Львів дочекався: північна об’їзна буде!

Чому вона є вкрай важливою, коли розпочнуть її будувати, якою вона буде і в якому році по ній поїдуть водії

Уже впродовж 10 років тривають розмови стосовно будівництва північної об’їзної дороги навколо Львова, яка починається від яворівського напрямку і тягнеться аж до кінця села Запитів, де є початок київської траси. І якщо 2017 року Славомір Новак, екскерівник Укравтодору, висловлював свої сподівання на те, що Львівщина зможе “розпочати будівництво вже 2018 року”, то сьогодні вони таки збулися.
Так, нещодавно Олексій Гончарук, прем’єрміністр України, підписав фінансову угоду з Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) та Меморандум про порозуміння між урядом та Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) про реалізацію давно задуманого плану.
“Повертаємось із Лондона з двома важливими документами щодо будівництва та реконструкції доріг. Обидва на суму по 450 млн євро – загалом 900 млн! На що конкретно підуть гроші? На реконструкцію траси Київ – Одеса у Черкаській, Миколаївській та Одеській областях, а також на будівництво північної ділянки об’їзної дороги навколо Львова. А це 340 кілометрів у п’яти областях”, – заявив прем’єрміністр.
Як повідомляла раніше пресслужба Мінінфраструктури України, на проєкт львівської дороги виділять 80 млн євро. За ці гроші прокладуть 24 км автошляху, який з’єднає міжнародну трасу Київ – Львів – Чоп із трьома міжнародними дорогами, що прямують від Львова до кордону з Польщею. За попереднім проєктом, це буде автомобільна дорога першої категорії з чотирма смугами руху – по дві у кожен бік. Роботи планують розпочати після 2020 року.
“Львівська Пошта” поспілкувалась з посадовцями, щоб з’ясувати, які переваги матиме нова ділянка об’їзду як для водіїв, так і для міста.

Іноді в заторі проводжу три години!

Наразі у Львові функціонує лише одна об’їзна дорога – південна, довжина якої становить 45 км. Тисячі людей долають цей шлях, щоб дістатись на роботу чи навчання.
“Їжджу туди кожного дня, – розповідає автомобіліст Олег, – дорога нереально завантажена в час пік, бо по одній смузі рухається велика кількість машин. Де-не-де є перехід на дві смуги, але це не рятує. Деякі вантажівки їдуть повільно, а через завантаженість їх дуже важко обігнати. Іноді, навіть на вихідних, в заторі від Винник до Солонки проводжу три години”!
Тому й вирішили збудувати нову ділянку об’їзної дороги – північну, яка, на відміну від першої, становитиме 24 км, а максимальна дозволена швидкість руху на цій дорозі складатиме 130 км/г. Як повідомила “Львівській Пошті” пресслужба Служби автомобільних доріг Львівщини (САД), на новій дорозі передбачено чотири смуги руху, три мости, сім шляхопроводів та три естакади. А на ділянках поблизу населених пунктів передбачені шумозахисні екрани.
На новій дорозі передбачено чотири смуги руху, три мости, сім шляхопроводів та три естакади. А на ділянках поблизу населених пунктів передбачені шумозахисні екрани
“Про цю дорогу мовиться вже довго. Тому ми вдячні уряду за те, що справа нарешті зрушила з мертвої точки. Чому є важливим будівництво північної об’їзної? Робимо ставку на те, що машинопотік на старій об’їзній, південній, стане меншим. Тим паче, що нова буде набагато коротшою. А це означає економність для водіїв і у часі, і у витратах”, – зазначає Тарас Грень, заступник голови Львівської ОДА.
Та сьогодні говорити про початок будівництва цієї дороги ще рано. Зі слів Тараса Греня, зараз виконують “паперову роботу” – готують усю документацію та дозволи. Також буде проведений тендер, після якого визначать, яка компанія займатиметься будівництвом. А вже роботи почнуть після 2020 року. Як зазначила Служба автомобільних доріг Львівщини – тривалість будівництва зазначеної дороги, згідно з проєктом, складатиме чотири роки.
Як вже згадувала “Львівська Пошта” вище – на проєкт львівської дороги виділять 80 млн євро, а загальна сума кредиту Європейського інвестиційного банку для України становить 450 млн євро. Кредит надали на 15 років, включно з 4-річною пільгою. Погашати кредит мають кожних пів року, а угода почне діяти з 2021 року. А поки що водіям буде доступна лише південна об’їзна дорога І затори на кільцевій – на жаль, звична річ.
“Завжди серед водіїв знайдеться той, який найбільше поспішає. Він витворятиме таке, що й на голову не налазитиме – обганятиме при першій можливості чи розвертатиметься. Часто водії ледь розминаються. Один неправильний рух і тебе вже “підрізали”. Тому варто думати і про культуру водіння, поважати інших. Розуміти – не тільки ти поспішаєш. Можливо, поява добре продуманого північного об’їзду – змінить і “виховання” українських водіїв”, – розповідає водій Данило.

фото: zaxid.net

Що змінить північна об’їзна?

