Шевченка: дочекалися ремонту!

Дороги-2020: скоро розпочнеться ремонт на вулиці Шевченка. Як вона зміниться, і які вулиці нашого міста оновлять цього року

Можна дивитися вічно на три речі: як горить вогонь, як тече вода і як ремонтують дороги. Останнє заняття особливо важливе для львів’ян, адже у нашому місті немало занедбаних автошляхів. Це і вулиця Шевченка, і вулиця Курмановича, і довгоочікувана Замарстинівська. На останній, до слова, ремонтні роботи вже закінчуються. Тому 16 січня її відкриють для проїзду транспорту.
Торік Андрій Садовий, міський голова Львова, наголосив: у 2020 році  насамперед дбатимуть про розвиток культури та стан доріг. «Для мене особисто цей рік має бути роком культури і масштабних ремонтів доріг. Ми додатково залучаємо до бюджетних коштів 1 мільярд 300 мільйонів гривень. Їх витратять на реконструкції багатьох вулиць», – заявив мер.
Зі слів Олександра Одинця, директора департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міськради, цього року закінчать усі перехідні ремонтні роботи з 2019 року та виконають немало нових масштабних проєктів. Загальний кілометраж оновлених цього року вулиць становитиме щонайменше 20 км! А чи не одним із найосновніших та найскладніших об’єктів буде реконструкція вулиці Шевченка.
«Львівська Пошта» поспілкувалась із міськими чиновниками, депутатами та водіями, щоб з’ясувати, в чому полягає складність і важливість оновлення вулиці Шевченка та коли орієнтовно на ній розпочнуть роботи. Крім цього, поцікавилась, на реставрацію яких ще доріг слід чекати львів’янам у 2020 році, коли орієнтовно завершать розпочаті ремонти та почнуть нові.

Вулиця Шевченка: у лютому старт!

«Єдиний недолік мого району – складність добирання. Зумовлена вона станом доріг. Коли зранку їду на роботу чи повертаюсь із неї ввечері, велике щастя, якщо не потраплю у затор. Залізничні переїзди, вузькі дороги і велика кількість транспорту дається взнаки. Подекуди доводиться по півтори години проводити у дорозі. Хоча, коли немає заторів, то до центру спокійно добираюсь за 15-20 хвилин», – розповідає Василь, житель Рясного-1 та водій.
Олександр Одинець наголошує, що місто хоче зробити максимально якісну дорогу для того, щоб уникнути таких незручностей. Тому цього року стартує реконструкція вулиці Шевченка. Складатиметься вона з трьох етапів. Перший – в районі вулиць Залізнична та Левандівська, де організують кільцевий рух. Другий – на відтинку від Хорватської до вулиці Ярослава Мудрого. Третій – від вулиці Ярослава Мудрого до вулиці Залізнична.
«Це наймасштабніший проєкт. У лютому будуть приступати до першого етапу робіт. До другої ділянки, від Хорватської до Ярослава Мудрого, хочемо приступити орієнтовно у квітні. Про третій етап поки що не можу нічого сказати. Чому ми робимо все частинами? Насамперед задля майбутньої можливості об’їзду ремонтних зон», – наголошує Олександр Одинець.
Початок ремонтних робіт на вулиці Шевченка довгоочікуваний. Зі слів Валерія Веремчука, депутата Львівської міськради, вперше про це заговорили ще після ремонту Городоцької, який відбувся 2009 року.
«Тоді всі побачили, що найзанедбанішою залишилась лише вулиця Шевченка. Причини затягнення втілення в життя цього проєкту різні. Починаючи від непорозуміння між громадськістю та містом і закінчуючи фінансовими аспектами», – розповідає депутат.
І справді! Адже проєкт реконструкції розробили ще у 2013 році. Втім, як розповідає співрозмовник, лише два роки тривали дискусії між проєктантами та громадськістю. Не могли визначитись, де і як розширяти дороги та як уникнути зрізування дерев.
Під час обговорень зрозуміли: для розширення вулиці потрібно зрізати 172 дерева. Сьогодні від ідеї розширення вулиці відмовились. Втім, частину дерев все-таки зріжуть, адже вони зачіпають електромережі. Попередньо планується зрізати 120 дерев, однак замість них мають висадити 160 нових.

Як зміниться дорога?

