Убезпечитися від Cоvid-19 у транспорті

Як львів’янам варто поводитися в маршрутках, щоб самим не підхопити коронавірусну інфекцію та не заразити когось

Уже на початку червня у Львові може бути черговий етап пом’якшення карантину (за умови, що статистика з хворими на коронавірус не погіршуватиметься). Тоді й громадський транспорт у місті та області може повноцінно запрацювати. Згідно з вимогами МОЗ, після пом’якшення карантину в транспорті планують дозволити їздити всім, але кількість пасажирів не має перевищувати кількості сидячих місць!
Нині ж, нагадаємо, наразі львівські маршрутки курсують в режимі спецперевезень. Але всі, що їдуть на роботу, можуть користуватися ними. Поки що не відновили рух приміських та міжміських автобусів.
То як львів’янам у нових реаліях варто поводитися в громадському транспорті, аби не підхопити коронавірус, і як чиновники готують транспорт до випуску на маршрути, дізнавалася «Львівська Пошта».

Носіть маску і не починайте розмов

Найбільша ймовірність заразитися вірусом тоді, коли є тісний контакт із хворим і коли спілкування відбувається на дистанції менш ніж метр між людьми, стверджують епідеміологи.
«Ми не можемо гарантувати того, що ми не є носіями вірусу, тому маску має надягти кожен, хто заходить в громадський транспорт! Навіть якщо ви не покашлюєте чи не пчихаєте. Але носіть її правильно, щоб вона щільно закривала ніс і рот. Варто розуміти, що насамперед потрібно захистити свої слизові оболонки. Для того одягаємо маску на хворого чи  потенційно хворого», – пояснює «Львівській Пошті» Оксана Пушкарьова, експертка з епідеміології департаменту охорони здоров’я ЛОДА.
Категорично заборонено в транспорті починати якісь дискусії. Навіть під час розмови на певній дистанції людина може поширювати вірус
Крім того, вона рекомендує під час їзди у транспорті не розмовляти з іншими пасажирами і старатися не стояти до них обличчям. «Категорично заборонено в транспорті починати якісь дискусії. Навіть під час розмови на певній дистанції людина може поширювати вірус. Навіть якщо ви в масці, вірус може потрапити на слизові оболонки очей. В будь-яких чергах теж би не радила починати якісь розмови з незнайомцями. Тримайте соціальну дистанцію!» – наголошує співрозмовниця.
Гроші, телефон, ручки сумочки – ось місця, де може бути найбільше вірусів і бактерій. Але ж без цих речей нам не обійтися, тому варто навчитися мінімізувати кількість дотиків до свого обличчя
Щодо одноразових рукавичок то, каже вона, надягаючи їх, ми часто створюємо в своїй голові лише ілюзію захисту. Тож ліпше обійтися без них і частіше мити руки.
«Надягнувши рукавички, ми й далі робимо те ж саме, що й без них: поправляємо волосся, торкаємося обличчя... А це вже не захист. Мити руки в рукавичках категорично заборонено, обробляти їх теж не можна! Рукавички мають пори, через які може потрапити мийний засіб на шкіру наших рук. Тому, миючи руки в рукавичках, можна зіткнутися з дерматологічними проблемами», – додає Оксана Пушкарьова.

Що робити з готівкою

У львівських маршрутках лише готівкова плата за проїзд. Альтернативи немає. Електронний спосіб оплати передбачений у трамваях та тролейбусах, але не всі в такий спосіб купують квиток. То що ж робити?
«Гроші, телефон, ручки сумочки – ось місця, де може бути найбільше вірусів і бактерій. Але ж без цих речей нам не обійтися, тому варто навчитися мінімізувати кількість дотиків до свого обличчя. Зазвичай ми це робимо підсвідомо. Майте напохваті антисептик і знову ж таки за змоги часто мийте руки», – радить епідеміологиня.
З її слів, медики ще вивчають, скільки часу вірус може жити на тій чи тій поверхні. За попередніми висновками, чотири-п’ять годин.
«Пам’ятайте, що збудник вірусу без людини розмножуватися не може! Він може розмножуватися лише в організмі людини. Для пересічного громадянина не так важливо, скільки часу живе на поверхні вірус, важливо навчитися регулярно мити руки. Заходячи в транспорт, кожен має бути відповідальним перед іншими людьми за те, що робить!» – резюмує Оксана Пушкарьова.


Правила роботи громадського транспорту від МОЗ 

Згідно з розпорядженням головного державного санітарного лікаря України Віктора Ляшка, в Україні дозволили працювати громадському транспорту за умови дотримання певних правил. Зокрема:
*перед початком робочої зміни усім працівникам потрібно вимірювати температуру;
*водій, кондуктори та інші члени екіпажу впродовж усього рейсу повинні бути в респіраторах або масках;
*забороняється перевезення пасажирів без захисних масок;
*перевезення пасажирів здійснюється в межах кількості місць для сидіння. У випадку міжобласного перевезення до регіону, в якому не послаблювали карантин, таке перевезення дозволяється в межах 50% від кількості місць для сидіння.
Крім того, у кожному транспортному засобі повинне бути забезпечене інформування пасажирів про заходи профілактики коронавірусної хвороби. За можливості біля дверей транспорту доцільно розмістити антисептики.
Також адміністрація автостанції повинна забезпечити наявність у працівників медичних масок і захисних рукавичок, вологе прибирання приміщень автостанції з використанням мийних і дезінфікувальних засобів не рідше ніж що п’ять годин до відкриття і після закінчення робочого дня автостанції.
До слова, у зв’язку з послабленням карантину з 25 травня відновили рух метро в Києві та Харкові.

Андрій Білий, заступник директора департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР:
– До кінця тижня увесь рухомий склад транспорту у Львові має бути забезпечений дезінфекційними засобами. Водії намагаються відстежувати, щоб люди заходили в салон лише у масках, але не мають повноважень регулювати це питання. Кількість пасажирів у салоні автобуса має контролювати поліція. Вони це робили спочатку. Були випадки, коли люди не хотіли виходити із салону автобуса, а водія штрафували на 17 тисяч гривень, якщо він їхав із більшою кількістю пасажирів, аніж це дозволено постановою Кабміну. У тих автобусах, які нині є на маршрутах, нормальна вентиляція. Проводять щодобову дезінфекцію салонів. Якщо носити маску і дезінфікувати руки, то можна сказати, що нині цілком безпечно їздити міським громадським транспортом. Якби це було не так, ми мали б уже тисячі випадків зараження вірусом у Львові щодня. Однак Львів ще не має достатньої кількості громадського транспорту, щоб забезпечити комфортний проїзд пасажирам, зокрема в час пандемії, як цього вимагає МОЗ. При теперішній кількості рухомого складу, щоби перевозити лише сидячих пасажирів, потрібно мати втричі більше транспорту. Зараз напівпорожні автобуси обходяться місту додатково у 20-25 мільйонів гривень на місяць. Коли нема часу пік, то справді можна бачити, що автобуси їздять напівпорожні. Та ми вже поступово збільшуємо кількість транспорту на маршрутах і очікуємо подальшого послаблення карантину.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8263 / 1.6MB / SQL:{query_count}