч осіб, які мають право на пільгу, не кожен користується тим правом. Є люди, які проживають в селі чи селищі, де не має руху транспорту, як у великих містах. Вони можуть користуватись пільгою раз на тиждень чи навіть раз на місяць. Особливо якщо це особа похилого віку чи особа з інвалідністю. Тому перший етап впровадження цієї соціальної картки – зробити реєстр таких пільговиків. Надалі ця картка буде фіксувати, чи користується ця особа пільгою, чи ні», – розповіла «Львівській Пошті» директорка департаменту соціального захисту населення Львівської ОДА Наталія Кузяк.
Соціальна картка мешканця  області – це електронний реєстр усіх пільговиків області та їхніх пільгових прав, на які виділяють кошти з державного чи місцевих бюджетів
Обласний департамент соціального захисту разом із обласним управлінням транспорту буде впроваджувати цю картку. Над цією ідеєю вони уже працюють із листопада минулого року. Отож перший етап – створення реєстру і виготовлення самої картки. На сьогодні департамент оголосив тендер на закупівлю відповідного програмного забезпечення зі створення та наповнення реєстру. Вже є переможець.
«Ми очікуємо певних процедур, і днями буде підписано угоду з переможцем. Тоді розпочинаємо активу роботу над створенням реєстру пільговиків і його наповненням. Коли відбудеться закупівля такого реєстру, почнеться процес наповнення. Тобто кожного нашого пільговика ми покличемо у відповідні відділення соцзахисту або їхні працівники приїжджатимуть до тих, хто самостійно не зможе прийти. Вони братимуть відповідні дані та видаватимуть картку. Її макет ще не напрацьований, але на картці точно буде зображено фото та персональні дані особи», – пояснює «Львівській Пошті» Тарас Грень, заступник голови Львівської ОДА.

Для чого іншим ця картка?

Кінцевий етап реалізації цього проєкту – березень 2021 року. До цього часу в ЛОДА планують внести в реєстр усіх пільговиків і видати їм соціальні картки. «Для початку, ще до кінця цього року хочемо видати такі картки учасникам бойових дій. Вони перші зможуть протестувати їх. А тоді з березня повноцінно ними зможуть скористатись усі інші», – веде далі Тарас Грень.
Особа, яка не є пільговиком, теж зможе оформити таку картку. Щоправда, за певні кошти. «Що з цієї картки матимуть інші? Для прикладу, система автоматичного обліку пільгового проїзду передбачатиме диференційований тариф. Тобто проїзд у громадському транспорті коштуватиме умовно 10 гривень. А при розрахунку нашою карточкою – вісім гривень. Це буде такою мотивацією, щоби всі інші жителі області теж користувались соціальною карткою», – зазначив Тарас Грень.
Обласний департамент соціального захисту разом із обласним управлінням транспорту будуть впроваджувати цю картку
Щось подібного в Україні немає, кажуть співрозмовники. Хоча на перший погляд, соціальна картка мешканця Львівщини може бути подібною до картки львів’янина чи тернополянина.
«Ми вивчали досвід інших міст –  Києва, Дніпра, Полтави, Житомира, Тернополя, Луцька. Але наш приклад у напрацюванні такої картки є унікальним в Україні. Чому? Бо ми пробуємо зробити електронний облік та електронну картку на рівні області. Тоді в інших містах це робили у менших масштабах – лише у великих містах», – веде далі Тарас Грень.

Універсальна картка

В перспективі карткою можна буде скористатись не лише в транспорті. «З часом, в нас це прописано в Положенні про впровадження е-квитка і соціальної картки, картка матиме функціональні можливості надавати ще інші послуги. Вона буде як розрахункова картка та така, якою пільговики можуть скористатись, обираючи медичні чи освітні пільги. Наприклад, якщо дитина з багатодітної сім’ї, окрім пільг у транспорті, відомо, що вона також може безкоштовно харчуватись в школі. Маючи таку соціальну картку, дитині не потрібно буде носити із собою кишенькові гроші до школи, бо зможе за обід умовно розрахуватись цією карткою. Але за умов, якщо навчальний заклад буде облаштований спеціальними засобами для зчитування такої картки», – пояснила Наталія Кузяк.
Функціонал транспортного додатку в цій картці складатиме близько 15%. «Найперше працюємо над транспортних додатком, бо це питання найбільш нагальне у нас. Уже готуємо розпорядження голови про встановлення автоматичної системи обліку оплати пільгового проїзду і відповідні положення про проведення інвестиційного конкурсу. До кінця року хочемо провести інвестиційний конкурс і встановити хоча би на частині маршрутів відповідні валідатори і засоби розрахунку», – зазначив заступник голови Львівської ОДА.
Загалом, із його слів, на Львівщині є близько 540 тисяч осіб, які мають різні категорії пільг. З них близько 260 тисяч осіб мають право пільгового проїзду  у різних видах транспорту.

Іван Велійка, керівник підприємства «Міра і К», голова Асоціації перевізників Львівщини:
– У Львівській ОДА взялись за програму введення єдиної соціальної картки, яка дасть можливість обліковувати пільгові перевезення. Ми двома руками за те, щоб такий облік був і всіляко підтримуємо таку ідею. Хочемо, щоб якомога скоріше така картка запрацювала, і так буде краще для всіх. У громадському транспорті облаштують спеціальні валідатори, які зчитуватимуть ці картки і чітко визначатимуть, скільки кілометрів той чи той пільговик проїхав. Буде зафіксовано, з якого населеного пункту і до якого він їхав. Тоді знатимемо точно, скільки ж коштів нам, як перевізникам, повинні виділити з місцевого бюджету для компенсації за виконану роботу. Це має бути зручно, ніхто до нікого не матиме ніяких претензій. Чи витримають таке навантаження місцеві бюджети, то це вже інше питання. Думаю, що це запрацює не швидше, як в кінці першого півріччя 2021 року.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8029 / 1.6MB / SQL:{query_count}