Зараз ширина вулиці Шевченка коливається у межах 10-11 метрів. Наявна організація руху передбачає дві смуги, та маємо ми всього лиш одну. Однак автомобілі їздять на ній у два ряди і створюють неповноцінні чотири смуги.
Після реконструкції кількість смуг руху на вулиці Шевченка буде змінюватись на різних ділянках. Від Хорватської до вулиці Ярослава Мудрого їх буде дві; від вулиці Ярослава Мудрого до вулиці Єрошенка – три, з яких одна буде для громадського транспорту у напрямку центру. На ділянці від вулиці Єрошенка до Залізничної буде чотири смуги руху, дві з яких виключно для громадського транспорту в обидва боки.
«Не завжди від ширини вулиці залежить швидкість руху. Якщо вулиця широка, але дорога на ній неякісна – не будеш їхати на сімох вітрах. Будеш знову ж таки «повзти». Я гадаю, що навіть це оновлення дорожнього покриття, покращення виїздів відіграє свою роль»,– зазначає Ігор Зінкевич, депутат Львівської міськради, голова ГО «Варта-1».
А, зі слів Валерія Веремчука, проблеми вулиці Шевченка кидаються у вічі і водіям, і пішоходам. «Простий приклад навіть з точки зору водія. Де-не-де трамвайні колії на Шевченка значно перевищують рівень самого дорожнього полотна. Тобто бруківка ніби «йде на дно». І це не лише незручності, це ще й небезпека», – акцентує депутат.
До слова, як щодо бруківки? Чи залишиться вона на вулиці Шевченка? Адже сьогодні нею замощена ділянка від Залізничної до Хорватської. Втім, проєктанти пропонують залишити бруківку від вулиці Єрошенка до центру, а вище вулиці Єрошенка облаштувати асфальтне покриття.
«Першочерговим завданням, як на мене, для вулиці Шевченка довго було будівництво кільця-розв’язки на Левандівській. Запропонований проєкт цього не передбачає. Так, він непоганий. Але й не ідеальний. Про це свідчить навіть відсутність у цих планах розширення залізничного переїзду. Нині він надзвичайно вузький!
Я десь дотримуюсь тієї думки, що ремонт вулиці Шевченка загалом полегшить життя водіям в плані стану доріг. Бо те, які вони сьогодні, жахає! Деколи затори утворюються лише через те, що всі гальмують через стан дороги. І тоді починається оцей стан, що в народі називають «вулиця повзе». Вулиця повзе, а ми годинами у заторах», – резюмує Ігор Зінкевич.

А на інших вулицях…

Із 2019 року у Львові залишилось сім ділянок доріг, на яких вже цього року мають завершити ремонти. Серед них вулиця Генерала Курмановича. Зараз тривають роботи на ділянці від П’ясецького до вулиці Данила Апостола, які за планом мають завершити у липні. Крім цього, вулицю Курмановича хочуть повністю довести до ладу – поремонтувати ще й ділянку від вулиці Данила Апостола і до Рудненської.
Крім цього, з минулого року залишилось доробити вулицю Миколайчука (ділянка до Голосківського цвинтаря) та площу Двірцева, які, зі слів Олександра Одинця, завершать у вересні.
А на проспекті Чорновола (від вулиці Липинського до Замарстинівської) та на вулиці Княгині Ольги облаштують велодоріжку та пішохідну інфраструктуру. Роботи там планують завершити до серпня. Так само як і будівництво західного обходу міста до масиву Білогорща.
Як зазначає співрозмовник, серед масштабних ремонтів, які планують лише розпочати цього року – вулиця Степана Бандери. На неї чекає повна реконструкція. Там змінять все: інженерні мережі, колектори, водопровід та електричні мережі.
«Найімовірніше, що цю роботу також розділимо на два етапи, подібно до вулиці Шевченка. Та цього року, ймовірно, завершать лише одну. Тобто цей проєкт буде перехідним вже на 2021 рік. Планів багато. Це і вулиця Хуторівка, і вулиця Богдана Хмельницького, і Шевченка. Насамперед ми хочемо, щоб ці вулиці стали зручними, безпечними та доступними для усіх львів’ян: для людей з інвалідністю, для людей поважного віку, для велосипедистів, водіїв та батьків», – пояснює Олександр Одинець.
«Цього року будемо розпочинати ремонтувати вулицю Богдана Хмельницького, вулицю Степана Бандери, будемо проєктувати вулицю Вітовського. Плануємо в січні-березні проводити на цих вулицях роботи зі заміни інженерних мереж, оскільки дозволяють погодні умови. Натомість із квітня, з настанням стабільно теплої погоди, розпочнемо асфальтувати і класти плитку», – повідомила Ірина Маруняк, заступниця міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства.
Зі слів Олександра Одинця, місто намагається продумати логічні об’їзди ремонтних ділянок. Але львів’яни мають розуміти, що перекрита вулиця завжди означає певні незручності.
«Я хочу наперед принести свої вибачення за всі можливі майбутні незручності усім львів’янам. Але ми маємо розуміти, що це заради хорошої справи!» – наголосив співрозмовник.

