Мандруй! Літай! Пізнавай!

Місія: розширити географію польотів. Як розвивається львівський аеропорт та які напрямки є найбільш затребуваними

фото: Діана Кормухіна (5)
Ще кілька років тому Міжнародний аеропорт “Львів” ім. Данила Галицького наче перебував у сплячці. Львів’янам, щоб добратись у якесь іноземне місто, доводилося спершу потягом їхати до Києва або автобусом до Варшави, а звідти вже летіти. І лише за останній рік життя на летовищі завирувало: об’єми авіаперевезень зросли на 50%, аеропорт прийняв мільйонного пасажира, а географію польотів суттєво розширили. Вдалося залучити три лоукост-компанії – угорську Wizz Air, італійську Ernest Airlines та ірландську Ryanair, завдяки яким львів’яни тепер можуть подорожувати за прийнятними цінами.
Мета аеропорту: забезпечити якісний та відносно недорогий сервіс для пасажирів, відкрити ще більше нових рейсів та залучати до співпраці нові авіакомпанії. Про перспективи львівського летовища говорили експерти на панельній дискусії “Міжнародний аеропорт “Львів” – потужний авіаційний хаб”, яка відбулась у рамках відзначення Міжнародного дня туризму.

Стрімкий розвиток та ще більше нових напрямків

Зона охоплення аеропорту “Львів” – це сім областей України та два польських воєводства. Тобто летовище має близько 10 мільйонів потенційних пасажирів, а це справді хороший показник, розповіла генеральний директор аеропорту “Львів” ім. Данила Галицького Тетяна Романовська.
“Така статистика, враховуючи показники роботи аеропорту та його стрімкий розвиток, активно привертає увагу світових авіакомпаній. Нині аеропорт має сполучення з сімома летовищами у Польщі, і саме вони є нашими основними конкурентами. До слова, їхні керівники, з якими я нещодавно зустрічалась на світовому авіаційному форумі у Китаї, відзначали великі перспективи розвитку нашого аеропорту. Адже маємо злітну смугу довжиною понад три кілометра, в той час, як у польських летовищ вона має протяжність два з половиною кілометра. Тож коли у аеропорті “Львів” відкриємо дальномагістральні рейси, то керівники польських аеропортів згідні скеровувати свій пасажиропотік саме до Львова”, – зазначила Тетяна Романовська.
З її слів, стрімкого розвитку аеропорту вдалось досягнути завдяки плідній співпраці з різними авіакомпаніями.
«Найбільш затребуваними напрямками для пасажирів аеропорту “Львів” є рейси до Чикаго, Нью-Йорка, Торонто, Вашингтона
“Цього року кількість рейсів у аеропорту “Львів” зросла від 33 до 45. Стабільними лідерами за обсягами пасажироперевезень залишаються авіакомпанії МАУ та LOT. Найбільший прогрес продемонструвала авіакомпанія Wizz Air, яка загалом відкрила 10 напрямків (разом з анонсованими). Варто зазначити, що авіакомпанія Turkish Airlines у жовтні цього року збільшить кількість польотів у Стамбул до 10 разів на тиждень. Також до кінця року очікуємо входження Ryanair, який додасть ще п’ять напрямків”, – каже Тетяна Романовська.
З її слів, впродовж останніх двох років аеропорт “Львів” продемонстрував приріст у мільйон пасажирів. “Якщо ще у 2015-ому цей показник становив 738 тисяч, то уже цього року очікуємо 1,7 млн. А у наступному році плануємо збільшити цей показник до 2,2 млн. Тобто очікуємо приріст у 0,5 млн пасажирів щорічно”, – зазначила Тетяна Романовська.
“Цікаво, що найбільш затребуваними напрямками для пасажирів аеропорту “Львів” є рейси до Чикаго, Нью-Йорка, Торонто, Вашингтона. Отже, це ті завдання, над якими сьогодні наполегливо працює уся команда аеропорту. Ведемо переговори як з МАУ, так і з іноземними авіакомпаніями. Ще є попит на напрям до Парижа, і навіть є потенціал до відкриття рейсів двічі-тричі на тиждень. Також є попит на рейси у Португалію, зокрема до Лісабона”, – наголосила Тетяна Романовська.
З її слів, успіх аеропорту є невіддільним від успіху в галузі туризму на Львівщині. Оскільки саме туристи, які користуються послугами аеропорту “Львів”, та активні, непосидючі львів’яни є тим важелем, який сприяє розвитку аеропорту, а, також економіки регіону в цілому.

