Небайдужі серця: боротьба з COVID-19 в дії

Наскільки готові медзаклади Львівщини протистояти коронавірусу, що їм потрібно і чим уже забезпечені. Як допомагає бізнес та які функції обласного координаційного штабу

Коли бачиш, як люди гуртуються задля добра, загального блага, здоров’я, безпеки, життя, тоді жодна пандемія не страшна. Можна бути певними, що ми переможемо найстрашнішого та найпідступнішого ворога! В нашому випадку коронавірус.
Мільйони гривень, сотні тисяч масок, кілометри тканини для пошиття медичного спецодягу, а ще генератори кисню, кардіомонітори, апарати штучної вентиляції легень, експрес-тести на коронавірус… Це ще далеко не весь перелік того, що вже придбали бізнесмени і благодійники для наших медпрацівників та лікарень. А скільки всього ще потрібно…
У Львові та області триває підготовка до боротьби з коронавірусом. Як влада, бізнес, благодійні організації та пересічні люди стараються забезпечити медичну галузь усім необхідним, довідалася «Львівська Пошта».

Що потрібне медзакладам

Як зазначив «Львівській Пошті» заступник директора Львівської обласної інфекційної лікарні Ігор Берник, усі медпрацівники готові до виконання своєї роботи в боротьбі з COVID-19.
«Щодня використовуємо велику кількість засобів індивідуального захисту, оскільки у день до нас надходить 10-15 людей із підозрою на коронавірус. До кожного медперсонал виходить у спецзасобах. Окрім того, є пацієнти, яких лікують у відділеннях. Отже, у день використовуємо до 70 комплектів захисту. Туди  входить маска, рукавички і халат. Також разом із комплектом використовуємо захисні окуляри (вони не одноразові, їх можна продезінфікувати і повторно використовувати) або захисні екрани. Є ще респіратори з НЕРА-фільтрами», – розповідає Ігор Берник.
Такі комплекти необхідні як лікарям, так і медсестрам. Окрім спецодягу, для резерву та щоденного використання необхідні технічні медзасоби.
«У нас наразі є такі, але ресурси вичерпуються. Часто користуємося термометрами різних видів. Відчуваємо потребу в пульсоксиметрах, стетоскопах, які залишаємо в боксах-ізоляторах. Вони можуть вийти з ладу і потребують заміни елементів живлення – батарейок. Такі речі потрібно мати в резерві, щоб забезпечити безперервність діагностичної роботи і надання допомоги. Також необхідно мати в запасі кисневі маски й апарати. Вони потрібні при розладах дихання», – веде далі медик.
Є необхідність і в апаратах штучної вентиляції легень. Це стосується хворих з важкою формою коронавірусної інфекції, у яких спостерігається утруднене дихання: організм не отримує необхідного обсягу кисню. У Львівській обласній інфекційній лікарні таких апаратів лише 10.
«Але вони повинні бути в резерві. В нас було вісім апаратів різного терміну експлуатації, з них два високої якості, екстракласу. Решта – середнього класу, від трьох до семи років експлуатації. При інтенсивному використанні можливі перебої в роботі. Ще два апарати привезли. Плануємо розширити наше відділення до 10 ліжок», – пояснює медик.
Окрім того, лікарня потребує харчів. Співрозмовник зазначив, що пацієнти з підозрою на коронавірус не можуть покинули стаціонар, тому просять привезти їм продукти. Це можуть бути крупи, картопля, фрукти, солодощі, бутильована вода.
«Просимо, щоб то все було належно запаковане, щоб бути впевненими у його якості. Наразі ми забезпечені продуктами. Але пацієнти, які перебувають на лікуванні, стаціонар покинути не можуть, тому розширюємо раціон. До цього долучилися й благодійники. Яблука, апельсини, печиво, пряники вони нам уже привезли. Запасаємося крупами, картоплею, овочами. Такий запас створюємо, щоб у разі значного збільшення кількості хворих ми могли щонайдовше забезпечити їх харчуванням. Це саме стосується медперсоналу лікарні: він практично не виходить за межі закладу і не має змоги придбати собі їжу», – додає Ігор Берник.
Усе перелічене можна привезти до воріт медзакладу (вул. Пекарська, 54).

