Створімо новорічне диво для Софійки!

Мисткиня Ольга Матвіїшин щодня невтомно творить задля життя своєї важкохворої донечки. Трирічна дівчинка хоче стати на ніжки і потребує нашої з вами допомоги

У неї була заповітна мрія – стати відомою художницею та презентувати авторські виставки, щоб своєю творчістю допомагати сиротам і рятувати хворих діток. Ще до народження донечки молода художник-реставратор і мистецтвознавець Ольга Матвіїшин щиро прагнула підтримувати тих, хто особливо цього потребує. Проте у житті сталось інакше. Щодня за допомогою мистецтва жінка бореться за життя і здоров’я своєї Софійки.
“Люблю її понад усе: вона моє життя, вона для мене все. У неї не розкриті легені, я їй допомагаю, щоб вона дихала вільно… Хоч вона ходити не може, я візьму її на руки і допоможу. Заміню собою їй ніжки й покажу навколо прекрасний світ…”, – зазначає Ольга Матвіїшин на своїй сторінці у Facebook.

Складний діагноз донечки

У рік і три місяці маленькій Софійці Курдині поставили точний діагноз – спінальна м’язова атрофія (СМА) другого типу, генетичну хворобу Вердніга-Гоффмана. Окрім СМА, Ольга дізналась, що її дитині також діагностували остеопороз (захворювання скелета), не розкриті легені та проблеми з серцем. Лікарі запевняли матір, що дитина довго не житиме, тому немає сенсу витрачати час і гроші на підтримку стабільного стану здоров’я донечки, адже будь-які дії є марними. Ользі навіть пропонували віддати Софійку в дитбудинок, а звідти взяти здорову дитинку. Жінка ділиться болючим спогадом: “Це було жахливо: чути такі слова лікарів… Тоді твердо сказала собі, що моя донечка житиме довго, а я буду робити все можливе для цього!”.
Згодом Ольга та Софійка познайомились із батьками з України та з-за кордону, чиї дітки мають такий діагноз. Ці люди діляться досвідом і своїми історіями один з одним, дають цінні поради про харчування та реабілітацію для дітей зі СМА. Під час спілкування з такими батьками Ользі вдалось дізнатись більше про хворобу та про потреби людей з цим діагнозом, зокрема про необхідність амінокислот і багатьох вітамінів для Софійки, без яких прогресу в одужанні не було б.
“Донечка до півторарічного віку важила 7 кілограмів, а згодом не могла набирати вагу взагалі. Як згодом виявилось, такі дітки потребують спеціального харчування, – розповідає мати дівчинки. – Софійка має щоденну потребу в особливому харчуванні, яке є дорогим. Наприклад, вона не може вживати молока тваринного походження, тому намагаюсь завжди купувати для донечки рослинне, хоча це дуже дорого (1 л рослинного молока коштує приблизно 120-130 грн). Іноді літр доводиться розтягувати на чотири дні, а якщо є змога, то на два”.

Титанічна праця над здоров’ям Софійки

Щоб підтримувати стан здоров’я дитини зі СМА, необхідно докладати багато зусиль, аби не втратити усього прогресу, здобутого за допомогою реабілітації та харчування. Згодом Ольга дізналась про необхідні для Софійки прилади: апарат подачі кисню, інгалятор, відсмоктувач мокротиння і відкашлювач, які запобігають погіршенню ситуації з ще не розкритими легенями. Завдяки доброчинцям дівчинці придбали терапевтичний тренажер мотопед, що зміцнює її м’язи, вертикалізатор та ортопедичне реабілітаційне крісло, у якому дитина може сидіти. На кожен з цих пристроїв Ольга невтомно збирала кошти: продавала свої вироби та приймала допомогу від небайдужих людей.
“Зі Софійкою регулярно відвідуємо спеціальні масажі й логопеда, займаємось плаванням і реабілітацією. Деякі з цих процедур робимо щодня. Дуже вдячні нашому логопеду, адже вона проводить нам заняття безкоштовно. Також багато працюємо над здоров’ям дитини вдома, щоб її стан не погіршувався. Реабілітолог навчив мене робити вправи для донечки, які розробляють її м’язи та суглоби. Також ми робимо кисневі вправи, 10-12 разів у день розтираю Софійці кінцівки, щоб туди краще поступала кров”, – розказує про щоденну роботу над здоров’ям дитини Ольга.
На всі заняття, харчування і прилади необхідні кошти. Оскільки пенсія з інвалідності маленька, Софійчина мама працює, не покладаючи рук, і зазвичай вночі. Жінка власноруч виготовляє різноманітний декор. Вона впевнена, що не може завжди на когось надіятись і лише чекати допомоги від інших, адже мусить бути впевненою в завтрашньому дні своєї дитини. Ольга додає: “Бувають періоди, коли дуже важко через фінансовий стан дати все необхідне Софійці. На місяць витрати на потреби дитини становлять 15 тисяч гривень”.