До Канади і Америки й надалі через Київ

“Тішусь, що саме МАУ є одним з основних авіаперевізників на львівському летовищі. Хоч насправді 2018 рік був доволі складним для нас, оскільки до аеропорту “Львів” зайшло чимало нових авіакомпаній. Тож намагались певною мірою пристосуватись до цього. Насамперед авіакомпанія МАУ ввела лоукост-тарифи для пасажирів на чимало нових напрямків. Так, наприклад, вартість квитків в обидва боки на новий напрямок Київ-Копенгаген становить 3600 гривень”, – розповіла регіональний менеджер з продажу авіакомпанії МАУ Катерина Стащишин.
Цього року кількість рейсів у аеропорту “Львів” зросла від 33 до 45
З її слів, напрямок до Америки і Канади сьогодні є ключовим для аеропорту “Львів”. Чимало пасажирів змушені спершу добираються зі Львова до Києва, а звідти вже летіти. До слова, ціна на ці напрямки є досить конкурентною – 530 доларів в обидва боки. “МАУ не стоїть на місці, а весь час відкриває нові напрямки. Зокрема, уже взимку зможемо літати з Києва до Ла-Романи, а наступного літа полетимо до Ізміра, Софії, Бухареста. Стараємось не лише відкривати нові напрямки, а й працювати, покращувати наш флот. Зокрема, цього року отримали три нові літаки boeing triple seven, а наступного року очікуємо ще один такий. Загалом до 2020-го плануємо вивести старі літаки з нашого флоту. Таким чином, вік наших літаків значно скоротиться. До слова, більшість тих літаків, які сьогодні літають до Львова, є новими”, – зазначила Катерина Стащишин.
З її слів, авіакомпанія МАУ завжди працює над покращенням сервісу для своїх пасажирів. Зокрема, система онлайн-реєстрації, яка працює за 48 годин, є простою і доступною для кожного. Також нещодавно на сайті авіакомпанії ввели персональний кабінет пасажира, де можна перебронювати квиток або замовити додаткові послуги, що значно полегшує обслуговування пасажирів.

До 80 різних напрямків за три години

Наступного року авіакомпанія Turkish Airlines святкуватимемо 10 років співпраці з аеропортом “Львів”. У 2009-ому все почалось з польоту трьох рейсів на тиждень, а вже незабаром їхня кількість сягатиме 10, розповів регіональний представник з маркетингу авіакомпанії Turkish Airlines у Львові Тарас Старак. “Основний наш продукт – це маршрутна мережа, яку пропонуємо нашим пасажирам. Загалом працюємо з 304 напрямками у 120 країнах світу. По кількості країн, у які літаємо, наша авіакомпанія є лідером у світі. Також гордістю є наш флот, який складається з 125 літаків. Більшість напрямків маємо у європейські та африканські країни. До слова, африканський напрямок є цікавим також і для Львова. Оскільки у нас навчається чимало іноземних студентів з африканських країн”, – наголошує Тарас Старак.
З його слів, у Європі авіакомпанія Turkish Airlines здійснює польоти у 115 аеропортів. Тобто авіакомпанія працює практично у кожній європейській столиці, а у деяких країнах офіси розташовуються не лише в столиці. Так, наприклад, в Україні працює шість офісів у різних містах, у Німеччині дев’ять тощо.
“Тішусь, що 75% усіх рейсів авіакомпанія Turkish Airlines здійснює щодня. Дещо менша кількість напрямків – це рейси, які здійснюються більше, ніж сім разів на тиждень. Незабаром і Львів входитиме до цієї когорти. Turkish Airlines – класична авіакомпанія, яка здійснює усі перельоти через основний аеропорт у Стамбулі. Загалом від Стамбула за три години людина може долетіти до 80 різних напрямків, які знаходяться у 37 країнах. Тому львів’яни можуть здійснювати переліт до Стамбула, який займає півтори години, а звідти уже летіти у більш, ніж 80 напрямків за три години”, – каже Тарас Старак.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7511 / 1.61MB / SQL:{query_count}