Плануєте віддати дитину в садок? Не забудьте про документи

До 10 травня батьки мають можливість змінити в заявці номер садка та внести необхідні документи

Батьки, які планують цього року віддати своїх дітей у дошкільні заклади Львова і вже зареєструвалися в електронній черзі, у свої заявки ще можуть внести будь-які правки, зробити зміни чи доповнення. Але це дозволено робити лише раз на місяць і лише до 10 травня! Далі електронна система EDU Lviv SmartCity, а саме доступ до заявок, буде недоступною!
Зокрема, як зазначила “Львівській Пошті” головний спеціаліст сектору оцінювання якості освіти управління освіти департаменту гуманітарної політики Львівської міськради Наталія Клочко, саме до 10 травня в батьків ще є час змінити обраний садок на інший, куди вони планують віддати свою дитину, а також додати необхідні для зарахування до нього скан-копії документів.
“Зараз у відкритому доступі батьки можуть бачити списки дітей, які зареєстровані в системі (прізвище, ім’я, по батькові, дата і час реєстрації), порядковість розташування електронної заявки в певній віковій групі та кількість вільних місць в певній віковій групі на бажаний рік зарахування, – пояснює фахівець. – Зайшовши за логіном і паролем у свою заявку, батьки, ще мають час виправити певні неточності (в імені або прізвищі), внести зміни щодо обраного садочка (наприклад, коли сім’я переїхала в інший район чи планує зробити це), а також завантажити скановану копію свідоцтва про народження дитини. Для тих, що мають пільги, – ще й документи, які це підтверджують. Крім того, згодом пільговикам необхідно буде принести довідку з Єдиного державного реєстру осіб, які мають право на пільгу, видану органом соціального захисту за місцем проживання. Усі зміни чи додавання можна вносити лише раз на місяць. Річ у тім, що маємо сумний досвід минулих років, коли батьки дані своїх дітей чи номери садків змінювали масово, по кілька разів на день, відтак черга істотно “стрибала”. Зараз цього не буде”.
Зі слів Наталії Клочко, якщо батьки самі не в змозі завантажити скан-копії документів у свою заявку, їм варто звернутися в Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП) свого району. Якщо й тут виникнуть проблемні питання, бажано звернутися в управління освіти Львівської міськради, де їм допоможуть зробити це фахівці.

“Такі нововведення певним чином лякають батьків, але насправді тут немає нічого складного, це не забере багато часу. Навпаки, це потрібне, аби унеможливити фальсифікації чи подання неправдивих даних. Адже в минулі роки виникало дуже багато маніпуляцій щодо свідоцтва про народження дитини і документа, який підтверджує певну категорію пільговика. Це було нечесно. Тепер, коли батьки подають скановані копії документів, система іншого не пропустить”, – зазначила співрозмовниця.
Крім того, Наталія Клочко наголосила, що батькам, які уже зареєстрували дітей у 2017 – 2018 роках до дитячих садків Львова, хвилюватися нічого! Система реєстрації не змінилася! Лише внесені зміни до Положення та Правил зарахування дітей. Свої скановані копії документів вони також повинні внести у бланк заявки до 10 травня 2019 року.
Ще одне нововведення: до пільгової категорії першочергового зарахування дітей до садків, яка становитиме не більш ніж 20% усіх зарахованих, додали дітей працівників закладів дошкільної освіти та дітей із багатодітних сімей.
Нагадаємо, що відтепер реєструвати дитину в садочок можна буде з першого робочого дня вересня, а не з першого січня, як це було в попередні роки! 
Отже, цього року в перший робочий день вересня (а це буде 2 вересня 2019 року) о 9.00 розпочнеться реєстрація дітей, народжених в період з 1 січня по 31 серпня 2018 року, на 2020 рік в групу раннього віку або на 2021 рік в молодшу.
Дітей, які народилися з 1 вересня 2018 по 31 грудня 2018 року, можна буде реєструвати до дитячих садків у перший робочий день вересня 2020 року в групу раннього віку на 2021 рік або в молодшу групу на 2022 рік.
Це, зі слів освітян, допоможе зрівноважити всю систему, адже колись не всі батьки й не усі діти перебували в однакових умовах: до однієї групи зараховували дітей, які народилися з 1 вересня до 31 грудня одного року і з 1 січня до 31 серпня наступного року. Тож, розпочавши реєстрацію 2 січня, діти, які народилися наприкінці року, були в пріоритеті. А тих дітей, які народилися з 1 січня до 31 серпня наступного року, реєстрували тільки через рік.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7872 / 1.56MB / SQL:{query_count}