Згадати старого батяра в день уродин

Завтра у Львові відбудеться вечір пам’яті Олександра Дацюка – лідера гурту «Лесик Бенд»

фото: AlexanderKULYK
У четвер, 11 червня, Олександр «Лесик» Дацюк мав би відзначати 57-річчя. Але український музикант, композитор-пісняр, заслужений артист України, лідер гурту «Лесик Бенд» не дожив до цього дня: загинув 8 квітня унаслідок нападу безхатька…
Проте в цей день все одно згадуватимуть Лесика, співатимуть його пісні! Остап Дроздов, Петро Луцишин і колеги-музиканти Олександра Дацюка вирішили вшанувати його пам’ять онлайн-концертом, ідея проведення якого виникла дуже швидко, відразу після трагічної смерті Лесика, бо це був неабиякий шок для всіх його друзів.
Цей вечір пам’яті обов’язковий для кожного, хто його знав і з ким він працював багато років. Під час підготовки події багато артистів зголосилися взяти в ньому участь. Проєкт «Лесик Бенд. Назавжди» відбудеться о 20.00. На цьому вечорі пам’яті хіти Лесика лунатимуть в новому звучанні у виконанні фронтменів гуртів «Мері», «Цвіт кульбаби», Wszystko, а також «Піккардійської терції» і гурту «Шейк», співаків Тараса Гаврика, Андрія Заліска та багатьох інших. Які пісні вони заспівають і що пам’ятають про музиканта, читайте в їхніх коментарях.
Організатори проєкту закликають долучитися до перегляду онлайн-концерту і в такий спосіб віддати шану великому артисту, який був незаслужено призабутий останніми роками.
Трансляція вечора пам’яті відбуватиметься на каналах: youtube.com/channel/UCbTYc9C7qsoI4eEmPMrt97Q і youtube.com/channel/UCp9n6D_ylH-6jbtS3T5i4BA, на facebook.com/LembergOnLine/, а також на сторінках організаторів і партнерів проєкту.
Під час концерту триватиме збір коштів на встановлення монумента на могилі Олександра Дацюка: рахунок  ГО МІЖНАРОДНА АСОЦІАЦІЯ МИСТЦІВ  IВAN UA47 325321 00000 26006053728811