Андріян Гутник, депутат Львівської міськради:
– Я сам водій. Нерідко доводиться їздити вулицею Шевченка. Як на мене, найболючішою ділянкою була дорога біля трамвайної колії. Коли шпали вищі за дорогу – це щонайменше небезпечно для самої машини. Її можна просто-напросто пошкодити через дорогу. Найгірше, що це небезпека для здоров’я, а подекуди й життя людей. Це створення аварійних ситуацій на рівному місці. Чесно, я не розумію, чому ці ремонти так довго не розпочинали. Якщо ви помітили, то на вулиці Шевченка впродовж останніх років було збудовано немало нових багатоповерхівок. Отже, є інвестиційні внески від забудовників. Не маю сумнівів, що їх було чимало. З огляду на це, вулицю Шевченка мали реконструювати вже давненько. Тим паче, що з усіх головних вулиць Львова вона є у найбільш аварійному стані. Дуже тішить, що звернення депутатів та львів’ян нарешті почуті. Вулицю реконструюють! Нарешті! Бо вулиця з такою гарною назвою просто зобов’язана мати добрий вигляд. Цей ремонт нам потрібен. Місто і без того вже потерпає від кількості автівок, яка щодня лише збільшується. А погані дороги ускладнюють усю цю ситуацію зі заторами. Коли будуть проводити самі ремонти, ситуація може стати ще гіршою. Львів’яни мають бути до цього готові та розуміти ці незручності.
Ігор Зінкевич, депутат Львівської міськради, голова ГО «Варта-1»:
– Вулиця Шевченка за великим рахунком є обличчям нашого міста перед іноземцями, які їдуть до Львова, щоб відпочити, познайомитись із нашою культурою. Шевченка – вулиця, яка сполучає польський кордон із центром. Що туристи бачать, коли заїжджають? Яке їхнє перше враження? Не найкраще… Взагалі Львів збудований дуже специфічно. Майже всі основні «артерії» ведуть у центральну частину міста. Немає жодної такої, яка би давала можливість об’їзду. Мовиться про кільцеві дороги. І зовнішні, і внутрішні. Обидві такі мають бути у великих містах. Коли їх немає, утворюється така ситуація, яка зараз є у Львові. Великогабаритні машини заїжджають в центр, щоб скоротити свій шлях. Не зупиняє навіть заборона! Із подібною проблемою так чи інакше зустрічалися і зустрічатимуться всі великі міста, де не зовсім продумана система дорогобудування. Потрібно брати приклад із Європи, де обмежують пропускну здатність центральних частин міста. Натомість будують кільцеві розв’язки, які дають можливість розвантаження. Ремонти доріг – це чудово, але потрібно мислити глобальніше! Стосовно реставрації вулиці Шевченка мене дуже дивує один момент. Початок Шевченка, біля церкви Анни, нині помітно швидко забудовується. Отже, є інвестиційні внески. Це кошти, які той чи інший забудовник вносить для розвитку інфраструктури. Це потрібно безпосередньо їм, щоб була гарантія доїзду до їхніх кафе чи магазину, чи чого би там не було. У нас нині інвестиційні внески розпорошені по всьому місту. Тобто немає гарантії. Якщо твій район забудований чи не найрясніше – не факт, що до нього буде найпростіше дістатись. Можливо, з цим і пов’язане таке затягнення з ремонтом вулиці.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8468 / 1.67MB / SQL:{query_count}