Подаруй лавочку рідному місту!

Львів’янам пропонують зробити сюрприз для близьких і водночас допомогти оновити парк

Парк культури та відпочинку імені Богдана Хмельницького запустив акцію  «Подаруй лавочку рідному місту». Завдяки їй львів’яни зможуть допомогти парку з облаштуванням однієї з алей, а також зробити оригінальний подарунок своїм рідним: таблички з побажаннями або ж привітаннями, які прикріплять на лавки.
«Львівська Пошта» поцікавилась у організаторів, якою є вартість такого сюрпризу для близьких та для міста, хто виготовлятиме ці лавки та скільки їх потрібно, щоб зробити алею Парку культури зручною для жителів Львова.
Алея, яку нині хочуть облаштувати у Парку культури, розташована на історичному місці. Під час Другої світової війни у сучасних корпусах Академії сухопутних військ був військовий німецький госпіталь, який працював із 1942 року. Там лікували солдатів із різних фронтів, адже це був великий медичний центр. Військових, які помирали, ховали неподалік, зокрема і на території нинішнього Парку культури.
У 2017 році на території сьогоднішньої алеї було ексгумовано 175 тіл німецьких солдатів. Їх перепоховали на військовому кладовищі у селі Потелич Жовківського району. А наприкінці 2018 року приступили до відновлення алеї парку після розкопок.
«Дійсно, ми відновили верхню алею, де колись були поховання. Там збудували нові пішохідні доріжки та встановили ліхтарі. Сьогодні це абсолютно чиста територія, яку треба якось облаштувати. Для дійсно гарної паркової алеї бракує лише лавок. Ми подумали, що добре було би встановити бодай двадцять штук», – розповіла «Львівській Пошті» Ірина Вовк, речниця Парку культури імені Богдана Хмельницького.
Співрозмовниця каже, що спершу думали просто закупити лавки. Втім, у парку працюють професійні коваль та столяр, які можуть їх змайструвати. Тим паче, що другий варіант був значно дешевшим. Майстри взялись за цю роботу, тож на алеї з’явились перші п’ять лавок. Покрили витрати на матеріали силами парку: трохи грошей виділили з бюджету, а частково стали меценатами самі працівники. Проте профінансувати встановлення усіх 20 лавок просто не по кишені працівникам парку. Тому закликали людей долучитись до такої доброї ініціативи.
«Виготовлення однієї лавки триває приблизно два тижні. А ціна без спинки становить близько 1500 гривень. За лавку зі спинкою доведеться заплатити від 2500 гривень, адже на неї потрібно більше матеріалів. Виріб, який у нас можна придбати за 1500, у магазині коштує 3500 гривень. Усі лавки проєктують та виробляють наші майстри. Втім, у таку вартість не входить ціна роботи, а лише витратних матеріалів – металу та дошок», – веде далі Ірина Вовк.
Зі слів речниці, є два варіанти участі у акції: самотужки закупити матеріали та передати їх керівництву парку або просто перерахувати потрібну суму на виготовлення. Останній спосіб є зручнішим і економнішим, адже Парк культури співпрацює з поставниками матеріалів. А зі переказом коштів допомагає громадська організація «Парк культури».
«Сьогодні люди вже відгукнулись. Наразі їх двоє. Першою стала сімейна пара, яка просто закупила потрібні для виготовлення лавки матеріали. Другим був львів’янин, який перерахував фіксовану суму, вартість лавки. Ще близько десяти львів’ян цікавляться, як можна долучитись»,– наголошує речниця Парку культури та відпочинку імені Богдана Хмельницького.
Співрозмовниця додає, що парк готовий виконати усі замовлення, які надійдуть від львів’ян. Адже 20 лавок – це лише та кількість, яка потрібна для облаштування алеї. Втім, лавки не вічні та їх потрібно змінювати у всьому парку.
Як зазначив Андрій Москаленко, заступник міського голови Львова з питань розвитку, у великих відомих парках за кордоном (у США, Великобританії, Австралії) досить поширена практика, коли мешканці, підприємці чи гості міста мають змогу долучитися і бути співтворцями парку. Тому «Львівська Пошта» запрошує і своїх читачів долучитися до акції «Подаруй лавочку рідному місту»! До слова, таке практикують і в Києві.
Подати заявку можна, написавши лист на електронну скриньку: parkculturelviv@gmail.com.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8451 / 1.56MB / SQL:{query_count}