Площа Двірцева таки дочекалась ремонту!

Реконструкцію площі навпроти головного вокзалу Львова планують розпочати вже цього місяця. На час ремонту не працюватиме автостанція і трамвайна колія

фото: Олег Огородник
На реконструкцію площа Двірцева, яка розташована перед будівлею залізничного вокзалу Львова, чекає вже останні кілька років. Вщент розбита дорога, невпорядкований рух громадського і приватного транспорту, забігайлівки, безхатьки – все це нині лише псує репутацію культурної столиці України. Адже це перше, що бачать гості нашого міста або ті, хто у Львові транзитом і не має часу роздивлятись інші відомі місця славного міста.
Ще у 2016 році міська влада вперше проанонсувала свої ідеї щодо привокзальної площі. У цьому ж році на розробку проектно-кошторисної документації реконструкції площі Двірцевої і вул. Чернівецької виділили 900 тис. гривень. Однак за понад два роки відремонтували лише трамвайну колію, яка паралельна до вул. Чернівецької. Нагадаємо, ремонт тривав минулого року.
Навесні цього року ЛКП “Інститут просторового розвитку” оприлюднив оновлений проект реконструкції площі Двірцевої у Львові, згідно з яким на площі невдовзі побільшає зелені та зупинок для громадського транспорту, а рух транспорту та пішоходів планують розділити на чотири смуги. Крім цього, тут планують будівництво підземного паркінгу.
Проект вже пройшов відповідну державну експертизу. Згодом оголосили тендер. 18 жовтня ЛКП “Львівавтодор”, яке є замовником реконструкції площі біля головного залізничного вокзалу у Львові, підписало угоду з переможцем тендеру ТзОВ “Онур Конструкціон Інтернешнл” на 165,5 млн гривень.

Незаконний бізнес виженуть із площі

“Реконструкція почнеться із половини площі – від фонтану до автостанції, друга черга – це зона паркування автомобілів. Тобто на час реконструкції автостанція та трамвайна колія функціонувати не будуть, так само як не будуть функціонувати декілька закладів харчування. Наразі чекаємо дозвіл на початок виконання робіт від київського ДАБІ, паралельно підрядник готує графік виконання робіт. Після отримання дозволу ми визначимося з датою початку робіт. Є велике бажання розпочати ремонт якнайшвидше, але є певні бюрократичні моменти, які необхідно виконати”, – повідомив у коментарі “Львівській Пошті” Андрій Білий, заступник директора департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради.
Втім, проект ще можуть повернути на доопрацювання, тож погодження може затягнутись ще на кілька днів.
На площі невдовзі побільшає зелені та зупинок для громадського транспорту, а рух транспорту та пішоходів планують розділити на чотири смуги
“Після отримання дозволу з Києва, міський департамент житлового господарства та інфраструктури має видати наказ, погоджений зокрема з управлінням транспорту та ЛКП “Львівелектротранс” щодо організації руху на час ремонту. Очікуємо, що роботи розпочнуть уже в листопаді, оскільки синоптики прогнозують теплий листопад і сухий грудень”, – повідомив tvoemisto.tv Олексій Хміль.
Сьогодні на привокзальній площі, вздовж вул. Чернівецької, процвітає бізнес. Там є все – від крамниць та аптек до закладів швидкого харчування та МАФів. Заступник міського голови з питань житлово-комунального господарства Львівської міської ради Сергій Бабак у розмові із “Львівською Поштою” наголосив, що після реконструкції площі на території біля вокзалу залишаться тільки окремі приватні підприємці.
“Якщо бізнес законний, то будемо намагатись дійти згоди із власниками. Можливо, кудись перемістимо МАФи або ж запропонуємо працювати їм у іншій формі. Якщо ж бізнес незаконний, то просто приберемо його. Насправді на площі Двірцевій і поблизу працює чимало бізнесменів. Наразі підприємці не пропонували долучитись до реконструкції. Вони лише відстоюють свої інтереси”, – повідомив Сергій Бабак. На завершення розмови він додав, що робитиме від себе все можливе, аби реалізувати проект у найкращому вигляді.

