Бережімо своє серденько!

29 вересня відзначатимемо Всесвітній день серця, гасло якого – “Серце для життя”

Серцево-судинні захворювання є причиною 67% усіх смертей українців, і вкрай важливо донести до щонайбільшої кількості людей інформацію про способи, які допоможуть знизити цю статистику. Серцево-судинні захворювання охоплюють широкий спектр порушень роботи серця та судин, зокрема, до них належать ішемічна хвороба серця, інсульт, підвищення артеріального тиску (артеріальна гіпертензія), захворювання периферичних артерій, вроджені вади серця, серцева недостатність тощо.
Багатьох із цих захворювань можна уникнути завдяки змінам у поведінці та способі життя. Основними чинниками ризику розвитку серцево-судинних захворювань є куріння, брак фізичної активності, нездорове харчування та зловживання спиртним. Як повідомив експерт департаменту охорони здоров’я з кардіології Степан Павлик, щороку у Львівській області реєструють більш ніж 65 тисяч нових захворювань системи кровообігу. Близько 50 тисяч припадає на гіпертонічну хворобу та 25 тисяч на ішемічну хворобу серця. Одним із найважчих захворювань є гострий інфаркт міокарда (щороку реєструють понад 2 тисячі випадків). Половина пацієнтів лікується в КЗ ЛОР “Львівський обласний клінічний лікувально-діагностичний кардіологічний центр”. Для діагностики та лікування цієї хвороби застосовують сучасні високотехнологічні методи, такі як коронарографія і стентування серцевих судин.
У Львівському обласному кардіологічному центрі протягом 2017 року було здійснено 729 стентувань, з них 375 при гострому інфаркті міокарда.
Завдяки активному використанню сучасних технологій в 2017 році у Львівській області вдалося знизити рівень смертності від гострого інфаркту міокарда з 0,25 до 0,19 на 1000 населення (фактично вдалося врятувати на 115 людей більше, аніж попереднього року).
Також значну небезпеку становлять різні порушення ритму, ускладненням яких може бути інсульт.
З метою профілактики та лікування використовують як медикаментозні, так і немедикаментозні методи лікування (зокрема радіочастотну абляцію). Протягом останніх років кількість цих процедур постійно збільшується.    Кардіохірурги відділення електрофізіологічних обстежень серця КЗ ЛОР “Львівський обласний клінічний лікувально-діагностичний кардіологічний центр” активно проводять хірургічне лікування порушень ритму і провідності серця. Кількість абляцій протягом останнього року збільшилася більш ніж утричі.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9025 / 1.53MB / SQL:{query_count}