Побудова північної об’їзної дороги обіцяє принести багато добрих змін. Мовиться і про зменшення навантаження на автошляхах навколо Львова, і про боротьбу із “закоркованістю” самого міста, і про економію часу львів’ян, зокрема й тих, які прямують до польських пунктів пропуску.
“Це буде логістично правильна розв’язка для автомобілів, які курсують до пунктів пропуску Рава-Руська, Шегині чи Краковець. Вона дозволить економити на кожній поїздці до Польщі близько 50-60 хвилин. Менша затрата в часі, значить і те, що затяжність руху на дорогах буде нижчою”, – мовить Роман Кокотайло, т.в.о. директора департаменту дорожнього господарства, транспорту та зв’язку Львівської ОДА.
Ключові транспортні розв’язки розташують у Бірках, Гряді і Малих Підлісках із прив’язкою до місцевості. Дорога пройде долиною річки Млинівка між пагорбами Розточчя й далі по Грядовому Побужжі. Дорога пролягатиме вздовж цікавих історичних пам’яток, зокрема давніх поселень наших предків.
Крім цього, будівництво північної об’їзної має на меті зменшити “закоркованість” у самому Львові. “Щоб не стояти у шалених заторах – водії часто їдуть через центр, який і без того “забитий” машинами, – каже водій Данило, – а найгірше, коли це роблять вантажівки. Бо їм на вулицях Львова часто ой як не просто повертати. Це сповільнює рух”.
Зі слів Тараса Греня, існує заборона на в’їзд вантажних автомобілів у центр. Втім є водії, які порушують її і трапляються не зовсім приємні ситуації. “Але для цього і створюється цей північний об’їзд – щоб такого не було. Водії самі побачать, що є краща дорога і сенсу їхати через місто просто не буде”, – зазначає він.

Роман Кокотайло, т.в.о. директора департаменту дорожнього господарства, транспорту та зв’язку Львiвської ОДА:
– Ця дорога – одна з найпотрібніших. Можна сказати, що північна об’їзна фактично буде завершенням існуючої кільцевої дороги від Гамаліївки до Ряснa-Руської. Вона нам дійсно потрібна! Тому ми ретельно готуємо усі документи до перевірки нашими європейськими колегами. Якщо все в нормі – наступного року зможемо розпочати торги між компаніями, які виявлять бажання займатись будівництвом. Хто буде займатись цим – залежатиме від вимог наших кредиторів та від можливостей, які зможе надати та чи інша компанія. Втім останні міжнародні торги, які відбувались щодо траси Київ – Одеса показали, що є і українські компанії, і іноземні, і спільні. До прикладу, українсько-турецькі. Як на мене, всі варіанти розвитку подій є допустимими. І українські компанії зможуть позмагатися у цих торгах, бо дійсно мають можливість виконувати такі об’ємні та якісні роботи. Співпраця з європейськими колегами (ЄІБ та ЄБРР) не менш важлива і матиме багато плюсів. Якщо ми впораємось та ефективно й швидко реалізуємо цей проєкт – покажемо, що Львівщина не пасе задніх і готова до співпраці з втілення великих інфраструктурних проєктів за рахунок кредитних коштів. Це створюватиме позитивне реноме для нас.
Валерій Веремчук, депутат Львівської міської ради:
– Вже десять років ми говоримо про побудову північної об’їзної. Загалом усе починалося ще за уряду Ющенка. Був навіть момент, коли Борис Колесніков, будучи ще віце-прем’єр-міністром України, закопував капсулу на місці майбутньої розв’язки, що по дорозі на Червоноград. Тому до реалізації проєкту бракувало лише політичної волі та залучення коштів. Сьогодні в цьому нам допомагає Європейський інвестиційний банк, що, як на мене, теж є досить непоганим варіантом вирішення питання. У співпраці з європейцями є плюс. При ній іде незалежний контроль якості робіт, що дуже важливо. Ми вже мали подібний досвід – так будували, до прикладу, вулицю Городоцька. І поки що, за спостереженнями, можемо сказати, що те, що робиться у співпраці з європейськими колегами, є якісніше. Можливо тому, що вони не закривають очі на “незначні” огріхи, які з часом вилазять боком. І це добре. Ця траса важлива, бо дуже скорочує дорогу. Сьогодні, якщо ви їдете з Києва і прямуєте до кордону (до Городка чи Яворова), – мусите подолати десятки зайвих кілометрів. А це означає що? Провести зайвих кілька годин у “корках”. Бо наша кільцева зазвичай, як відомо, має одну смугу руху в один бік. Часом вона навіть стає подібною більше на звичайну львівську вуличку, ніж на кільцеву. Може тому деякі водії, щоб втекти від цих заторів, їдуть через місто. Але вже це створює незручності і для міського транспортного руху. Зокрема, коли вантажівки їдуть через мікрорайон Рясне. А там з вулиці Шевченка повертають на вулицю Ковча. В результаті перекривають дорогу і роблять “корок” на пів години, а мешканці Рясного не можуть дістатись у центр. Тому ця об’їзна, як бачимо, дуже важлива. Поки що невідомо, яка компанія буде займатись будівництвом дороги – українська чи міжнародна. Звісно, було б чудово, якби все-таки українській компанії, яка якісно виконує роботу, відводилась така роль. Адже заробляючи, вони зможуть сплачувати податки та пропонувати працівникам високі зарплати. Та все це буде визначатись згідно з умовами, які запропонують компанії.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8630 / 1.65MB / SQL:{query_count}