Незламні та нескорені, сильні духом і волею

У Львові відбувся перший відбір до Національної збірної на “Ігри нескорених – 2020”. Далі Одеса і Київ

У Львові 56 бійців із різних областей України проходили спортивні тестування учасників відбору до Національної збірної на “Ігри нескорених – 2020”. Відбірні змагання за участі ветеранів, військовослужбовців, добровольців, які мають поранення чи ушкодження на війні, відбувалися на території навчально­-спортивної бази літніх видів спорту Міноборони України. Після Львова тестування відбудуться 20 липня в Одесі та 27 липня у Києві. Фінал – у столиці 8 вересня.
“Учасники “Ігор нескорених” є реальним прикладом сили, незламності та готовності йти вперед та перемагати. Перемагати все: стереотипи, ментальність, байдужість, зневіру, апатію і втому!” – наголосила міністр у справах ветеранів Ірина Фріз, яка приїхала на змагання до Львова.
“Ви всі вже є переможцями! Адже ви тут, ви нескорені та непереможені ані війною, ані травмами та життєвими обставинами. Сподіваюся, що й після повернення зі змагань “Ігор нескорених” ви і далі займатиметесь спортом, як це зробили учасники тогорічних заходів. Дякую кожному, хто завітав сьогодні, і певна, що ви станете мотивацією для інших бійців, які побачать вас та долучаться до спортивної реабілітації”, – додала вона.
Учасники «Ігор нескорених» є реальним прикладом сили, незламності та готовності йти вперед та перемагати. Перемагати все: стереотипи, ментальність, байдужість, зневіру, апатію і втому!
“Найважливіша мета “Ігор нескорених” – мотивація. Мотивація не лише хлопців, які приїхали і беруть участь в змаганнях, а мотивація для тих, які побачать, що хлопці борються, що спорт є цілком реальною можливістю для того, щоби повертатися до цивільного життя, що спорт повертає амбіції, азарт, впевненість у собі, і кожен, хто сьогодні бере участь у відбірних змаганнях, на мою думку, вже є переможцем! Їхні здобутки дають можливість відчути впевненість у собі кожному, хто потім побачить це на екрані. Найважливіша умова для усіх учасників – бажання: бажання брати участь, бажання йти вперед, – веде далі Ірина Фріз. – Це вже третій формат участі України, сформовані певні критерії, за якими тренери створюватимуть команду. Цього року ми також відчуваємо сильну допомогу психологів із фонду “Повернись живим”. Вони проводитимуть бесіди з ветеранами, і це важлива складова відбору. Адже роль спортивних результатів матиме другорядне значення порівняно з впливом змагань на реабілітацію та мотивацію учасників”.
“Ігри нескорених” – це про життя і можливості після важких поранень, про самореалізацію, про віру в себе, про фізичну та психологічну реабілітацію, про неймовірну силу духу! Цей проект має велике майбутнє, – казала у інтерв’ю “Львівській Пошті” віцепрем’єр­-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш­-Цинцадзе. – В Україні почали робити національні відбори. В нашої команди буде достатньо часу, аби підготуватися до “Ігор нескорених – 2020”, які відбудуться в Нідерландах.
У Львові бійці випробовували свої сили в шести видах спорту. Мовиться про паверліфтинг, плавання, легку атлетику (біг, стрибки в довжину, штовхання ядра), веслування на тренажері, стрільбу з лука та велоспорт. Кожен мав  можливість обрати найкращий для себе.