Координаційний штаб області: для чого створений

Загроза коронавірусу показала, наскільки ослабла наша система охорони здоров’я. Відтак потрібно негайно піднімати її, ставити на ноги. За це взялися підприємці, благодійники, пересічні громадяни. Як колись із колін піднімали армію, так нині медичну галузь. Аби скоординувати зусилля бізнесу, органів влади, медичних закладів і просто небайдужих людей, у Львівській області  створили Оперативний штаб боротьби з коронавірусом COVID-19. Локація – вул. В. Винниченка, 18, каб. 415.
Зі слів Степана Куйбіди, в.о. директора департаменту економічної політики Львівської ОДА, члена Оперативного штабу, бізнес в області та місті швидко акумулював свої зусилля. «І ресторатори, і виробники, і ті бізнесмени, що логістикою займаються, ІТ-кластер – усі допомагають. Як правило, бізнесмени звертаються до нас самі. Коштами ми не розпоряджаємося. Підприємці дають гроші на потреби закладів охорони здоров’я через благодійні організації або самі купують необхідне», – каже співрозмовник.
Зі слів Степана Куйбіди, в медзакладах завжди є потреба у масках, респіраторах, дезінфікувальних засобах. Також потрібне рідке мило, термометри, туалетний папір, паперові рушники, костюми біологічного захисту, постільна білизна, пульсоксиметри, експрес-тести...
Завданням штабу є також організація безперервної роботи об’єктів критичної інфраструктури. «Мовиться про об’єкти, які повинні забезпечувати повсякденне життя населеного пункту, економіку області. Наприклад, яка ситуація складеться, якщо завтра не вийдуть на роботу працівники Львівгазу? Це неможливо! Усі питання і проблеми, які стосуються COVID-19, вивчаємо і скеровуємо в структурні підрозділи чи організації, які мали б їх вирішувати», – каже Степан Куйбіда.
*Якщо ви представник бізнесу і маєте проблеми з логістикою, просимо телефонувати на номер +38 097 611 84 70 (Тарас Оприск).
*Якщо ви представник підприємства, яке може виготовляти засоби індивідуального захисту або надати матеріали для їх виготовлення, звертайтеся за тел.:
+38 093 504 85 46 (Roman Bilohan);
+38 096 738 25 65 (Іван Грубель);
+38 063 429 98 53 (Volodymyr Tymtsiv).
*Якщо ви можете надати будь-яку іншу допомогу (волонтерство, засоби захисту тощо), звертайтеся за тел.:
+38 093 239 47 02 (Христуня Швец);
+38 067 383 07 50( Vadym Tabakera).
*Якщо ви благодійна організація, яка акумулює в себе фінансовий ресурс або інші засоби, зголошуйтеся на номер +38 063 466 71 38( Степан Куйбіда).
З його слів, багато підприємців звернулися з пропозицією долучитися до виготовлення необхідних антисептичних засобів, респіраторів, медичних масок, одноразового одягу (індивідуального захисту), гумових рукавичок.
«Просимо зголошуватися тих, що готові долучитися до виготовлення таких засобів, мають на складах тканину, володіють інформацією про перевірених імпортерів тканини, оскільки зараз маємо в цьому велику потребу!» – наголошує Степан Куйбіда.

Про благодійників і людську небайдужість

Для боротьби з коронавірусом у Львівській області мобілізували уже 308 млн 570 тис. грн. Це кошти з місцевих бюджетів, від великого бізнесу та інших джерел, інформує пресслужба ЛОДА. Зокрема, з місцевих бюджетів виділили 282 млн 470 тис. грн. Підприємці скерували 18 млн 500 тис. грн. Як писала «Львівська Пошта», ІТ-компанія SoftServe виділила 10 млн грн, компанія «Ензим» – 4 млн грн, ТОВ «Оскар» Моршинська» – 1 млн грн, Галнафтогаз (ОККО) – 3 млн 400 тис. грн, Львівгаз – 100 тис. грн.
Сім мільйонів гривень зібрали благодійні організації. Це кошти БО «Крила надії» – 2 млн грн та БО «З янголом на плечі» – 5 млн грн. Меценат із Яворівського району дав 600 тис. грн.
Благодійні фонди придбали вже чотири монітори спостереження пацієнта для інфекційної лікарні.
«Понад тиждень збираємо кошти на допомогу в боротьбі з коронавірусом. Гроші не віддаємо медзакладам, а забезпечуємо їх конкретними необхідними речами: рукавичками, масками, захисними костюмами. Вже відвезли три монітори спостереження пацієнта (дорослого). Але оскільки ми – дитячий фонд, то передусім закрили потребу дитячих лікарень: чотири такі монітори.  Проплатили вже й захисні костюми, маски, чекаємо поставок», – розповіла «Львівській Пошті» Наталія Ліпська, керівниця благодійного фонду «Крила надії». І додала, що всі благодійники у Львові координують свої зусилля. «Все спільно узгоджуємо, хто має перший ресурс, той оплачує потребу. Також спілкуємося з Оперативним координаційним штабом у ЛОДА, щоб не розпорошувати зусилля», – пояснила вона.
Реквізити БО «Крила надії»:
картковий рахунок 5169330511367333 (Ліпська Н.С.).
Карта фонду може перекидати на рахунок підприємства БФ «Крила надії».
р/р для юридичних осіб і тих, що мають рахунки не в Приватбанку: UA533253210000026005053715836; 
код ЄДРПОУ/ІПН 35620901 (БФ «Крила надії»).
З ініціативи Львівської ОДА створили спецрахунок і в благодійному фонді «З янголом на плечі». «Треба зібрати гроші на потреби інфекційної лікарні та всіх закладів, які займатимуться пацієнтами з коронавірусом. Один монітор спостереження пацієнта придбали вже для інфекційної лікарні. Його вартість –120 тисяч гривень. Допомогли зібрати ці гроші блогери з інстаграму, прихильники нашого фонду. Також треба купити тканину для пошиття костюмів захисту медперсоналу лікарні. Мовиться про якісні, багаторазового використання. Зі спецрахунку скерували ще 100 тисяч гривень на ці потреби», – зазначила «Пошті» Ірина Плахтій, співзасновниця, голова правління благодійного фонду «Із янголом на плечі».
Вона просить небайдужих долучатися до збору коштів, усю необхідну інформацію можна побачити на сторінці фонду в інстаграмі – angel_fund.
Докладнішу інформацію щодо благодійності можна отримати від координатора за тел. +38 067 370 52 77 (Ірина).
Реквізити:
БО «Iз янголом на плечі (благодiйна органiзацiя), ЄДРПОУ/ДРФО 41411833,
АТ КБ «ПРИВАТБАНК» (ЄДРПОУ 14360570, код банку 325321),
рахунок: No UA593253210000026008053785175 (поточний рахунок),
валюта UAH (українська гривня).
Призначення платежу – благодійний внесок.

