Вітаємо, у вас трійня!

У Львівському перинатальному центрі цього року вже п’ять жінок народили по трійні. Шоста – в очікуванні

Народження трійнят – явище нечасте. Проте це аж ніяк не про Львів. Упродовж цього року в нашому місті вже п’ять жінок народили по трійні. Причому останні три – за рекордно короткий термін (упродовж 10 днів). Спочатку 26 листопада у Львівському обласному перинатальному центрі народилися три дівчинки. Через півтори доби (28 листопада) – два хлопчики і дівчинка. А минулого тижня (6 грудня) – дві дівчинки і хлопчик. Усі трійнята почуваються добре і, до речі, народилися в родинах львів’ян.
Проте, як зазначила в.о. директора Львівського обласного перинатального центру Олександра Бойчук, це ще не все. Очікується ще одна трійня! Цілком імовірно, що дітки народяться ще в цьому році.
Керівниця центру каже, що зачаття трійні відбувається переважно завдяки допоміжним репродуктивним технологіям. «Стількох дітей одночасно народжують, як правило, жінки пізнього репродуктивного віку, які довший час лікувалиcя від непліддя, застосовували різні допоміжні методи лікування. Хоча так є не завжди: з п’яти жінок, які цього року народили по трійні, одна завагітніла природним шляхом. Так само було у жінки, яка незабаром народить», – розповідає «Львівській Пошті» Олександра Бойчук.
У жінок, які виношують трійню, пологи відбуваються через кесарів розтин. «Як правило, це передчасні пологи, бо є багато чинників, які цьому сприяють: швидша поява пологової діяльності, передчасне відходження навколоплідних вод, тому всі пологи відбуваються завдяки кесаревому розтину!» – наголошує співрозмовниця.
У Львові при народжені трійні і до досягнення нею трирічного віку сім’ям щомісяця виплачують по 3000 грн
Олександра Бойчук додала, що всі новонароджені діти відповідно до державної програми отримують соціальну допомогу у вигляді «Пакунка малюка». Це так звані бебі-бокси – коробки-колиски розміром 43Ч70Ч27 см, у яких містяться найнеобхідніші речі для немовлят. Наприклад, до їхнього переліку входять: сама коробка-колиска, одноразові підгузки, одноразові вологі серветки, кілька різних пелюшок і шапочок, боді, рукавички, брюки-повзунки, шкарпетки, термометри (для води і тіла), манікюрні ножиці, прокладки для лактації, ковдри (тепла/демісезонна, плед), матрац, махровий рушник, іграшка-брязкальце, креми, мила, слинявчики, гігієнічні ватні палички з обмежувачем.
Певну підтримку сім’ї, у якій народилося одночасно троє дітей, відчувають і від держави. Зі слів заступниці начальника управління соціального захисту Львівської міськради Лесі Дронь, найперше на державному рівні для таких сімей передбачена допомога при народженні кожної дитини в розмірі 41 280 грн. Але варто зауважити, що всю суму одразу батьки не отримують! Виплата здійснюється одноразово в сумі 10 320 грн, решту допомоги (30 960 грн) виплачують упродовж наступних 36 місяців рівними частинами в сумі 860 грн щомісяця.
Крім того, є ще урядова постанова, яка регламентує виплату батькам на кожну третю і наступну дитину щомісяця 1700 грн. Виплати ці здійснюватимуть доти, допоки дитині (чи дітям) не виповниться шість років.
Сім’ям, де одночасно народилося одразу троє малюків, допомагає й місто. Зокрема, зараз при народжені трійні і до досягнення нею трирічного віку сім’ям щомісяця виплачують по 3000 грн.
«Станом на минулий місяць на нашому обліку було сім трієнь. Усі сім’ї, в яких вони народилися, отримують соціальні виплати. Відомо, що у Львові діє норма, відповідно до якої багатодітні сім’ї, в яких народилася трійня, ставлять на пільгову квартирну чергу. Але це вже повноваження управління житлового господарства ЛМР», – додає Леся Дронь.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7985 / 1.55MB / SQL:{query_count}