Чекаєте на маршрутку? Чекайте далі…

Карантин на Львівщині продовжили. Знову відтерміновано й відновлення руху приміських та міжміських автобусів

фото: Олег Огородник (4)
Жителі області вкрай обурені тим, що третій місяць приміські і міжміські маршрутки регулярно не їздять. Щодня близько 150 тисяч жителів Львівщини доїжджають до Львова і змушені платити втричі дорожче нелегальним перевізникам. Годинами очікувати на зупинках на хоч якийсь транспорт. Ті, хто не готові платити більше за проїзд, ходять пішки з десятки кілометрів з дому на роботу і навпаки. Люди називають це відвертим знущанням і запитують скільки це ще триватиме…
Цього тижня під будівлею Львівської ОДА стояли перевізники та водії. Мовляв, їм вже теж не має за що жити. Запевняють, вони готові виїхати на маршрути хоч нині і дотримуватись усіх обмежень. Що каже влада? Запастись терпінням, бо поки статистика з хворими лише зростає. Немає й рішення і з Києва щодо послаблення карантину.

Вдруге звернуться до Кабміну

В Львівській облдержадміністрації очікували, що в середу, 10 червня, на засіданні уряду внесуть зміни до постанови №392. Це б дозволило послабити карантин у окремих районах Львівщини – там, де статистика з хворими на Covid-19 більш-менш стабільна. Тоді була б змога відновити регулярне курсування громадського транспорту в області. Але засідання Кабміну відбулось, а от питання про ці зміни до постанови не розглянули. Що далі?
«Поки в нас показник інцидентності з хворими становить 19, 96%, послаблювати карантинні заходи ми просто не маємо юридичного права. Ми вдруге звертатимемось в Кабмін, щоб вони внесли зміни до постанови. Це єдиний варіант, щоб швидше відновити рух громадського транспорту в області», – зазначив «Львівській Пошті» заступник голови Львівської ОДА Тарас Грень.

Позиція перевізників

Перевізники ж кажуть, що продовжують пікет під стінами ЛОДА, допоки не почують конкретні пропозиції від влади.
«Обласна влада каже нам, що є постанова Кабміну, яка обмежує їх в прийнятті рішення щодо відновлення роботи громадського транспорту. Я вважаю це фільчиною грамотою. Тому що певне рішення можна прийняти на місцевому рівні, але треба брати на себе відповідальність. А цього робити ніхто не хоче. Ми пропонували певні варіанти», – каже нашому виданню Іван Велійка, голова асоціації перевізників Львівщини.
«В принципі поки нема роботи у наших водіїв, нам немає значення де стоятимуть автобуси: в парках чи під будівлею Львівської ОДА. Тому продовжуємо тут стояти. Закликаю й жителів Львівщині долучатись до нас, не мовчати, добиратись автомобілями. Може нас так швидше почують. Обурюватись в соціальних мережах нічого не дасть», – додав співрозмовник.

Збережуть старі тарифи, але пільговиків не возитимуть

Зі слів Івана Велійки, перевізники свої умови владі висловили і зазначили: «Ми дали слово, коли відновлять роботу транспорту в умовах карантину, ми тариф на проїзд піднімати не будемо. Але оскільки є обмеження щодо кількості людей, які одночасно можна перевозити, просимо таку послугу як пільгові перевезення на час подолання пандемії не відновлювати. Щоб оплачували всі без винятку».
Відтермінування рішення призведе до того, що нарощується кредиторська заборгованість підприємств. Тому, каже, аби перевізники надалі змогли працювати по старому тарифу їм потрібно якнайшвидше повернутись на маршрути.
«Якщо у Львові зараз курсує близько 80% від усього міського громадського транспорту, то практично усі обласні автобуси зараз простоюють в автопарках. А це більше 1200 одиниць транспорту. І лише 10% курсує на спецрейсах. Тоді як щодня близько 150 тисяч жителів Львівщини доїжджають до Львова і платять втричі дорожче нелегальним перевізникам», – зауважив Іван Велійка.
Він каже, що водії готові перевозити лише сидячих пасажирів і виконувати інші обмеження. «Щодо статистики з високою кількістю хворих скажу, що карантинні обмеження мають бути збережені. Але цілком зупинити пересування людей не можна. Ті, хто порушують ці обмеження, їх потрібно карати. От і все…», – веде далі співрозмовник.

Що робити поки жителям області?

У відповідь перевізникам щодо неготовності брати відповідальність на себе за послаблення карантину, обласні посадовці кажуть: «Нехай перевізники візьмуть на себе відповідальність і оскаржать постанову Кабміну. Наголошую: візьміть постанову №392 (пункт 4) і прочитайте умови прийняття рішень щодо послаблення карантинних заходів. Якщо це заклик до прямого порушення закону, то я не готовий на це. Давайте опиратись на те, в якій державі ми живемо», – наголосив Тарас Грень.
А поки жителям області, які з нетерпінням чекають на відновлення руху приміських і міжміських автобусів, співрозмовник радить запасатись терпіння і надалі дотримуватись карантинних заходів. «Допоки наші люди не перестануть нехтувати санітарно-епідеміологічними заходами, доти інцидентність щодо кількості хворих буде високою. А поки показники високі і в нас не має юридичних підстав пом’якшувати карантин в області і відновлювати повноцінний рух маршруток. Хіба що Кабмін розгляне друге наше звернення і внесе зміни в постанову», – резюмував Тарас Грень.
Зі свого боку, лікарі-інфекціоністи нагадують, що той, хто не хворів вірусом до цього часу, досі нічим не захищений. Бо ні вакцини, ні препарату, щоб захиститись від нього немає! Єдине, що може вберегти ваше здоров’я – це маска, антисептик і регулярне миття рук.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.1198 / 1.58MB / SQL:{query_count}