Львів карантинний і робота

Одні працюють у звичному режимі, інші – дистанційно. Третина містян зовсім не працює

Інститут міста оприлюднив результати соціологічного дослідження «Львів карантинний», що проводилось у квітні. 59% львів’ян продовжують працювати під час карантину. Серед них 32% продовжують працювати у звичному режимі, переважно це працівники підприємств, робота яких життєво необхідна для міста. Ще 35% львів'ян перейшли на роботу в дистанційному режимі. Із тих, хто працює, 82% є найманими працівниками, 11% є приватними підприємцями та власниками бізнесу, а ще 7% – фрілансерами. Водночас 33% не працюють зовсім.

«У дослідженні також вивчався аспект стосовно роботи на карантині. За результатами видно, що серед зайнятого населення Львова можна виділити три майже рівні частини: продовжують працювати у звичному режимі, працюють дистанційно, не працюють. Треба розуміти, що є негнучкі підприємства й ті, які забезпечують життєдіяльність міста, і вони мають продовжувати роботу у звичному режимі. Але частина підприємств може перейти на дистанційну роботу. Наразі така міра виглядає вимушеною, але насправді це велике надбання. Якщо розглядати досвід європейських країн, то бачимо, що наприклад, Швеція, маючи великий відсоток тих, хто працював дистанційно до пандемії, навіть не мусила вводити суворий карантин», – зазначає директор Інституту міста Олександр Кобзарев.
«Люди навчилися працювати дистанційно і, вважаємо, що це має залишитися надалі, після зняття карантинних обмежень. Віддалена робота суттєво зменшує ризик захворювання і послаблює навантаження на транспортну інфраструктуру. Мешканці не витрачають час на дорогу до роботи і можуть використати його на особисті справи. Варто рекомендувати усім підприємствам, незалежно від форм власності, стимулювати якусь частину працівників переводити на дистанційну роботу. Тим паче, що зараз з'явилося багато можливостей та програмного забезпечення, які можуть дозволити виконувати усі необхідні функції віддалено, без втрати якості», – каже Олександр Кобзарев.
Дослідження проводила соціологічна агенція Fama, на замовлення Інституту міста, впродовж 7−12 квітня методом телефонного інтерв'ю на основі випадкової однощаблевої вибірки. До вибірки увійшли 1200 мешканців Львова, віком від 18 років. Похибка вибірки не перевищує 2,8%.
Фото: Олег Огородник
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8379 / 1.54MB / SQL:{query_count}