«Мамо, хочу песика!»

Як правильно адаптувати собаку з притулку, стерилізаційного центру чи волонтерської перетримки до домашніх умов

Перш, ніж взяти у свій дім чотирилапого ви маєте усвідомлювати, що це така ж жива істота, як і людина. Вона потребує вашого часу – приблизно 2–3 години на день. Фінансових витрат – ви маєте бути готові до того, що належне харчування собаки та догляд за нею буде потребувати від одної до двох тисяч гривень на місяць. І головне – розуміння, що беручи собаку в сім’ю, ви не просто задовольняєте бажання своє чи когось з членів сім’ї, а несете відповідальність за чотирилапого.
Кінолог ЛКП «Лев» Володимир Вань рекомендує перед появою нового мешканця зібрати сімейні збори та заздалегідь обговорити модель ставлення до чотирилапого:
«Як і для людей, для тварин важливими є норми поведінки. Усі члени сім’ї мають дотримуватись однакових, заздалегідь погоджених правил. Це дає можливість собаці легко та спокійно адаптуватись у новому домі. До прикладу, якщо ваша донька дозволяє домашньому улюбленцеві перебування на ліжку, а ви забороняєте, то це не правильно. В такому випадку тварина не розуміє своїх господарів і не знає як потрібно поводитись. Тому межі та рамки поведінки вдома для всіх є обов’язковими».
Фахівці не рекомендують приділяти надмірної уваги чи постійно жаліти собаку, роблячи акцент на якихось страхах тварини. Наприклад, якщо собака боїться вулиці, то не можна її на прогулянках носити на руках і погладжувати – у такий спосіб, ви схвалюєте почуття страху і даєте зрозуміти, що це нормально. Якщо тварина в минулому зазнала травм чи насильства, потрібна виважена поведінка, без надлишку емоцій.
Не потрібно боятись брати дорослих собак з притулків чи з вулиці!
«У дорослих собак уже сформований темперамент, ми бачимо на скільки він активний чи пасивний. Окрім того, дорослий собака вже не буде гризти ваші речі чи нищити майно. З ним набагато менше мороки, ніж з цуценям», – говорить кінолог.
При виборі чотирилапого, не потрібно керуватись лише емоціями та першим враженням. Ваше рішення має бути обдуманим та виваженим, а домашній улюбленець – відповідати вашим рисам характеру та способу життя.
«Наприклад, якщо молода активна сім’я шукає чотирилапого, з яким можна буде ходити в гори, а обирають когось з більш спокійним та флегматичним темпераментом, то в далекі походи вони з ним не зайдуть. Чи навпаки, діти шукають домашнього улюбленця для бабусі та обирають, лайку чи іншу активну породу і вважають, що вони стануть кращими друзями. Така думка є хибною. Дуже важливо дізнатись про темперамент собаки заздалегідь», – додає Володимир.
Перед оформленням документів для адопції (процес усиновлення тварини) фахівці ЛКП «Лев» радять записатись як волонтер та погуляти кілька разів з собакою. Також, познайомитись і поспілкуватись з працівниками, які детальніше розкажуть історію собаки, його тип характеру, темперамент. Водночас працівники, знайомляться з майбутнім господарем, його графіком, звичками, складом сім’ї та визначають чи можна цій людині брати ту чи іншу собаку, чи краще почекати.
Тим, хто наважується на нового друга з ЛКП «Лев» кінологи та працівники стерилізаційного центру завжди на зв’язку, готові допомогти та проконсультувати при виникненні незрозумілих для господаря ситуацій.
Сьогодні у ЛКП «Лев» перебуває 33 безпритульні собаки, які шукають своїх господарів. Серед них:
  
 Елсі  Макс
Елсі, 5 років.
Ласкава дівчинка середнього віку. Мала новоутворення в молочних пакетах. Завдяки лікарям, тепер усе гаразд. Елсі спокійна, мудра, не агресивна, від неї можна зарядитися життєвим оптимізмом.
Макс, 8 років. Харизматичний і дуже пухнастий. Добре бачить, добре чує, добре нюхає і взагалі – він добрий. Але при потребі може будь-кого поставити на місце. 
  
 Шурік  Клайд
Шурік, 5 років.
Дуже маленька і зворушлива пташечка. Потрапив в ЛКП «Лев» худенький і занедбаний. Зараз від’їдається, роздивляється все навкруги, тягнеться до всіх людей і зазирає їм і очі. 
Клайд, 4 роки. Це дуже виразний, атлетичний і ефектний собака, схожий на Скубі-ду. Добре орієнтується в світі і багато чого вміє: «сидіти», «дай лапу», «голос», гуляти на повідку і робити туалетні справи на вулиці. Любить ігри, активне життя і привітних людей.
Джина, 2 роки. Любить комунікувати, ніколи не журиться і завжди готова рухатися вперед. Абсолютно самостійна собачка, в ній море енергії, сил жити і бути щасливою. 
Курт, 6 років. Дуже безпосередній, казковий добряк, бачить світ в рожевих тонах. Любить неспішні прогулянки, коли можна йти, роздивлятися і нюхати, як цвітуть кущі. Потребує небагато – теплий куточок і щоб поруч була своя людина.
Чіба, 2 роки. Приємна у спілкуванні, з позитивним поглядом на світ. Не проявляє агресії, не робить шкоди і не галасує. Обожнює прогулянки, ігри, жонглювати шишками і наздоганяти м’ячик.
   
 Джина  Курт  Чіба

ЛКП «Лев» працює щодня, без вихідних, з 8:00 до 20:00 на вул. Промисловій, 56.
Контактний телефон (068) 535-45-45
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8467 / 1.58MB / SQL:{query_count}