Чому з кранів тече вода жовтого кольору?

«Час від часу буває, що з крану тече жовтувата вода. Також часто вода буває недостатньо гарячою або її взагалі немає. Водночас рахунки в платіжках за воду ніяк не зменшуються. Уточніть, будь ласка, чому питна вода з кранів буває неприродного кольору та куди звертатись, аби на такі питання швидко реагували?» Катерина Замченко, м. Львів

Сергій Андріюк,
заступник головного інженера з експлуатації ЛМКП «Львівтеплоенерго»:
«Причин недостатньо гарячої води чи води невідповідного кольору може бути чимало. Тому нам потрібно знати конкретні адреси, де трапляються такі випадки, щоб одразу розуміти, чи це наш об’єкт і чи робили там попередньо наші бригади якісь ремонтні роботи. Вода жовтого відтінку може текти в наших кранах через те, що ми проводили якісь ремонтні роботи на своїх мережах. Або якщо ЛКП чи власник будинку проводив заміну труб чи встановлення бойлера, тоді частина бруду може потрапляти в крани. Сама ж вода, доступ якої забезпечує ЛМКП «Львівводоканал» теж може мати якийсь бруд, якщо проводились ремонтні роботи.
Жовта вода може текти й тоді, коли, наприклад, їдете відпочивати на кілька днів і перекриваєте кран води на вході в квартиру, щоб не затопити сусідів. Потім відкриєте кран, під час доступу повітря труби ржавіють і з’являється жовта вода.
Стосовно заниженої температури води, то тут теж все дуже індивідуально. Недостатньо гарячою вода може бути, якщо не працює лінія рециркуляції в будинку або через ремонтні роботи на центральних теплових пунктах, які ми проводимо. Тож доводиться вимикати подачу гарячої води або понизити її температуру, якщо потрібно. Якщо ж подібні питання виникають у львів’ян, вони можуть звертатись у диспетчерські служби ЛМКП «Львівтеплоенерго»: 15-85, (032) 260-33-16; у ЛКП «Залізничнетеплоенерго»: (032) 240-09-96. Також можна звернутись на гарячу лінію міста за номером телефону 15-80 чи відправити звернення на мобільний додаток 1580 Львів або через власний кабінет на порталі https://1580.lviv.ua/login/. Найперше ліпше звертатись в диспетчерські служби.
Більше звернень отримуємо щодо невідповідної температури води в кранах, менше щодо жовтої води. Та багато скарг пов’язані з незадовільним утриманням будинкових систем гарячого водопостачання. Тобто коли закипають крани на лініях рециркуляції, коли самі ж мешканці втручаються в роботу системи рециркуляції. До будинку можемо постачати температуру води задовільних параметрів, а вже будинком розподіл буває нерівномірним. Останнім часом фактично не отримуємо звернень щодо води жовтого відтінку».
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8847 / 1.54MB / SQL:{query_count}