Мандри, що надихають

Про три цікаві українські проекти, які заохотять вас частіше подорожувати Україною

У переддень святкування Всесвітнього дня туризму, який відзначали 27 вересня, у Міжнародному аеропорті “Львів” ім. Данила Галицького говорили про історії мандрівок, які надихають. Йдеться про проекти, які започаткували наші українські ентузіасти – хлопці та дівчата, які вирішили наблизити невідому Україну кожному із нас у різний спосіб: через репортажі із фото- та відеоматеріалами, благодійні проекти, тематичні зустрічі.
Під час панельної дискусії “Мандри, що надихають” учасники, засновники  “туристичних” проектів Ukrainer, Explorer Life та On 3 wheels поділились своїми історіями та розповіли, для чого їх створили.

Невідома Україна у проекті Ukrainer 

Богдан Логвиненко – мандрівник, засновник медіа-проекту Ukrainer. Над проектом почали працювати два роки тому. Команда хлопців і дівчат (їх трохи більше десяти) розповідають у відео- та фотоматеріалах, які підкріплюють текстами, пізнавальні історії про найвіддаленіші куточки України, та про людей, які там проживають та певні традиції. Їхня перша тривала експедиція почалася у липні 2016-го і триватиме до кінця 2018-го.
“Ukrainer – це проект не зовсім туристичний. Він почався два роки тому. Тоді було бажання показати, що таке Україна. Я на той час жив у Південно-Східній Азії і пригадую, як місцеві часто мене запитували: що таке Україна? При цьому їхні перші асоціації з нашою державою були не дуже позитивні. Тоді захотів повернутися в Україну і створити медіа, яке мовитиме про нашу країну та її цікаві локації. Заручились підтримкою декількох комерційних компаній, почали створювати перші відеоматеріали. У своїх подорожах ми шукали людей, які намагаються щось створювати, змінювати або просто зберігати певні традиції. Тому відвідавши такі, на перший погляд, не туристичні місця, туристи можуть по-справжньому відчути і зрозуміти нашу країну”, – зазначив під час презентації свого проекту Богдан Логвиненко.
У своєму проекті команда поділила Україну умовно на 16 історичних регіонів. Чому 16? Бо люди часто себе і свої рідні краї асоціюють з історичними регіонами, як от Галичиною, Буковиною, Поділлям, Бессарабією тощо. За ці два роки команда Ukrainer об’їздила майже усю Україну. Зараз перебувають в останній експедиції – на Галичині.
“У наступному році знову по колу досліджуватимемо Україну, повертатимемось в ті регіоні, де вже бували”, – додав засновник медіа-проекту Ukrainer.
За ці два роки до проекту Ukrainer долучилось понад 200 волонтерів, а їхні історії можна прочитати сімома мовами. Долучитись до цієї справи можете й ви, розповівши цікаву історію, запросивши в гості чи підтримати фінансово цю ідею на сайті ukrainer.net.

Невідомий світ у проекті  Explorer Life

У перекладі назва проекту звучить як “досліджуй життя”. Explorer Life – це не лише онлайн-видання. На своїй сторінці у Facebook команда Explorer Life розповідає про свою діяльність так: “Ми об’єднали професійних фотографів, науковців та дослідників із простими українцями, щоб разом побувати у маловідомих закутках планети, побачити дари забутих цивілізацій та зазирнути в майбутнє”. Під час зустрічі в Львівському аеропорту, зокрема, із представниками обласної влади, туроператорами, готельєрами, гідами, експертами наукового середовища та журналістами, учасник медійного проекту Explorer Life Євген Ткач зазначив: “Це молодіжний проект. Ми займаємося медійними, туристичними та офлайн-проектами, спрямованими на поширення знань в галузі історії, географії, природи і науки. Подорожуючи, пишемо статті про природу, подорожі, пригоди, новини науки, публікуємо кращі фотографії дикої природи. З останнього, наприклад, публікували історію журналістки-мандрівниці Оксани Лоїк, яка самостійно місяць подорожувала Афганістаном. Її враження, які кардинально змінились після поїздки туди, можна почитати на нашому сайті. Вірю: те, що ми робимо, справді надихає на подорожі”.
З його слів, вони хочуть досліджувати буквально все, зокрема і космос. Тож домовились з Франковим університетом про те, що Explorer Life в астрономічну  обсерваторію, яка розташована в Брюховичах, запрошуватиме усіх охочих на “космічні” події. Коли, наприклад, очікуватимемо затемнення сонця.
Також команда організовує тематичні зустрічі та тури. З останніх – подорож на острів Джарилгач.
Додамо, що Євген Ткач долучився до роботи над путівником “Мандри Львівщиною: природні та еко-локації”. Детальніше про сам путівник читайте в матеріалі “Маловідома Львівщина на сторінках путівника”