Творчість рятує життя

Ця надзвичайно сильна жінка звикла завжди щось робити, бути в русі. Своєю творчістю, виготовленням декору, Ольга почала займатись ще під час вагітності. Навіть у день пологів, перед від’їздом до пологового будинку, закінчувала замовлення, зізнається вона. Коли ж дізналась про хворобу доньки, почала працювати більше, розширила сферу своєї творчої і професійної діяльності й почала декорувати весілля, робити великодній і різдвяний декор, тематичні аксесуари, навіть букети з солодощів. Також зараз Ольга вже не так часто, але ще малює ікони та займається реставрацією, проте з огляду на всі обставини приймає лише невеликі замовлення. “Хапаюсь за все, щоб забезпечити дитину, дати їй все необхідне. Тоді хвороба не прогресуватиме, не “з’їсть” мою Софійку”, – запевняє мисткиня.
У період до зимових свят Ольга виготовляє різдвяні шопки, віночки на двері, підсвічники, свічки. Згодом перед Стрітенням планує робити і декорувати стрітенські свічки. Опісля прийде сезон великодньої тематики, а влітку до майстрині поступлять замовлення аксесуарів і декору для першого причастя.
Кожен охочий, щоб підтримати Софійку, може замовити й придбати вироби в її талановитої мами. Дівчинка та її сім’я дуже вдячні тим, хто підтримує їх зараз і буде підтримувати в майбутньому.

Невтомна віра матері

“Моя дитина, заради якої живу, щодня вже три роки надихає мене ніколи не здаватися. Щоденно дякую Богові за те, що моя донечка дихає, що вона живе. Прошу Його про здоров’я для Софійки. Стараюсь не думати про погане й ні на що не нарікати. Іноді в нас є гроші, іноді немає, тому буває тяжко в різних ситуаціях, але я впевнена, що так буде не завжди, – ділиться своєю позицією Ольга. – Сьогодні я несу донечку на руках, а колись вона ходитиме самостійно. Кожного ранку, розмовляючи з дитиною, кажу, що я її дуже люблю, що вона в мене красуня і що буде ходити ніжками. Вона ж щиро радіє і повторює: “Я кясуня!”. Один священик сказав мені: донечка житиме довго і обов’язково стане на ноги, а мені головне не здаватись. Також він додав у словах підтримки про те, що такі випробування Бог дає сильним людям, які можуть із цим впоратись”.
Ольга Матвіїшин не вважає свою дитину покаранням, а лише каже, що Софійка просто трохи інша, особлива. Вони живуть звичайним життям звичайних людей, хоча й мають більше навантажень. Допомогти дівчинці може кожен, надіславши кошти на банківську картку її матері або зробити замовлення у мисткині. За ці кошти вона обов’язково дасть все необхідне донечці. Наша допомога додасть Софійці такого бажаного здоров’я.
Сторінка Facebook: https://www.facebook.com/olha.matviishyn.9
Номер банківської картки матері: 4149497844575573 Матвіїшин Ольга
Тел.: +3 8(098) 756-88-81, +3 8(093) 768-14-52.

Катерина Кіт-Садова, мистецтвознавець, дружина міського голови Львова:
– Ми усі однакові, хоча маємо різні життєві досвіди, наприклад, сім’ї з дітьми з особливими потребами. Найважливіше для кожного з нас – прийняття себе та іншого. Кожен має відчувати цю спільність і плекати її в собі. Впевнена, Бог хоче, щоб ми тримались разом і допомагали один одному. Варто відкриватися на людей, які переживають важкий час, потребують допомоги, більше ніж ми. Допомагати можна в різний спосіб. Навіть усмішка чи добре слово є важливими. Головне запропонувати цю підтримку і шукати нагоду для доброї справи. Пані Олю Матвіїшин знаю особисто. Вона дуже щира і привітна людина. До того ж відкрита й неймовірно талановита. Доброю підтримкою для неї та її донечки Софійки буде придбання виконаних Олею власноруч виробів. Її роботи особливі, бо вона ще й художниця!
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8221 / 1.62MB / SQL:{query_count}