Діти під прицілом Covid-19

У львівських медзакладах від коронавірусу лікують уже кілька дітей

Із 12 тисяч 697 підтверджених випадків Covid-19 в Україні станом на 5 травня хворобу підтвердили у 881 дитини. З них на амбулаторному лікуванні перебуває 724 дитини. Одну дитину підключили до апарата штучної вентиляції легень.
На жаль, хворі на коронавірус діти є і на Львівщині. За даними заступника директора Львівської обласної інфекційної лікарні Ігоря Берника, на ранок вівторка, 5 травня, в їхній лікарні з підтвердженим діагнозом Covid-19 перебуває двоє дітей. Ще у п’ятьох виявили підозру.
Крім того, одна дитина (16 років) з підозрою на коронавірус перебуває в одному з відділень Львівської обласної дитячої клінічної лікарні «ОХМАТДИТ», що в Брюховичах.
Як пояснив «Львівській Пошті» заступник директора Львівської обласної дитячої клінічної лікарні «ОХМАТДИТ» із хірургічної частини Богдан Мальований, у інфекційну лікарню госпіталізують дітей, коли в їхніх батьків також підтверджений діагноз коронавірус, тому вони лежать разом. А ось в ОХМАТДИТі – решта дітей (коли немає «родинного» захворювання).
«За наказом департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА, дітей із підозрами або підтвердженими випадками захворювання на коронавірус приймає наш корпус у Брюховичах. У головному корпусі, що на вулиці Лисенка, з кінця квітня приймаємо ургентних хворих, – пояснив Богдан Мальований.
Зокрема, з його слів, серед госпіталізованих є кілька дітей із апендицитом, різними патологіями. При цьому кількість побутових травм, дитячих переломів, падінь чи ушкоджень у час карантину значно скоротилася.
Є серед пацієнтів ОХМАТДИТу річна дитина з утопленням. Як розповів лікар, мама залишила дитя біля відра з водою, і воно впало туди. Приблизно 20 хвилин дитина була без кисню, тож зараз у важкому стані. Малого пацієнта в лікарню привезли з Радехова.
Аби прикрих випадків з дітьми не траплялося, Богдан Мальований наполегливо просить батьків не залишати малюків без нагляду. А щоб не заразитися коронавірусом, радить усім на час карантину менше гуляти вулицями, у жодному випадку не відвідувати спортивні та дитячі майданчики і обмежити контакти з іншими людьми.
«Із 11 травня в Україні дещо послаблять карантин, тоді вже можна буде трішки розслабитися. А до того часу раджу всім залишатися вдома та дотримуватися умов карантину. Якщо ж на вулицю з дітьми все ж кортить вийти, не забувайте про маски та дотримуйтеся дистанції!» – наголосив заступник директора ОХМАТДИТу.


Погуляєте після карантину!

Аби не наразити себе та своїх близьких на небезпеку, пам’ятайте, що:
*не можна пускати дитину бавитися разом із сусідськими дітьми (річ у тім, що діти дуже легко передають вірус одне одному, і хоч вони, найімовірніше, не постраждають – можуть передати вірус літній людині);
*не варто дозволяти дітям бавитися на дитячих майданчиках (вірус довго живе на металевих поверхнях);
*діти мають бавитися на своєму подвір’ї;
*селом діти можуть кататися на велосипедах чи самокатах під наглядом дорослих, щоб не контактувати із сусідськими дітьми.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8289 / 1.55MB / SQL:{query_count}