Неякісна напруга у помешканні: що робити?

«Помічаю в квартирі різкі перепади напруги. Тиждень тому згорів доволі дорогий телевізор. Підозрюю, що через неякісну напругу. Скажіть, будь ласка, що робити, якщо у помешканні часті перепади напруги і чи реально щось компенсувати за втрачену побутову техніку?» Максим Підболячний, м. Львів

Галина Петрушка,
прессекретарка ПрАТ «Львівобленерго»: 
«Якщо у багатоквартирному будинку десятки сімей вмикають і вимикають сотні приладів, чи можливо, щоб у розетці залишалось 220 вольт? Чинним законодавством встановлено: напруга від 198 вольт до 242 вольт є нормою!
Якщо ви зафіксували у себе 205 вольт, не хвилюйтесь за свої прилади – вони призначені для такої напруги, але якщо техніка сертифікована!
Та якщо фіксуєте у себе неякісну напругу, рекомендую спершу звернутись до професійного електрика, щоб перевірити електромережу у квартирі (будинку). Згодом можна звернутись до ЛКП чи ОСББ для перевірки електромережі в багатоквартирному будинку і заміру напруги на вході у будинок. Якщо перші два пункти свідчать про те, що напруга виходить за межі 198 – 242 вольт ще до потрапляння у будинок, тоді звернутись до Львівобленерго у кол-центр за номером телефону 0-800-30-15-68 (цілодобово, безкоштовно) або (067) 333-15-68, (050) 460-15-68, (093) 170-15-68, (032) 290-75-68 (цілодобово, за тарифами оператора), електронна пошта: call_center@loe.lviv.ua.
Основними причинами неякісної напруги є несанкціоноване збільшення потужності електроприймачів понад договірну величину без заміни і внутрішньобудинкових мереж, і мереж, що підведені до будинку; нерівномірний розподіл навантаження на усі три фази у внутрішньобудинковій мережі (дуже часто квартири у будинку підключено до однієї фази, а інші дві є недовантажені).
Наголошу, що Львівобленерго відповідає тільки за напругу, яка є до входу у ваш будинок. Якщо проблема у межах будинку, це питання має вирішувати відповідальний за внутрішньобудинкову мережу – ЛКП, ОСББ у багатоквартирному будинку; власник житла у приватному будинку (особняку). Часто трапляються випадки, коли мешканці, підозрюючи завищену чи занижену напругу, одразу викликають працівників Львівобленерго без перевірки стану власної електропроводки чи електропроводки будинку. А заміри показують, що проблема власне у внутрішньобудинкових електромережах.
Що робити, щоб уникнути неякісної напруги? Довіряти монтаж і ремонт електропроводки тільки професіоналам. Не вмикати одночасно електроприймачі зі сумарною потужністю, що перевищує договірну величину (для збільшення договірної потужності необхідно звернутись за технічними умовами, як це зробити – читайте на сайті Львівобленерго у розділі «Приєднання до електромереж»). Також важливо рівномірно розподілити навантаження на усі три фази у внутрішньобудинковій мережі. Для додаткового захисту побутових електроприладів енергетики також радять встановлювати реле напруги («відсікач») та стабілізатор напруги.
Щодо компенсування коштів за втрачену побутову техніку через перепади напруги, то після того, як техніка згоріла, вам потрібно отримати сертифіковане заключення з майстерні. Там повинні зазначити, що саме згоріло і через що. Якщо через вищезазначену причину, то ми компенсуємо витрати на ремонт того чи іншого приладу або ж заміну окремої деталі».
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8674 / 1.55MB / SQL:{query_count}