Двірцева: реконструкції карантин не заважає

На площі облаштовують фонтан, який запрацює у травні і матиме вигляд струмка річки

У Львові попри карантин ремонти ніхто не припиняв, зокрема це стосується і реконструкції площі Двірцевої. Перший етап робіт виконали ще торік: праву ділянку Двірцевої повністю віддали під громадський транспорт – модернізували кінцеві зупинки автобусів та трамваїв. А на частині в’їзної до вокзалу вул. Чернівецької оновили трамвайні комунікації, бруківку змінили на асфальт.
Як зазначають у міськраді, головне завдання, яке поставили перед собою фахівці, – створити зручні умови для пересування пішоходів, підвищити пріоритет громадського транспорту та заохотити приїжджих до його активного використання.
Щоб дістатися пішки з вокзалу до центру міста, більше не потрібно переходити жодної проїзної частини, для цього слугуватиме просторий бульвар, що простягається по центральній осі вул. Чернівецької. Пішохідна зона вздовж фасаду головного вокзалу розширилась, облаштовано місця для відпочинку та зелені зони.
Як писала «Львівська Пошта», повністю завершити роботи, разом із сквером, планують до 31 липня 2020 року. Зараз готують документацію для оголошення інвестиційного конкурсу для будівництва підземного паркінгу.
Останні місяці місто працювали над благоустроєм території. На початку травня на Двірцевій запрацює фонтан. Та попри це, роботи залишається чимало. Ліва частина Чернівецької – це зона для приватних авто. Проєкт передбачає на ній кілька десятків майданчиків для швидкої висадки пасажирів.

Питання паркування відкрите

Львів’яни позитивно оцінюють роботу ремонтників на площі. Втім, є питання щодо паркування. Підземний паркінг на Двірцевій буде інвестиційним проектом. Наразі площу замостили. Зі слів Андрія Білого, заступника директора департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міськради, в час пандемії складно спрогнозувати терміни будівництва парківки, через зміну інвестиційного клімату.
«Є багато різних факторів, які можуть вплинути на будівництво підземного паркінгу. Тому вирішили, щоби сквер не чекав – замостити його плиткою, поставити вуличні меблі. Тоді інвестору доведеться плитку обережно зняти і потім повернути», – наголосив Андрій Білий.
«Укрзалізниця» також хоче збудувати багаторівневий наземний паркінг на території між міським та головним вокзалами. Зараз узгоджують питання тарифу за паркування на тій чи тій парківці. Попередньо вартість наземного паркування від «Укрзалізниці» – 15 грн, а підземного від міста – орієнтовно 35 грн. Наразі біля площі Двірцева є близько 170 місць для паркування.

Чернівецька: коли старт?

Як зазначає Андрій Білий, і виконавець ТзОВ «Вельт Капітал», і замовник ЛКП «Львівавтодор» повністю готові до початку роботи на вул. Чернівецька, яку ремонтують у комплексі з площею Двірцева. Тут мають облаштувати пішохідний променад та розділити потоки приватного й громадського транспорту. Реконструкцію вулиці мали розпочати ще 1 березня, але у Антимонопольний комітет надійшла скарга, яка затримала початок.
«Близько п’яти тижнів ми чекаємо на дозвіл про початок робіт від Київського ДАБІ (Державна архітектурно-будівельна інспекція, – ред. «Львівська Пошта»). Без нього в нас просто зв’язані руки. Та чомусь вірю, що з дня на день ми отримаємо цей дозвіл і приступимо до роботи», – продовжує заступник директора департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міськради.
Загальна вартість реконструкції цієї вулиці становить 89,9 млн грн, роботи виконуватиме ТзОВ «Вельт Капітал». Згідно з укладеним договором, роботи триватимуть близько двох років.

«Легені» площі

Після зимової паузи у роботі, в березні місто поновило роботи на площі. Зокрема, як повідомив «Львівській Пошті» Олексій Хміль, упродовж останнього часу працювали саме над благоустроєм території, створенням зелених зон.
«Біля зупинок та пішохідних зон ми посіяли траву та висадили кущі. Найближчим часом садитимуть квіти. Приблизно за тиждень. Залежить від того, яка буде погода», – додає Олексій Хміль.
Олександра Сладкова, керівниця міського управління екології та природних ресурсів департаменту містобудування Львівської міськради розповідає, які саме насадження можна буде побачити на Двірцевій. «На правій частині у шаховому порядку висадили приблизно однакові за розміром дерева, які цвітуть рожевим і зеленим кольором. Це черемха і груша. З більших дерев посадили кілька платанів. Вони витривалі та візьмуть на себе основну роль озеленення», – каже співрозмовниця.
Крім того, на площі буде горобина, клени, дуб та дві верби та сакури. Олександра Сладкова наголошує, що у сквері на Двірцевій ростуть три старих екзотичних дерева – два амурський бузок та рідкісний амурський бархат (амурське коркове дерево), який зберігся лише у семи екземплярах!
«Ці дерева насправді достойні бути у Ботанічному саду. Коли до Львова приїжджали голландські експерти з озеленення, я показувала їм наш сквер. Вони жартували, що у нас біля вокзалу росте 100 тисяч доларів. Бо вартість одного амурського бузка, відповідно, 50 тисяч доларів, – розповідає вона. – Власне, тому я скептично ставлюсь до ідеї паркінгу під сквером. Бо знаю, що ці дерева ростуть там досить довго і перенести їх буде неможливо».

Унікальний фонтан

Львів’яни можуть побачити на Двірцевій новий фонтан, роботи над яким обіцяють завершити вже на початку травня. «Новий фонтан на Двірцевій буде нагадувати струмок річки. Думаю, що це буде фантастичне місце для весільних фотосесій», – жартує Андрій Білий.
Фонтан буде мати хвилеподібну форму, тому його ширина коливатиметься від двох до п’яти метрів. А от довжина, згідно з проєктом – 46 метрів. Об’єм фонтану – 33 кубічних метри. Зараз для фонтану вже встановили фільтри та лічильник. Залишилось встановити форсунки та насоси до нього, декорувати фонтан.
Нагадаємо, що Двірцеву почали реконструювати 1 березня 2019 року. Вартість робіт, які виконує ТзОВ «Онур Конструкціон», становить 165,5 млн гривень без урахування підземного паркінгу. Проект виготовили у ЛКП «Інститут просторового розвитку», за яким на площі розділять потоки громадського та приватного транспорту, облаштують велодоріжки, озеленення та перенесуть зупинки громадського транспорту ближче до залізничного вокзалу.
Фото: Олег Огородник, пресслужба міськради
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8168 / 1.6MB / SQL:{query_count}