On 3 wheels: щоб подорожували усі

Третіми історію свого проекту у Львівському аеропорту представили учасники проекту “On 3 wheels – Фонд здійснення мрій”. Ця історія – щось нереальне, але вони доводять протилежне – можна робити нереальне, коли дуже цього хочеш! Хлопці із проекту On 3 wheels (що у перекладі з англійської “на трьох колесах”) організовують гірські походи для людей з інвалідністю. 
“На дискотеці мій друг познайомився з хлопцем з інвалідністю (йдеться про Івана Маслюка, учасника проекту“Львівська Пошта”). Тоді Іван розповів, що має мрію побачити океан у Португалії і добратись туди власними силами”, – пригадує  Олександр Луцик, співзасновник проекту “On 3 wheels – Фонд здійснення мрій”.
До цього він з другом багато подорожували – відвідали понад 30 країн. Щоб здійснити мрію Івана Маслюка, спершу без спеціального обладнання на звичайному велосипеді утрьох піднялись на полонину Боржава. Далі планували довшу відстань і взялись реалізовувати мрію Івана – планувати подорож до Лісабону. У 2016 році на трьох велосипедах хлопці подолали 5 тис. км і побували в 12 країнах. Здійснили мрію друга, який хворіє на ДЦП. 
“Я сам з маленького села, що на Радехівщині, практично не мав можливості кудись далеко самостійно їздити. Випадково познайомився з хлопцями – Сашком та Олегом і розповів їм про свою мрію. Після чотирьох місяців підготовки ми стартували з пл. Ринок, маючи у кишенях 250 євро на трьох. Але ми точно знали, що все вийде! Здійснення цієї мрії, по-перше, дуже змінило мене. Воно дало розуміння того, що мрії можуть здійснюватись і мріяти потрібно у будь-які моменти! А, по-друге, я й сам можу долучатись до організації таких походів”, – розповів свою історію під час презентації проекту  Іван Маслюк. Та додав, що мрія дається разом із силами для її здійснення. І по-справжньому обмежений не той, хто має фізичні вади, а той, хто має бар’єри в своїй голові.  
Під час подорожі в Лісабон, у Франції хлопці побачили спеціальний візок – Le-Joelette (“джульєтку”), завдяки якому люди з інвалідністю можуть активно проводити свій час, зокрема підніматись в гори.   
“Отож з друзями вирішили започаткувати рух походів в гори для людей з інвалідністю. Перша подорож була з Іваном. За півтора року нам вдалося організувати понад 20 таких мандрівок для людей з інвалідністю”, – говорить Олександр Луцик. 
Звідки беруться сили, аби подолати сотні кілометрів вгору, співрозмовники кажуть, що й самі не знають. Але вірять, що Бог їм у цьому допомагає! Долучатися до походів в гори може кожен – фінансово чи ідеєю, або ж своєю участю. Та додають, якщо у вас є друзі з інвалідністю, можете взяти візок безкоштовно і організувати для них таку ж подорож. Деталі на їхній сторінці у Facebook – “On 3 wheels – Фонд здійснення мрій”.
Та команда On 3 wheels має ще одну мету – придбати ще один візок (“джульєтку”) і вдвічі більше організувати походів. Його вартість – 6 тис. євро. Додаємо деталі, де можна фінансово долучитись до реалізації цієї ідеї:
Найменування організації - ГО ОН3ВIЛС ГО
Код отримувача: 41523023
Код банку (МФО): 325321
Назва банку: ЗАХIДНЕ ГРУ АТ КБ “ПРИВАТБАНК”
Рахунок отримувача: 26007053713319
Номер картки “ПриватБанку”: 5169 3305 1184 0628
(Картка-ключ прив’язана до рахунку ГО ОН3ВIЛС)
Призначення платежу: на джульєтку.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7421 / 1.61MB / SQL:{query_count}