Коментарі
Володимир Якимець,
художній керівник вокальної формації «Піккардійська терція»:
– У концерті пам’яті Лесика Дацюка «Терція» виконуватиме його авторську «Пісню про Львів». Як мені відомо, ця річ не ввійшла до жодного з його альбомів, а йде таким собі окремим треком.
Історія цієї пісні така. На початку 2000-их Лесик звернувся до мене з приводу аранжування до своєї нової пісні. Це і була «Пісня про Львів». Лесик брав безпосередню участь у цій роботі, відтак в обробці поєдналися мої та його ідеї. Композиція вийшла іронічно-ностальгійною, як і більшість речей у творчості Лесика. Його завжди боліло серце за Львів, і на той момент такі у нього були думки про наше місто.  
А познайомилися ми з Лесиком ще задовго до цієї співпраці – в 1991-ому на Львівському телебаченні під час зйомок популярної на той час програми «Львівська кнайпа на Високому замку», у якій ми зі Славком Нудиком брали участь. З того часу й підтримували дружні стосунки і періодично зустрічалися на всіляких львівських імпрезах та за кулісами концертів.
Віктор Винник,
український музикант, вокаліст, лідер рок-гурту «Мері»:
– Уперше пісні гурту «Лесик Бенд» я почув десь у гуртожитку Івано-Франківська під розстроєну гітару на початку 90-их. Мені сподобалося, це було щось між «Братами Гадюкіними», Smokie і міським блатним романсом. Прості мелодії, але дуже хороші й дотепні тексти. Потім у мене звідкись узялися два альбоми гурту на касетах, які я заслухав «до дір». 
Я дуже зрадів, коли кілька років тому «Лесик Бенд» відновив роботу і продовжив концертувати. Повні зали свідчили, що зрадів не тільки я. На концерті ми перетиналися всього один раз, і Лесик дуже сподобався мені як людина. Разом із ним у минуле пішла ціла епоха львівської музики 90-их, яку знали і любили. На концерті пам’яті мені запропонували виконати пісню «Моя Мері». Цікавий факт, що однією з перших пісень групи «Мері» була пісня під назвою «Мері секонд-хенд». Правда, є якась схожість? Але пісні Лесика практично стали народними, тому вони ще довго будуть жити, а з ними й пам’ять про хорошу людину і класного виконавця.
Тарас Гаврик,
співак, ведучий:
– З Лесиком я познайомився під час зйомок на телебаченні. Тоді він мені видався не надто веселий, але потім ми зустрічалися на концертах, і тоді він уже був таким, яким звикли всі його бачити, в своєму амплуа. Тобто людина, яка до останнього розповідала анекдоти за сценою. Уже починала грати музика, а він іще розказував анекдоти, а потім вибігав із гітарою і співав пісні, які слухачі підхоплювали.
На цьому концерті я виконаю піню «Горбатий», або, як у народі її називають, «Машина тестьова». Переді мною не було вибору іншої пісні, хоч організатори й пропонували. На пісні «Горбатий» у мене відразу виникло відчуття мурах по шкірі. Я зрозумів, що ця пісня повністю відповідає пісням, які я пишу. Окрім того, в мене декілька місяців тому з’явився тесть, і машина у нього є, щоправда, не «горбатий». 
Зіновій Карач,
співак, фронтмен гурту Wszystko:
– Разом із організаторами концерту Остапом Дроздовим та Петром Луцишиним ми прийняли рішення, що я виконуватиму разом із «бандою» Лесика, Царство йому небесне, пісню «Весна застоя». І цей вибір був безумовний, бо для мене це квінтесенція творчості Лесика, поєднання дуже стильного, з львівським смаком джазу звучання та іронічного і хуліганського тексту, яким був знаменитий Лесик. Мені, як людині, яка приїхала до Львова і створює музику, реставруючи український старий і забутий матеріал, таке явище, як «Лесик Бенд», було дуже цікавим. Бо всім, кому цікава їхня творчість, не варто пояснювати, що це унікальне явище в музичному й текстовому плані. 
Я був дуже радий познайомитися з Лесиком особисто. Можу сказати, що ми відразу зійшлися настроями та характерами. Ми представники різних поколінь, але в нас є спільна риса: поєднання інтелігентності, батярства і рок-н-ролу. Коли я вперше побував на концерті Лесика із симфонічним оркестром і побачив там банду футбольних хуліганів, які ще у вестибюлі концертної зали виспівували його пісні, то ще раз переконався, який це легендарний та крутий артист. 
Андрій Заліско,
співак:
– Вперше я познайомився з Лесиком на телефестивалі «Мелодія» телекомпанії «Міст». То був, здається, 1994 рік, я тоді працював адміністратором фестивалю. Він завжди був у доброму гуморі, біля нього було багато людей, музикантів… Потім, напевне в 1996-му, ми бачилися на концерті до Дня Львова, я теж там виступав. Запам’яталося, що коли я спитав Лесика, як вони будуть грати на такій «скромненькій» апаратурі, він відповів: «Розумієш, ми будемо грати, як вміємо і можемо, все інше мене не цікавить...»
Я виконаю з групою його пісню «Рекет», хоча раніше хотів співати «Італьяну», яка мені ближча за стилем, але музиканти вибрали «стьобний» «Рекет».

