Чи безпечно дітям купатись у міських фонтанах?

“Влітку, особливо зараз, коли в останні дні температура повітря до +30, діти масово в місті хлюпаються водою з фонтанів. Оскільки у Львові катастрофічно не вистачає чистих водойм, де можна освіжитися у спеку. Скажіть, будь ласка, чи насправді безпечна вода з водограїв, щоб потім не “підчепити” шкірного захворювання?” Галина Когут, м. Львів

Олександр Одинець,
в.о директора департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міськради:
– Найперше потрібно сказати, що фонтани – це елементи благоустрою, які не призначені для купання. Якщо таки діти бавляться, наприклад, у сухому фонтані, який є на площі Митній, то тут відповідальність за батьками. Стосовно якості води, то скажу, що усі комунальні фонтани, які функціонують у місті, під’єднані до системи водопостачання, яка належить комунальному підприємству “Львівводоканал”. Відповідно та вода, яка використовується для живлення фонтанів є високої якості. Тобто, фактично, це та ж вода, яка тече у кранах львів’ян. Але особливість системи функціонування води у водограях у тому, що вона функціонує за системою рециркуляції – тобто та вода використовується повторно. Уявімо, якщо це сухий фонтан, то там струмінь води б’є вгору, потім ця вода осідає на плитці, змиває пил із плитки, попадає в систему рециркуляції і знову використовується. Тому всі фонтани класифікуються як елементи благоустрою, які мають приносити найперше естетичне задоволення. І в принципі, купання в них заборонено за правилами благоустрою міста! Тому ні для пиття чи купання вони не призначені. Хоча якість води у них досить високих стандартів. Та безпосередньо аналіз води з фонтанів не проводиться. Але є постійний лабораторний контроль якості води, яка подається в міську систему комунального водопроводу.
Були напрацювання щодо будівництва комунальних питних фонтанів у місті. Зокрема Галицькою райадміністрацією, коли недавно проводився капремонт площі Маланюка, там планували облаштувати питний фонтан. Щодо інших таких фонтанів, то поки це на етапі обговорення.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8131 / 1.53MB / SQL:{query_count}