Підземний паркінг будуватимуть у 2019-ому

Ліву частину площі реалізовуватимуть вже у 2019 році, оскільки там втілюватимуть у життя ще паралельний проект із будівництва підземного паркінгу.
“Проект підземного паркінгу ми подали як ескізний проект. Він розрахований на півтори сотні паркомісць. Але якщо інвестор буде готовим спонсорувати кошти і на більшу кількість рівнів, то відповідно там буде більше місць для парковки авто. За нашими розрахунками там немає потреби у більшому паркінгу, тому що поруч працює ще платна парковка Укрзалізниці”, – зазначав раніше “Львівській Пошті” директор Інституту просторового розвитку, депутат Львівської міськради, секретар комісії інженерного господарства, транспорту, зв’язку та житлової політики Олег Шмід.
Нова площа Двірцева повністю змінить життя та призначення цієї території.
“Площа насправді настільки цікава, настільки інтегрована для усіх учасників руху, що звісно хочеться, щоб проект якомога швидше втілили у життя. Мені дуже подобається те, що буде облаштована велика пішохідна зона. Після потягу інколи справді хочеться пройтися трішки, і для цього якраз буде можливість”, – зазначив Олег Шмід.
Зокрема, там з’явиться більше вільного простору, не заставленого приватними авто.
“ТзОВ “Онур Конструкціон Інтернешнл” реконструюватиме площу за 165,5 млн гривень
“На площі Двірцевій буде заборонено паркуватися, за винятком невеличкої черги таксі і тих автомобілів, які зупиняються за принципом kiss and drive, тобто поцілував на прощання і поїхав. Та й загалом змінюється уся система руху транспорту територією. Ми вирішили забезпечити безперешкодний проїзд громадського транспорту спеціально виділеними навіть не смугами, а дорогами. Громадському транспорту буде присвячена права частина дороги площі. Ліва дорога буде призначена для приватного транспорту і вестиме до парковок Укр­залізниці і до тієї частини території, де запланований підземний паркінг”, – повідомляє Олег Шмід.
Також тут побільшає трамвайних зупинок: 4 нові зупинки будуть розмежовані між собою, проте їх розташують ближче до вокзалу, аби львів’янам було легше добиратись до станції.
Для реалізації проекту парковки планують залучати інвестора. Будувати такі паркінги загальним коштом міста неправильно, вважає Олег Шмід: “Це те саме, що будувати басейн чи автозаправку за громадські гроші. Позавуличне паркування має бути бізнесом, так як це є у всьому світі. Але для цього у Львові має бути ринок паркування”.
Головний архітектор Львова Юліан Чаплінський також переконує, що паркінг на площі буде прибутковим. “Більш ніж впевнений, що вдасться знайти інвестора, тому що це дуже прибуткове місце. Тобто цей паркінг буде окупний”, – зазначив Юліан Чаплінський.

Валерій Веремчук, депутат Львівської міськради, член комісії фінансів та планування бюджету Львівської міськради:
– Ще у 2016 році міська влада на розробку проектно-кошторисної документації реконструкції площі Двірцевої і вул. Чернівецької виділила 900 тис. гривень. Цього року нарешті презентували проект реконструкції. На завершення року планують ще розпочати роботи, на які у бюджеті закладено близько 20 млн грн. На цей рік виділили початкову суму коштів, бо розуміємо, що багато не вдасться реалізувати. Втілювати проект будуть поступово. Бо заблокувати рух до вокзалу практично нереально, адже щодня люди мають потребу у поїздках. Важливо прораховувати усі ці моменти, щоби пасажири залізниці могли безперешкодно добратися до станції потягів і не спізнитись. Втім, варто бути готовим до тимчасових незручностей. Автостанцією №8, яка працює на площі Двірцевій, на мою думку, дуже потрібна там, тому що багато пасажирів залізниці пересідають із потяга одразу на автобуси у міста-курорти – Трускавець, Східницю, Моршин тощо. Автобуси цих напрямків якраз відправляються із площі Двірцевої. У всіх європейських містах, де я бував, автостанції розміщені одразу поблизу залізничних вокзалів. Це дуже зручно, тому було б добре лише покращити благоустрій навколо будівлі АС. Переконаний: після того, як проект реалізують, львів’яни нарешті перестануть соромитись площі, яка зустрічає при приїзді до Львова. Бо це перше, що бачать не тільки місцеві, а й гості міста. Над напрацьованим проектом працював і головний архітектор Львова, і ЛКП “Інститут просторового розвитку”. Тому, думаю, робота зроблена максимально якісно, з урахуванням усіх нюансів. З нетерпінням чекаємо втілення цього проекту у життя.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7776 / 1.63MB / SQL:{query_count}