Український феномен: ген солідарності

Як підприємці та волонтери допомагають у боротьбі з пандемією, скільки жертвують, що купують

Непрості часи спонукають людей до дії. Всього кілька років тому українців сконсолідував Майдан, потім небайдужі люди роками продовжували забезпечувати необхідним бійців на фронті. Нині ми очікуємо удару від тихого, непомітного ворога – коронавірусу. Він б’є по всіх фронтах. До такого не був готовий ніхто, зокрема й наша система охорони здоров’я.
Аби допомогти побороти коронавірус, знову згуртувались і волонтери, і підприємці. Вони жертвують тисячі, мільйони гривень для медзакладів, купують необхідне обладнання, засоби індивідуального захисту для медпрацівників, привозять пакунки з водою, серветками, туалетним папером…
Хто з львівських бізнесменів має намір допомогти зі закупівлею медобладнання, то можуть безпосередньо звернутися до працівників Львівської міськради Сергія Кіраля, тел.: (050) 313-02-21 чи Вікторії Довжик, тел.: (067) 391-18-21
«У кризових ситуаціях українці об’єднуються миттєво. У 2014-ому добровольці та волонтери захистили країну та забезпечили армію всім необхідним. Нині, коли нашому здоров’ю та життю загрожує коронавірус, ми швидко мобілізуємося знову, – написала у соцмережі «Фейсбук» колишня в.о. міністра охорони здоров’я України, громадська діячка Уляна Супрун. – Із початком оголошення карантину ціла низка українських підприємців заявила про круті та дуже важливі ініціативи. Є різні приклади: від посилених заходів під час обслуговування своїх клієнтів до фінансування медобладнання в лікарнях, яке знадобиться всім».

Чого бракує лікарням?

Загроза епідемії показала вразливі місця нашої медицини. Потреба є у всьому: від обладнання до засобів захисту медпрацівників. Наталія Тімко, головний епідеміолог Львівщини, зазначила, чого зараз бракує Львівській інфекційній клінічній лікарні. «У нас лікуються хворі з підозрою на COVID-19. Небайдужі, відгукніться! Є потреба в одноразовій постелі, ліжках, концентраторах кисню, костюмах біозахисту, латексних рукавицях, захисних окулярах, респіраторах з НЕРА-фільтром. Дуже потрібні швидкі тести на грип та коронавірус», – написала вона на своїй сторінці у фейсбуці.
Докладну інформацію можна дізнатись, зателефонувавши у приймальню директора медзакладу за тел.: 275-54-05.
Для тих, хто може допомогти фінансово, реквізити  КНЛ ЛОР «Львівська обласна інфекційна клінічна лікарня»:
р/р UA 37 325321 0000026007053746029;
В АТБ КБ «ПриватБанк»;
ЄДРПОУ 01984263.
Львівський підприємець Андрій Дзюбан привіз в інфекційну лікарню бутильовану воду, папір, печиво, серветки, туалетний папір, мішки для утилізації костюмів біозахисту.

Інвестиції у здоров’я

Бізнес перераховують кошти на потреби медзакладів, купують апарати штучної вентиляції легень, шиють засоби захисту для медпрацівників.
«Нова Пошта» виділила 25 мільйонів гривень на обладнання та додаткові матеріали для лікарень, повідомив співзасновник компанії  В’ячеслав Климов. До речі, саме керівники цієї компанії й запустили маніфест, що закликає бізнес інвестувати у здоров’я українців.
У Meest Express також вирішили долучитись до соціально-відповідальних українських компаній та виділити 20 мільйонів гривень на придбання матеріалів та обладнання для запобігання коронавірусу у Львівському регіоні, зазначив президент міжнародної групи компаній Meest Ростислав Кісіль.
Підтримали ініціативу й ІТ- компанії. SoftServe скерує 10 мільйонів гривень на медичні потреби у боротьбі з коронавірусом. «Ми зібрали команду людей, яка працюють над вивченням ситуації у тих містах, де розташовані наші офіси, вивчають найбільш нагальні потреби, необхідність у медтехніці, ліках», – розповідає співзасновник та член ради директорів SoftServe, очільник корпоративного благодійного фонду «Відкриті очі» Тарас Вервега.
Компанія SoftServe придбала та передала два апарати ШВЛ (штучної вентиляції легень) для потреб Львівської обласної інфекційної лікарні та клінічної лікарні швидкої медичної допомоги м. Львова. 
«Ці дві медичні установи визначені як такі, що працюватимуть з хворими на коронавірус в межах міста та області, тож їхні потреби визначили як пріоритетні. Наразі в Україні досить складно придбати необхідне медичне обладнання, але ми ведемо перемовини з низкою іноземних постачальників медичної техніки та медикаментів для оперативної їх доставки в Україну. Щодо медичних установ, яким скеровуватимемо допомогу, то це, перш за все, опорні лікарні у регіонах нашої присутності, зокрема у Львові, Києві, Харкові, Дніпрі, Івано-Франківську, Чернівцях та Рівному», – зазначає Тарас Вервега.

