Зникло світло: куди звертатись?

«Почастішали випадки, коли зникає в будинку світло. Буває проблематично додзвонитись у Львівобленерго. Звернення мешканців до голови ОСББ малоефективні. Скажіть, будь ласка, куди звертатись із питанням відключення світла, щоб якнайшвидше відреагували?» Ігор Захар, м. Львів

Галина Петрушка,
прессекретар ПрАТ «Львівобленерго»: 
«Якщо в будинку зникає електроенергія, одразу з’ясуйте, де саме зникло світло: в окремій квартирі, у сусідів на верхніх і нижніх поверхах, на сходовому майданчику, у всьому будинку чи навіть мікрорайоні.
Зауважу, що власністю ПрАТ «Львівобленерго» є кабельні і повітряні електромережі, які ведуть лише до ввідного щитка будинку. Електромережі всередині будинку – у власності управителя житлового будинку ОСББ. І тільки самі мешканці через ОСББ обирають організацію, яка обслуговуватиме їхні мережі. Проводка всередині квартири перебуває у власності власника квартири. За вуличне освітлення біля будинку відповідає ЛКП «Львівсвітло».
Якщо ж раптом зникло світло, то в кожному окремому випадку це можуть бути різні організації, які повинні реагувати на проблему. Є шість варіантів дій.
Перший: якщо немає світла у окремій квартирі, зверніться до голови ОСББ або ж викликайте приватного електрика (оскільки електропроводка в квартирі – власність власника квартири). Необхідно перевірити квартирні автомати/запобіжники; якщо при увімкнених запобіжниках світло не з’явилося, необхідно звернутися до управителя житлового будинку (ОСББ), який відповідає за внутрішньобудинкові електричні мережі.
Другий і третій: якщо немає світла в сусідів на верхніх і нижніх поверхах чи на сходовому майданчику, то теж звертайтесь до голови ОСББ.
Четвертий: якщо увесь будинок залишився без світла, то теж звертайтесь до голови ОСББ. Представник управителя житлового будинку перевіряє причини відсутності електропостачання, і якщо електроенергія не надходить до щитової будинку, він має повідомити про це ПрАТ «Львівобленерго».
П’ятий: якщо немає вуличного освітлення, звертайтесь в ЛКП «Львівсвітло» за телефонами: (032) 242-19-35, 242-18-33.
Шостий: якщо ж увесь ваш мікрорайон залишився без електроенергії, тоді одразу звертаєтесь в ПрАТ «Львівобленерго», зателефонувавши в кол-центр: 0-800-50-15-68 (цілодобово, безкоштовно) або за номерами: (067) 333-15-68 чи 290-75-68.
Та добре розуміємо, коли виникає масова аварія (наприклад, зникає світло в кількох населених пунктах), то непросто до нас зателефонувати. Тому є ще інший варіант, щоб дізнатись причини відсутності світла: заходите на сайт ПрАТ «Львівобленерго» у розділ «Чому немає світла», оберіть ваш район та вкажіть назву населеного пункту та вулиці. Ви отримаєте інформацію про причини тимчасової відсутності електроенергії та орієнтовний час відновлення електропостачання. Якщо за вашою адресою інформації немає, звертайтесь в кол-центр. До слова, з наступного тижня з’явиться мобільна версія сайту.
Також із плановими відключеннями світла можна ознайомитись на нашому сайті. Анонсую, що працюємо над ще одним способом – розсилки інформації про планові аварійні відключення електроенергії на смартфони. Можливо, з наступного року вже втілимо цю ідею. Ті, що зареєстровані в персональному кабінеті на нашому сайті, отримують на пошту подібну інформацію».

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9119 / 1.55MB / SQL:{query_count}