ТОП-10 запитань і відповідей про коронавірус

У міському управлінні охорони здоров’я відповіли на найпоширеніші запитання щодо дій мешканців Львова та медиків у разі виявлення в Україні захворювання на коронавірус

Що таке коронавірус? Як він передається? Що зараз відбувається у світі?
Зараз у світі, відповідно до статистичних даних, зареєстровано 80200 хворих, із яких вже одужало 27000 осіб, на жаль, 2701 осіб померли. Але доброю інформацією є те, що у 80% хворих це захворювання перебігає у легкій формі.
Звідки коронавірус може прийти в Україну? Хто є у групі ризику? Хто може захворіти найперше?
Коронавірус може прийти в Україну з тих країн, в яких є спалахи цього захворювання.
У групі ризику, як і при інших гострих респіраторних захворюваннях, є люди зі супутніми хронічними хворобами: захворювання легень, цукровий діабет, хронічні серцево-судинні захворювання, а також люди з вродженим та набутим імунодефіцитом.
Якщо людина приїхала з країни, де зафіксовані випадки коронавірусу, якими мають бути її дії?
Якщо людина прибула з країни, де зафіксовано випадки коронавірусу, і в неї немає симптомів захворювання, бажано, щоб вона перебувала в домашніх умовах впродовж 14 днів, обмежила контактування із зовнішнім середовищем і з людьми, які перебувають із нею в помешканні. Водночас слід спостерігати за станом здоров’я: міряти температуру, стежити, чи не з’явилися ознаки рeспіраторного захворювання.
Якщо в людини є хоча б один із симптомів – підвищення температури тіла, біль у горлі, нежить, ускладнене дихання чи кашель, необхідно зателефонувати до сімейного лікаря і повідомити про такий факт. Якщо сімейний лікар не обраний, потрібно звернутись у службу швидкої медичної допомоги за номером 103. У жодному разі не слід самостійно відвідувати поліклініку. Варто залишатися вдома та перебувати з медиками на телефонному зв’язку.
Якщо в місті чи області буде зафіксований випадок захворювання на коронавірус, якими будуть дії з боку влади міста та області?
Пацієнт, у якого буде лабораторним способом виявлено коронавірус, має бути госпіталізований у Львівську обласну інфекційну лікарню. Окрім того, визначатимуть осіб, із якими цей пацієнт контактував, вони будуть під спостереженням медиків протягом двох тижнів. У разі необхідності такі особи можуть бути госпіталізовані для обсервації.
За рішенням обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, Львівську обласну інфекційну лікарню визначено як установу, яка буде займатися лікуванням хворих, а санаторій «Немирів» визначений як місце можливої обсервації для людей, які мали контакт із хворими.
Чи є достатньо засобів для унеможливлення поширення та діагностики вірусу?
Відповідно до рішення комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, Львів та область закуплять необхідні засоби.
У медичних закладах міста є понад 260 тисяч рукавичок та 62 тисячі масок, 200 біозахисних костюмів, понад 2100 респіраторів. Є достатній запас диспенсерів для миття рук – їх також буде розміщено в школах, у місцях масового перебування, у супермаркетах, ЦНАПах тощо. Закупівлі цих засобів триватимуть.
Якщо буде зафіксований випадок інфікування коронавірусом, що буде зі школами, садочками, з масовими заходами, закладами громадського харчування?
При появі поодиноких випадів захворювання карантинні заходи не вживають. Проте слід думати про обмеження масових заходів і посилити засоби дезінфекції в закладах громадського харчування й інших закладах перебування людей.
Закриття шкіл, садочків, заборона масових заходів можливі за значного поширення вірусу і великій кількості захворілих. Однак чітких критеріїв щодо цього питання немає. Рішення має ухвалювати держава.
Що робити, щоб не захворіти?
Щоб не захворіти, треба часто мити руки, їсти повноцінну здорову їжу, зберігати ноги в теплі, застосовувати дезінфікуючі засоби тощо. Усі ці принципи неспецифічної профілактики, як і від будь-якого гострого респіраторного захворювання, є ефективними для унеможливлення поширення цього вірусу.
Як виявити хворобу?
Наявність збудника гострого респіраторного захворювання можна виявити лише лабораторним шляхом.
Гостре респіраторне захворювання, зумовлене коронавірусом, має такі ж симптоми та особливості поширення, як і будь-яке інше респіраторне захворювання.
Що робити, якщо є підозра на захворювання коронавірусом?
У разі виявлення симптомів гострого респіраторного захворювання треба негайно зателефонувати до сімейного лікаря або за номером 103, діяти відповідно до інструкцій медиків.
Зараз у всіх людей думка про те, щоб купити маски, а їх нема у великій кількості. Чи потрібні маски і чи вони захищають?
Медичні (хірургічні) маски насамперед потрібні медичним працівникам, які працюють із пацієнтами й особами, що захворіли на гострі респіраторні захворювання. Особи без симптомів гострого респіраторного захворювання можуть використовувати маски як додатковий засіб захисту від хвороби.
Маски ефективні лише в поєднанні з обробкою рук спиртовмісними засобами або ж миттям рук із милом.
Маски одноразові, змінювати їх потрібно кожні дві години. Не потрібно зберігати використану маску, класти її в сумку чи кишеню.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7567 / 1.57MB / SQL:{query_count}