Бізнесмени Юрій Гнатюк та Антон Скрипник виділяють на придбання всього необхідного для захисту наших лікарів 100 тисяч гривень. «Також із власної ініціативи наші працівники KindGeek Software продовжують збирати особисті кошти на допомогу лікарям», – зазначили підприємці.
Добре, що є такі ініціативи волонтерів, бізнесменів, простих містян, люди намагаються проявляти свою солідарність. Не ховатися, але підтримувати
До ініціативи також долучилися компанії «Ензим» та «Кормотех». Ці підприємства придбали засоби захисту для медиків та обладнання для медзакладів на 4 мільйони гривень. Придбане передають до трьох львівських лікарень. На суму у 4 мільйони гривень підприємці придбали: два апарати штучної вентиляції легень Hamilton C3 – передадуть до обласної інфекційної та 8-ої міської лікарень; генератори кисню та кардіомонітори – для військового госпіталя у Винниках та обласної інфекційної лікарні; 500 експрес-тестів на SARS-CoV-2 – для вищезгаданих опорних закладів і лікарні швидкої допомоги, 10 000 медичних респіраторів  та 300 спецкостюмів для медперсоналу.
«Майже тиждень, вдень і вночі, ми шукали обладнання та перевіряли постачальників. На старті ми гармонізувались із міським та обласним штабами та залучили медиків, які допомогли визначити реальні потреби шпиталів. Ми обрали три опорні лікарні. Головним пріоритетом у цій боротьбі є безпека медпрацівників. Станом на зараз усе оплачено, починаємо передавати засоби індивідуального захисту для них, а також обладнання для пацієнтів», – розповідає голова наглядової ради компанії «Ензим» Олена Вовк.
Естафету також перехопив львівський ресторатор Вардкес Арзуманян. «Приєднуюсь до ініціативи та виділяю на придбання всього необхідного для захисту наших лікарів 150 тисяч гривень. Здоров’я усім. Все буде добре. Скоро побачимося в наших ресторанах», – написав він на своїй сторінці у фейсбуці.
Компанія «Бігборд» безкоштовно розмістила на своїх бордах та сітілайтах соціальну рекламу зі закликом залишатися вдома.
А мережа торговельних центрів «Епіцентр» скеровує 1% від обороту на закупівлю медичного обладнання та засобів захисту, обіцяє передати 100 апаратів штучної вентиляції легень лікарням великих міст України.

Подяка меценатам 

Міський голова Львова у своєму відеозверненні подякував підприємцям-меценатам за допомогу львівським лікарням та закликав інших бізнесменів долучатися до ініціативи.
«Дякую підприємцям та меценатам, які виділяють гроші та закуповують медичне обладнання! Кожна ваша гривня може врятувати чиєсь життя. Якщо ви маєте контакти чи знайомства за кордоном, то можете купувати обладнання напряму», – зазначив міський голова Андрій Садовий.
«Дякую всім львівським підприємцям – меценатам, які зголосилися допомогти й купити потрібне сьогодні для міста обладнання для боротьби та протидії наслідкам коронавірусу. Це – родина Вовк, власники «Ензиму» та «Кормотеху». Це й компанія SoftServe. Це дуже багато інших ІТ-компаній», – зазначив очільник міста.
З його слів, Львів наразі має близько 100 апаратів штучної вентиляції легень (ШВЛ), однак потребує мінімум ще стільки ж. Тож мерія просить підприємців, охочих допомогти з придбанням обладнання, звертатись до бізнес-омбудсмена Сергія Кіраля (тел.: (050) 313-02-21) або ж до радниці мера, керівниці комісії фінансів та планування бюджету Вікторії Довжик (тел.: (067) 391-18-21).
«Ми у Львові визначили базовою Лікарню швидкої медичної допомоги. Там є розуміння, що треба придбати для міста в цей непростий час. Маючи сьогодні близько 100 ШВЛ, ми потребуємо ще 100 таких як мінімум. Ми, звичайно, виділили бюджетні кошти, але не завжди постачання відбувається досить оперативно, бо апаратів фізично нема в Україні. Треба закупляти за кордоном», – додав Андрій Садовий.

Спрацював ген солідарності

Зі слів Ірини Яремко, львівської підприємиці, волонтерки «Народної Самооборони» Львівщини, у місті продовжують діяти й волонтерські організації. Три сучасні апарати штучної вентиляції легень передали у Клінічну лікарню швидкої медичної допомоги. Волонтери знайшли постачальника, а міськрада виділила кошти.
Кожна криза дає можливість людям переосмислити, що є у житті цінним, а що – тимчасовим
«Що стосується допомоги, пожертв, у Львові та у всій країні спрацювала звичайна людяність. Шкода, що вона прокидається зазвичай у часи біди. Хто вміє шити або мають обладнання для шиття, долучаються до пошиття костюмів і масок. Люди самі написали, дали знати. Але будь-яку роботу у боротьбі з коронавірусом потрібно робити разом із фахівцями. Наприклад, я  далека від медицини, не знаю, де можу бути корисною, проте готова допомагати, кажіть, що робити, – розповідає Ірина Яремко. – Приємно, що на кожному кроці у місті можна побачити листівки, рекомендації як правильно мити руки. Хтось по під’їздах розклеював такі повідомлення. Людям не байдуже. Кожен робить, що в його силах».
Коли виникає біда, в українців проявляється ген солідарності, каже «Львівській Пошті» отець Ігор Бойко, ректор Львівської духовної семінарії Святого Духа, директор Школи біоетики УКУ.
«Ситуація з коронавірусом показує, що люди не є байдужими до потреб інших. Добре, що є такі ініціативи волонтерів, бізнесменів, простих містян, люди намагаються проявляти свою солідарність. Не ховатися, але підтримувати. Церква зі свого боку також намагається підводити людей до того, що потрібно відповідально ставитись до тих закликів, які дає нам уряд. Щоби ними не нехтували, дотримуватись, бо це й справді може нас вберегти від поширення інфекції», – каже отець Ігор Бойко.
Із його слів, кожна криза дає можливість людям переосмислити, що є у житті цінним, а що – тимчасовим. «Така маленька річ як вірус, невидимий, тихий, прихований, незважаючи на будь-які кордони між країнами, може цілковито перевернути ритм життя усього людства буквально за мить. Це час випробувань, плідний час, поштовх до добра. Зберігайте мир, спокій, дотримуйтеся правил гігієни», – резюмує співрозмовник.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8498 / 1.65MB / SQL:{query_count}