Мандруймо Львівщиною!

Туристичний сезон в області планують розпочати з 1 червня

У вівторок, 12 травня, у Львівській ОДА зібралися туроператори і радилися про те, як мав би стартувати туристичний сезон-2020, що задля цього потрібно та чим може допомогти влада. Очолив зустріч заступник голови Львівської облдержадміністрації Юрій Холод, а ініціювало обласне управління туризму та курортів.
«Ця зустріч стала продовженням попередніх. Минулого тижня зустрічалися з керівницею Держагентства з розвитку туризму Мар’яною Олеськів, з найбільшими готельєрами та рестораторами, а також мерами міст-курортів та історичних міст, які ставлять туризм за пріоритет. Український турист буде шукати можливостей відпочити в Україні. Львівщина – один із тих регіонів, який може запропонувати активний, здоровий, родинний і оздоровчий відпочинок. Але після двохмісячного карантину запустити галузь комплексно і безпечно – це завдання, яке ми маємо зробити разом. Маємо чути один одного і співпрацювати», – зазначає заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод.
Зі слів очільниці управління туризму та курортів Львівської ОДА Наталії Табаки, цей сезон для туристів має всі шанси запам’ятатися не просто Львів – центр туризму, а кожен район Львівщини має все, щоб залучити туриста. Від Львова обласні міста і містечка мають взяти той туристичний потік, який приїде на бренд Львова, і затримати його ще на день-два і більше. Прийняти його в Тустані, у Трускавці, Дрогобичі.
Серед того, що вважають необхідним для початку сезону, туроператори називають відновлення залізничного сполучення, удосконалення протоколів для пасажирських автобусних перевезень, які мають бути однакові по всій Україні, уникнення можливого тиску з боку податкової та поліції, інформує пресслужба Львівської ОДА.
«Дуже важливо є проводити активну інформаційну кампанію, наперед розказуючи, як буде працювати галузь українцям та іноземним туристам. Австрія, Чехія та інші країни вже це роблять. Мусить бути чіткий алгоритм дій, що робити, якщо хтось з туристів, українець чи іноземець, звернеться до гіда з підозрою на коронавірус COVID-19, як таку людину транспортувати, ізолювати, що загалом робити», – каже керівниця туристичного оператора «Ukraine Travel Lab» Ольга Вуйцик.
Зі слів Наталі Табаки, в області активно розвивається туристична інфраструктура, зокрема екостежки та велодоріжки, скоро з’явиться новий туристичний сайт Львівщини і мобільний додаток з туристичними маршрутами. У середині квітня облдержадміністрація скерувала до уряду свої пропозиції про підтримку туристичної галузі, серед яких – пільгове кредитування, фінансування путівок до українських курортних закладів для лікарів, які на передовій боротьби з COVID-19 та інші.
Минулого тижня міста-курорти і малі туристичні міста Львівщини зібралися у Львівській ОДА, щоб обговорити реалії, проблеми та перспективи майбутнього туристичного сезону. Трускавець, Східниця, Славське, Дрогобич, Моршин, Яворів, Жовква, Борислав – ці та інші міста мають всі шанси цього року збільшити туристичний потік і доходи, адже, доки кордони закриті, українці мандруватимуть найбільше у Карпати та Прикарпаття.
«Всі розуміємо, що місто і регіон, до якого їдуть туристи – це має регіон безпечний, екологічний, розвинений. Тому розуміння, активність та ініціатива міських голів, злагоджена робота комунальних служб і міжміська співпраця тут надзвичайно важливі», – зазначив Юрій Холод.
«Кожне питання від тих, хто бронює місця в закладах, – про велосипеди, екостежки, веломаршрути. Всі розуміють, що закордон вони не поїдуть, акцент роблять на Карпати. Ми тут на коні. У нас вже бронюють наперед на кілька місяців. Нормальний 5-кілометровий маршрут можна прокласти за місяць. Домовтеся з лісниками, візьміть працівників і зробіть. Це туристам не набридає. Це як пробіжка, один раз в день мусить бути”, – каже Володимир Бега, голова Славської ОТГ.
Він та більшість мерів певні: настав час робити порядок з екосадибами. Приватний сектор в Славському складає 50%. Місто будує дороги, проводить освітлення, вивозить сміття, а власники екосадиб часом навіть не пускають на територію пожежників.
«Екотуризм має бути регульований, до 10 ліжкомісць – це екосадиба. Більше – платимо. Трускавець каже, що втрачає на екосадибах 30 млн. гривень. Ми про це говорили з директором Держагентства з розвитку туризму Мар’яною Олеськів у понеділок. У Києві розуміють проблему і вже працюють над єдиним реєстром суб’єктів туристичної галузі. Так само ми підтримуємо зміни до законів про екосадиби і будемо пропагувати відповідні правки. Бо бізнес має працювати чесно, адже місто зі свого боку має звідкись брати гроші на очисні споруди, водоканал, дороги», – акцентує Юрій Холод.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8889 / 1.57MB / SQL:{query_count}