“Ви люди, в яких сила духу сильніша за тіло. Займайтеся спортом, залучайте побратимів! Адже спорт – це реабілітація, зокрема, морально­-психологічна. Бо коли займаєшся спортом, забуваєш про негаразди і поточні проблеми”, – вважає Дмитро Сидорук, учасник “Invictus Games 2017”.
«Ігри нескорених» – це про життя і можливості після важких поранень, про самореалізацію, про віру в себе, про фізичну та психологічну реабілітацію, про неймовірну силу духу!
“Львівська Пошта” поспілкувалася з кількома учасниками змагань. Військові, які мають поранення, травми чи контузії під час бойових дій на сході України, запевняють: найголовніше – це не перемога в “Іграх нескорених”, а спілкування із побратимами, їхнє одужання!
“Вперше беру участь в таких змаганнях. Був поранений торік. Ми з побратимами були в Луганській області, у селі Золоте. Там мене контузило… Дізнався про “Ігри нескорених” із есемески, яка прийшла на телефон із соціальної служби. Спробував свої сили у кількох видах спорту: паверліфтинг, метання ядра, веслування, біг, стрибки в довжину і плавання. Певен, що “Ігри нескорених” є складовою реабілітації воїнів. Вони зміцнюють дух. Це насамперед психологічна підготовка. Добре, що тут є багато друзів, всі один одного підтримують. За мене вболівали моя дружина і побратим Олексій”, – розповідає Василь Хроль, військовий пенсіонер, учасник відбору до “Ігор нескорених – 2020”.
Львів’янин Павло Лучків, боєць 24­-ої механізованої бригади ім. Короля Данила, цього року вперше брав участь в “Іграх нескорених”. Будучи на передовій у Кримському, він отримав осколкове поранення від розриву міни та легку контузію. “Колись чув, що є такі змагання, але не надав цьому значення. Торік стежив за проведенням цих ігор у Сіднеї, вболівав за нашу збірну. Вона показувала справді хороші результати. Це й надало мені натхнення займатися спортом. Найбільше подобається стрільба з лука. Мене кілька разів запрошували друзі піти із ними постріляти на стадіон СКА. От я й спробував, і мене це захопило. Не сподівався, що під час тестувань матиму такі високі результати! Також змагався у ще двох дисциплінах – стрибках у довжину та велоспорті на тренажері”, – каже боєць.
Обов’язково варто популяризувати такі спортивні змагання серед ветеранів. Спорт – найкращі ліки не лише для воїнів, а й для будь­-кого
З його слів, “Ігри нескорених” дуже важливі для спілкування воїнів між собою, їхньої фізичної та психологічної реабілітації. “На мою думку, обов’язково варто популяризувати такі спортивні змагання серед ветеранів. Спорт – найкращі ліки не лише для воїнів, а й для будь-­кого. Але потрібно обрати, що тобі подобається. Варто налаштуватися психологічно на “одужання”, не нарікати на проблеми, не лінуватися, а працювати! Він вдячний рідним і друзям за підтримку».
“Я родом із Харківщини, проходжу військову службу у Львові. Під час тестування спробував себе в легкій атлетиці, зокрема у бігові на дистанції 400 і 1000 метрів, та у веслуванні на тренажерах. Був поранений у 2015-­ому,  виконуючи бойове завдання поблизу Авдіївки. Тоді ми забезпечували прикриття блокпостів, і під час виконання завдання біля мене і побратима розірвався бойовий заряд гранатомета. Лікувався впродовж десяти місяців, а потім ще приблизно рік відновлював фізичну форму самотужки. Фізичну форму відновлював насамперед під наглядом дружини­-реабілітолога. Завдяки її розробкам, її вправам вдалося відновили функціонування ноги. Потім уже тренувався сам, бігав із колегами”, – розповідає боєць Дмитро. – На мою думку, мета “Ігор нескорених” – показати людям, які побували на сході, що про них не забувають, дати їм натхнення до реабілітації. Водночас певен, що потрібно мати власну мету. Якщо немає конкретної мети – ніколи не досягнеш успіху. Наприклад, неможливо вивчити англійську мову просто так, для себе, але якщо у тебе є мрія, приміром, поїхати до Америки, ти йтимеш до неї”.,
“Я змагався в кількох видах спорту: паверліфтингу, веслуванні на тренажерах, штовханні ядра, а “на закуску” – в плаванні”, – розповідає Сергій Слободянін, уродженець міста Новоград-­Волинський Житомирської області, колишній військовий 30-­ої  окремої механізованої бригади. – Був поранений у 2014­-ому поблизу Савур­-Могили. Отримав травми ніг та спини. Вважаю, що самостійно став на ноги саме завдяки спорту. Лікарі взагалі заборонили мені займатися в спортзалі, але я раніше “спортував”, тож не міг цього залишити! Мені стало набагато легше після відновлення регулярних тренувань. На мою думку, жодні таблетки не мають такої сильної дії. Моїми “ліками” були  волейбол, футбол і тренажери”.
Потрібно менше зважати на травми, а працювати і здобувати маленькі щоденні перемоги над собою та своїм духом
З його слів, за останні роки Україна зробила непоганий прорив у сфері допомоги воїнам. “Ігри нескорених” дають сильну мотивацію – що просто так прийти на чергове тренування, а що готуватися до поїздки на міжнародні змагання Це дуже стимулює частіше відвідувати спортзал. Торік також брав участь у “Іграх Нескорених” і виборов дві срібні медалі у веслуванні на тренажерах (дистанція 1 і 4 хвилини). Найголовніша мета цих ігор – реабілітація військових. Коли є фізичне навантаження, тоді з’являється психологічний настрій. Якщо тиждень не ходжу в спортзал – це катастрофа для мене: в житті, в думках… Мене всі дратують… А от після тренування виходжу із залу з усмішкою – все, наче рукою зняло!” – признається Сергій Слободянін.

