Вологе прибирання під’їздів: як часто повинні робити?

“У нашому під’їзді прибирають рідко. Навесні змінили форму управління будинку – уклали договір з управляючою компанією (у минулому ЛКП). Та прибиральниця, якщо раз на тиждень підмете та помиє сходові майданчики, то вважатиметься добре. Але ж надворі спека, і хочеться, аби прибирали бодай двічі на тиждень. Ми ж за це щомісяця платимо гроші! Як часто прибиральниця повинна мити під’їзд у багатоповерхівці?” Ірина Заєць, м. Львів

Владислав Іванов,
начальник управління житлового господарства департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міськради: 
– У кожному будинку частота прибирання може відрізнятися. Докладніше така послуга прописана в додатках до договору на утримання та обслуговування будинку та прибудинкової території – це може бути один раз чи навіть тричі на тиждень.
Нині чинними є два накази Мінрегіонбуду. Це наказ №603, яким затверджено норми часу та матеріально-технічні ресурси, норми обслуговування для робітників при утриманні будинків та прибудинкових територій. Крім того, є наказ №190, яким затверджено обов’язковий перелік послуг, витрат, які включаються до складу витрат утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території. В додатках до першого наказу як рекомендація зазначено, що вологе прибирання сходових майданчиків на перших трьох поверхах повинне відбуватись щодня. Але це лише рекомендація.
Тепер маємо договірні відносини. Львів’яни обрали нову форму правління будинків. Замість ЛКП – утворили ОСББ, взяли будинок на самоуправління або уклали договір із управляючою компанією. Тож ОСББ може заключити угоду з компанією, яка надаватиме послуги з прибирання сходових  майданчиків, попередньо узгодивши частоту прибирання. Таку угоду на руках повинні мати власники квартир, де і шукати деталі. Мешканці замовляють послугу, обговорюють періодичність виконання. Вони ж за надання цієї послуги сплачують гроші. Значить згідно договору це є обов’язковим до виконання! Якщо будинок на самоуправлінні, то має бути уповноважена особа від будинку, яка за це відповідає. На зборах приймається рішення про потрібні послуги та періодичність. Нагадаю, багатоквартирний будинок – це той, який має від трьох квартир і більше.
Якщо ж умови прописані в договорі не виконуються, то звертайтесь за поясненням в управляючу компанію, з якою складали договір. Якщо це приватна управляюча компанія, то райадміністрація чи міська рада до неї відношення не мають і не зможуть вплинути на них. Крайня інстанція – це суд. Якщо це колишні ЛКП, які стали управляючими компаніями, то, звичайно, ми можемо вплинути на них.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8272 / 1.54MB / SQL:{query_count}