Газову трубу опломбували: за що платіжка?

«Я пенсіонерка, маю у власності невелике помешкання, але там не проживаю, тому воно фактично постійно зачинене. Написала заяву і з 2015 року в цьому помешканні газом не користуюся взагалі. Газову трубу опломбували, тож використовую електроприлади. Контролер час до часу приходила на перевірку. Відтоді не використано жодного куба газу! Проте за січень – лютий прийшла платіжка на суму 300 гривень. Уточніть, будь ласка, чи повинна я сплатити ці кошти і за що вони нараховані?» Марія Крамарчук, м. Львів

Ірина Палига,
фахівчиня зі зв’язків із громадськістю та пресою ПАТ «Львiвгаз»:
«Якщо споживач, який є жителем Львова чи області, не використовує газ і газова труба в нього опломбована, він все одно повинен платити за доставку газу! Це передбачене Кодексом газорозподільних систем ( ГРС). Раніше доставку газу включали в загальний рахунок. Попри те, що споживачка не користується газом, тиск у мережі підтримується, і вона може будь-коли розпломбувати трубу відповідно до наших нормативних актів і надалі користуватися газом. Нарахування в таких випадках здійснюється відповідно до додатка номер 1, який є в Кодексі ГРС (там є група споживання). Але зауважу, що 11 лютого Нацкомісія (НКРЕКП), яка є нашим державним регулятором, схвалила рішення про те, що розмір плати за доставку газу саме для таких споживачів, які не користуються газом, або для тих, які нещодавно під’єдналися до газової мережі, був мінімальним. Отож, можливо, вже з березня нараховуватимуть менші суми за доставку газу для таких споживачів.
Єдиний варіант, коли людина може не оплачувати доставку газу, якщо її газова система від’єднана механічним способом. В такому випадку потрібно розірвати з Львівгазом типовий договір про розподіл газу. Для цього варто звернутися в центр обслуговування клієнтів (якщо це у Львові, то за адресою: вул. Золота, 42) і написати заяву. В інших випадках за доставку потрібно платити!»

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8390 / 1.53MB / SQL:{query_count}