Плануймо і мандруймо Львівщиною

Туристичний сезон в області планують розпочати з 1 червня

Через пандемію коронавірусу більшість людей відпочиватимуть у межах своєї країни. Такі прогнози галузі дають всі українські та світові експерти. Допомогти галузі вийти з кризи та підготуватися до можливого збільшення внутрішнього туристичного потоку – це завдання перед обласним управлінням туризму та курортів та перед собою особисто ставить заступник очільника Львівщини Юрій Холод.
Спільно з керівницею управління туризму і курортів облдержадміністрації Наталею Табакою, він відвідав Сколівщину. Зокрема, національний природний парк «Сколівські Бескиди» та смт. Славське.
«Розробляємо стратегію виходу з кризи туристичної галузі Львівщини. Маємо травень для того, щоб зробити все максимально можливе: допомогти скооперуватися та вийти з кризи туристичному бізнесу, підтягнути якість туристичної інфраструктури в області, подумати над всіма доступними варіантами і впровадити всі безпекові заходи у закладах харчування та тимчасового перебування туристів. Першого червня туристичний сезон має стартувати. Кожна криза – це шанс вирости, зробити досі неможливе, придумати щось нове. Сьогодні дуже важливо зосередитися на еко- та агротуризмі, оздоровчому напрямі відпочинку, а також мандрах для родин. Львівщина має всі передумови, щоб надати якісні та безпечні послуги для туристів», – зазначає Юрій Холод.
У НПП «Сколівські Бескиди», який охоплює 35 684 гектарів лісів, лук та гір Прикарпаття і Карпат, вже розроблено 144 км шляхів активного туризму та екологічних стежок. Зокрема, вісім екостежок протяжністю 29 км та 115 км – 13 шляхів активного туризму, інформує пресслужба Львівської ОДА.
«За півтора місяці у Сколе також має з’явитися новий інформаційно-екологічний центр з автостоянкою. Цей центр стане стартовою точкою еколого-пізнавального маршруту на гору Парашка та екостежки. Тут можна буде залишити авто та отримати інформацію про екостежки та маршрути всього НПП «Сколівські Бескиди». Будівництво цього нового інформаційного центру передбачає проєкт «Розвиток сталого туризму на природоохоронних територіях», а фінансується він в межах транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020. Бюджет проєкту 18 790 євро. 10% (1879 євро) з них – дофінансовують з обласного бюджету», – каже в.о. директора НПП «Сколівські Бескиди» Василь Приндак.
Крім Сколе, обласні посадовці також відвідали територію заповідника «Тустань», проінспектували створення велоінфраструктури у Славському, де з 2018 по 2020 в межах проєкту «Велокарпатія: розвиток інфраструктури для велотуризму на Львівщині» побудовано 6,8 км велодоріжки. Ця велодоріжка унікальна для області, адже вона перша, яка з’єднує два різні населені пункти – Славське та Волосянку, та гарантує безпеку як для гостей курорту, так і для мешканців.

Один із найважливіших напрямів діяльності ЛОДА у напрямі туризму –  донесення пропозицій від галузі до урядовців. «У квітня ми звернулися до уряду з пропозицією надати спеціальні низьковідсоткові кредити для підприємців галузі туризму, бо скасування туристичного збору – річ добра, але цього критично мало. Пропонуємо якнайшвидше дозволити роботу готелів, які зможуть гарантувати дотримання чітких суворих правил гігієни та безпеки для гостей. Також ми за те, аби з 12 травня розглянути можливість відкриття ресторанів і кав’ярень, які працюватимуть «на виніс», – каже Юрій Холод.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8889 / 1.55MB / SQL:{query_count}