Олена Корнєєва,
співачка:
– Існує така категорія людей, з якими бачишся дуже нечасто, але кожного разу ці зустрічі – свято спілкування, гумору, щирих і дружніх обіймів. Я, на жаль, нечасто зустрічалася з Лесиком на концертних майданчиках, але щоразу відчувала неймовірне тепло з його боку. Завжди ласкаво називала його «Леся», а він мене – «Жабка мала». Він завжди був на позитиві, тому надзвичайно шкода, що перестало битися серце такої доброї, світлої, талановитої людини.
Попри те, що репертуар гурту «Лесик Бенд» і жанр його творчості не зовсім «мої», я із задоволенням прийняла запрошення від організаторів до участі в концерті. Це єдина данина пам’яті, яку я можу віддати особисто, висловивши весь сум та неймовірний біль. На концерті виконуватиму його незмінний хіт «А журавлі у небі: «кря-кря-кря». Ми поспілкувалися з музикантами Лесикового гурту і трохи видозмінили пісню – виконаємо її в стилі запального танго. 
Юрій Григораш,
співак:
–Хоча я добре не знав Лесика, бо в основному ми зустрічалися на концертах, як на мене то була людина в якій переплелись батярство і глибока романтика. Вічний мрійник, який писав пісні про кохання без прикрас, або про  теплі краї, хоч і панічно боявся літати.
На концерті я співатиму «Бразилію» – пісню про те, щоб робив би Лесик, якби потратив у теплі краї, що міг би робити львівський батяр в Південній Америці.  Думаю, то був би дуже веселий відпочинок.

Петро Луцишин,
автор ідеї проєкту, організатор, директор компанії Lutsyshyn Promo:
– Ми були на ти. Лесик не терпів фальші ні в музиці, ні в людях. Знав собі ціну. Працював лише з тими, кому міг довіритися. Співав так само, як і говорив – своїм неповторним та пізнаваним сленгом – так, як бачив і відчував, а не на догоду комусь. В тому, певно, й секрет успіху його пісень. Він був перфекціоністом у роботі, інтелігентним у житті. Не сприймав стандарти сучасного шоубізнесу, вважав його меншовартісним. А ще Лесик патологічно боявся літаків, тому не приймав замовлень від діаспори за океаном, яка його так чекала. Можливо, тому в останні роки був трохи осторонь концертного життя. Ми встигли зробити далеко не все. Організовані мною концерти гурту «Лесик Бенд», на жаль, виявилися останніми для нього.

Остап Дроздов,
журналіст, ведучий та співорганізатор концерту:
– Ідея цього концерту у нас виникла з організатором концертів у Львові Петром Луцишиним. Народилася одразу наступного дня після цього трагічного трапунку – вбивства Лесика. Ми одразу сказали собі, що треба зробити поминальний концерт, бо такі легенди 90-их років, легенди львівської, батярської, авторської, рок-н-рольної епохи початку незалежності, повинні бути увіковічені, їхні пісні, несправедливо недооцінені, повинні жити в пам’яті народу, львів’ян, якщо говорити вужче. Тому ми задумали зробити такий концерт на моєму онлайн-каналі «Дроздов та Лемберг онлайн». Чому 11 червня? Бо 11 червня Лесик святкував би свій День народження. Я одразу хочу сказати, що це не буде траурний концерт, мінорний, трагічний концерт-реквієм, а концерт, який повністю асоціюється з Лесиком. Це буде концерт на усмішці, веселий, позитивний, життєрадісний. Концерт, який би мав зафіксувати усміхненого, веселого і такого батярського Лесика, якого пам’ятає його публіка і я. Хочу сказати, що коли я вперше купив аудіокасети «Лесик Бенду», то ці пісні в нашій хаті стали відразу хітовими.
У 2013-ому ми вже з ним познайомилися особисто, я – вже як зрілий журналіст, а він – все той же батяр. Я запросив його на зйомки своєї новорічної програми, ми там гарно з ним «подвіжували». У мене спогади про нього власне такі, яким буде цей концерт: абсолютно світлі, позитивні, життєрадісні. Я би дуже хотів, щоби максимальна кількість львів’ян – тих, що цінують 90-ті роки – тяжкі, буремні, світлі, подивилися цей концерт. Концерт буде дуже атмосферний, прозвучать пісні Лесика під супровід його концертної групи «Лесик Бенд». 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8027 / 1.65MB / SQL:{query_count}