Обіцянки, які виконали

Львівські компанії «Ензим» і «Кормотех» придбали за 4 млн грн два апарати штучної вентиляції легень Hamilton C3, генератори кисню, кардіомонітори, 500 експрес-тестів на SARS-CoV-2, респіратори і спецкостюми для медперсоналу та інше. Обладнання і засоби захисту для медиків виробники передадуть трьом  львівським лікарням, мовиться в повідомленні пресслужби ЛМР.
Як уже писала «Львівська Пошта», напередодні власники сімейних компаній «Ензим» і «Кормотех» Олена та Ростислав Вовки анонсували намір допомогти львівським лікарям у боротьбі з поширенням COVID-19. Ці підприємства вже придбали засоби захисту для медиків та обладнання для медзакладів на 4 млн грн. Придбане передають до трьох львівських лікарень: два апарати штучної вентиляції легень Hamilton C3 – до Обласної інфекційної лікарні та 8-ої міської лікарні; генератори кисню та кардіомонітори – для військового госпіталю у Винниках та Обласної інфекційної лікарні; 500 експрес-тестів на SARS-CoV-2 – для вищезгаданих опорних закладів та лікарні швидкої допомоги, 10 тис. медичних респіраторів та 300 спецкостюмів для медперсоналу.
«Майже тиждень удень і вночі ми шукали обладнання та перевіряли постачальників. На старті гармонізувалися з міським та обласним штабами і залучили медиків, які допомогли визначити реальні потреби шпиталів. Ми обрали три опорні лікарні. Головним пріоритетом у цій боротьбі є безпека медпрацівників. Станом на сьогодні все оплачене, починаємо передавати засоби індивідуального захисту для них, а також обладнання для пацієнтів», – запевнила голова наглядової ради компанії «Ензим» Олена Вовк.
Також до Львова привезли 9 км спеціальної тканини для пошиття захисних комплектів для медиків. «З неї пошиють понад 3000 комплектів, які будуть передані лікарням та амбулаторіям. Зокрема, інфекційній лікарні у Львові та медикам швидкої допомоги. За цю тканину, фурнітуру та доставку особлива подяка керівникам компаній «Ензим» і «Кормотех», Асоціації підприємців та роботодавців Cтрийщини, «Родинній ковбасці», фонду Ridni!» –  наголошують у  громадському штабі «Діємо разом».
До слова, парламентар Ярослав Рущишин закликав підприємців за можливості перевести виробництво на виготовлення засобів і матеріалів для шпиталів. З перших днів карантину фабрика «Жива», якою Ярослав Рущишин керував до депутатства, почала розробляти лекала і шити захисні комплекти для медиків.

Hand made для медиків

У Львові вже п’ять підприємств взялися шити захисні маски та костюми. Зразки для пошиття надали в обласному координаційному штабі

Львівські підприємці допомагають місту із пошиттям захисних масок та костюмів, а також закупівлею необхідного обладнання для лікарень в умовах загрози епідемії коронавірусу.
П'ять фабрик у Львові перейшли на пошиття захисних костюмів для лікарів.
Одноразові захисні костюми медик міняє що чотири години, або після кожного нового пацієнта. На добу в львівській інфекційній лікарні потрібно 50-70 таких комплектів.
«Пошиття захисних масок та костюмів – добра воля підприємств. Є багато компаній є з іноземними інвестиціями, які мають і відповідні матеріали, і технології. П’ять підприємств в межах Львова та області перейшли на пошиття костюмів, масок, спеціальних комбінезонів, а також спеціального взуття. За це їм велика подяка, – зазначив мер Львова Андрій Садовий. – Ми оприлюднимо дані по всіх благодійниках та меценатах, які допомагають місту, щоб львів’яни знали. Я зворушений цій великій кількості допомоги, яка є, і бажанню допомагати!».
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8019 / 1.68MB / SQL:{query_count}