“Торік брав участь в “Іграх нескорених”. Дізнався при них із інстаграму. У Львові позмагався в кількох дисциплінах: паверліфтингу, веслуванні та бігу на 400 метрів. Професійно займаюся паверліфтингом. Також люблю плавання, біг, ну і, звичайно, потягати “залізо”, – розповідає харків’янин Сергій Наумов, військовий із сімнадцятирічним стажем. З його слів, мета “Ігор нескорених” – довести людям, які мають серйозні каліцтва, що вони можуть займатися спортом. “Завдяки фізичним навантаженням їх можна мотивувати, пробудити бажання до праці в повсякденному житті. Я був поранений у Луганській області. То був обстріл з боку траси зі стрілецької зброї та гранатометів. У військовому шпиталі перебував майже місяць, потім проходив реабілітацію тричі на рік (по три тижні). Місяць тому звільнився зі служби, але ще продовжую курс лікування удома. Моє оточення мотивує мене займатися спортом. Як колишній командир я завжди був прикладом для своїх курсантів: бігав, підтягувався. Це спершу було як частина роботи, а тепер – як хобі. У людини, яка зазнала каліцтва чи поранень, спочатку немає мотивації. А ці ігри можуть пробудити у ветеранів жагу до життя. Потрібно менше зважати на травми, а працювати і здобувати маленькі щоденні перемоги над собою та своїм духом. “Ігри нескорених” є місцем об’єднання цих людей та наснаги до життя!” – наголошує Сергій Наумов.
Жодні таблетки не мають такої сильної дії. Моїми “ліками” були  волейбол, футбол і тренажери
Рустам Росул, колишній військовий Чопського прикордонного загону, приїхав до Львова з Мукачева. “Дізнався про проведення цьогорічних “Ігор нескорених” від друзів у фейсбуці. Я був поранений на Донбасі. Ми супроводжували конвоєм вантаж, і нас обстріляли із засідки. Машину обстріляли повністю. Мені пошкодили спину, легені та і ноги… Майже мертвець був… Це сталося 10 жовтня 2014­-го… Спершу лікувався рік у США, потім у Винниках, у Сянках. Де тільки не був (Сміється). – Метою “Ігор нескорених” насамперед є спілкування ветеранів. Країна велика, всі живуть у різних областях. Намагаємося підтримувати контакти, але тут живе спілкування замінює все. Тому ці ігри –нагода зустріти своїх побратимів”.
Нагадаємо, що наступні етапи відбору на Invictus Games 2020, що проходитимуть у Гаазі, будуть в Одесі та Києві 20 та 27 липня відповідно. Фінал відбуватиметься також у столиці України 8 вересня!

“Ігри нескорених” – це лише частина тих масштабних планів Міністерства ветеранів щодо покращення якості спортивної реабілітації наших ветеранів в Україні, – зазначає заступниця міністра у справах ветеранів Оксана Гаврилюк. – Хочемо, аби ветеранський спорт розвивався в країні, аби дух Нескорених постійно жив у нашій країні. Плануємо проводити не лише змагання, а й фестивалі Нескорених, під час яких можна буде поспілкуватися, поділитися враженнями та досвідом, зокрема й із запрошеними закордонними гостями. Працюємо над розбудовою інфраструктури, аби зробити спорт доступнішим для наших ветеранів, зокрема й для тих, що мають поранення та певні вади”.
Як інформує прес­-служба Міністерства у справах ветеранів, всі учасники тестувань будуть запрошені до участі у фінальній частині відбору – Національних “Ігор нескорених”, які пройдуть у Києві 8 вересня.
Цього року до команди “Ігор нескорених” потрапить 20 осіб, що на п’ять більше, аніж у попередні роки. Вони представлятимуть Україну в 2020 році на іграх в Гаазі у шести видах спорту. Спершу наші бійці їздили на змагання до Торонто, наступного року був Сідней. У травні 2020­-го – це Нідерланди.
Дякуємо бійцям за їхній героїзм і мужність на сході держави! Успіхів їм, бо вони достойні представляти Україну в Нідерландах.
Фото: Олег Огородник, прес­-служба ЛОДА
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8684 / 1.68MB / SQL:{query_count}