Підвищення тарифів на воду: коли і на скільки?

“В медіапросторі обговорюють чергове підвищення тарифів на послугу водопостачання та водовідведення у Львові. Вода в нас скоро буде “золота”, зважаючи на ціну. А от із якістю є проблеми… Поясніть, будь ласка, що передує підвищенню тарифів, коли чекати нових цін на воду в платіжках та де відбудуться громадські слухання з цього питання?” Іван Запотічний, м. Львів

Уляна Горбата,
прессекретарка ЛМКП “Львівводоканал”: 
“Відповідно до проєкту рішення, роздрібний тариф ЛМКП “Львівводоканал” буде скоригований до 4 гривень 27 копійок і становитиме 20 гривень 30 копійок за 1000 літрів питної води та очищення проточної води (теперішній тариф – 16 гривень 3 копійки). Оптовий тариф буде скоригований до 1 гривень 47 копійок і становитиме 7 гривень 66 копійок (чинний тариф – 6 гривень 19 копійок). Причини підвищення тарифів традиційні: збільшилися витрати на оплату праці, на оплату електроенергії, інфляційна зміна цін на основні ресурси, які використовують для надання комунальних послуг.
10 січня відбулося перше засідання НКРЕКП (Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг). Відповідно до процедури розгляду тарифів, 24 січня о 12.00 в актовому залі ЛМКП “Львівводоканал” (вул. Зелена, 62A) мають відбутися громадські слухання. Ймовірно, наприкінці січня відбудеться друге засідання НКРЕКП, на якому приймуть постанову про затвердження нових тарифів на 2020 рік для найбільших водоканалів України. І вже з лютого львів’яни побачать нові тарифи на централізоване водопостачання та водовідведення.  
До слова, кожен водоканал (а їх в Україні 43) має різний тариф, який базується на різній витратній частині: хтось витрачає більше грошей на очищення води, хтось на її видобуток і подачу. Тариф – це єдине джерело покриття витрат для комунального підприємства, інших надходжень немає. В структурі витрат Львівводоканалу найбільші витрати на електроенергію. На відміну від інших водоканалів України, де основна частка витрат припадає на очищення води. Бо наші джерела водопостачання розташовані далеко від міста. Маємо 17 свердловин, тоді як нам необхідно 190. А з кожної свердловини потрібно підняти воду насосами в розподільчі водопроводи, подати місту. 
Нагадаю, що востаннє (торішнього березня) коригували тарифи на централізоване водопостачання та водовідведення для багатоповерхівок, а у вересні – тарифи для юридичних осіб та мешканців будинків, що перебувають у приватній власності. Однак зазначу, що зараз відбувається перехідний період. Річ у тім, що торік в травні був прийнятий закон про ЖКГ, відповідно до якого впродовж року має відбутися градація між споживачами багатоповерхівок чи приватними помешканнями. Відтак по-іншому нараховуватимуть тариф за послугу водопостачання і водовідведення. Відповідальність водоканалів буде інша. Їхнє завдання – забезпечити подачу води до фундаментів будинків, а не до кранів у помешканнях”. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9390 / 1.55MB / SQL:{query_count}