Пригальмуй, бо швидкість вбиває!

Львівщина долучилася до соціальної кампанії “Не жени, Україно!” та Всеукраїнської акції “Свідомі пішоходи”

Щороку на автошляхах України в ДТП гине більше людей, аніж на війні: понад 4 тисячі, за офіційною статистикою. Понад 30 тисяч травмуються. Одна з основних причин – перевищення швидкості. Тож у Києві сушать мізки, як змінити цю ситуацію в цілому. Міністерство інфраструктури України  запустило соціальну кампанію “Не жени, Україно!”, яка є частиною інформаційної кампанії “Віч-на-віч”. Цю кампанію проводять у декількох українських містах, у тому числі офіційно цього тижня до неї долучилася Львівщина.

Зменшити смертність на дорогах до нуля

Цю соціальну кампанію в тестовому режимі вже проводили раніше, і вона дала свої результати, розповів під час дискусії про модернізацію та підвищення безпеки дорожнього руху, яку проводили в Львівській ОДА, Петро Жижиян, експерт із комунікацій компанії “Еджис Україна”: “21 вересня стартувала кампанія під слоганом “Не жени, Україно!”. Мета цієї акції – зменшити аварійність на дорогах та зберегти життя людей. Головною цільовою аудиторією є люди віком від 35 до 40 років, які вже мають сім’ї та відчувають відповідальність. Ми розміщуємо на дорогах борди, ситілайти, крутимо ролики в кінотеатрах, де пояснюємо, чому важливо дотримуватися Правил дорожнього руху. Окрім того, випускаємо тематичні дрібнички (брелоки, автоароматизатори), які нагадували б, що на автошляху людина відповідальна не лише за своє життя. Пілотну версію кампанії проводили у 2016 – 2017 роках в Житомирській області. Тоді були справді позитивні результати, адже зменшилася кількість аварій, а водії та пішоходи, за даними опитування, були більш поінформовані щодо поведінки на дорозі”.
До розробки й реалізації цієї кампанії долучилися європейські партнери, зокрема Європейський інвестиційний банк (ЄІБ).
Під час представлення цієї кампанії в Києві Володимир Омелян, міністр інфраструктури, зазначив, що міністерство за підтримки європейських партнерів розробило Національну транспортну стратегію до 2030 року, мовиться на сайті mtu.gov.ua. Одним із її ключових пунктів є зменшення смертності і травматизму на дорогах до 2030 року до нуля. Водночас у міністерстві почали реалізовувати Стратегію підвищення рівня безпеки дорожнього руху в Україні до 2020 року. Цю програму фінансує Дорожній фонд. Цього року на безпеку доріг дадуть 1,6 мільярда гривень, у 2019-ому – 2,5 мільярда, у 2020-ому – 3,4 мільярда гривень.

А ви свідомий пішохід?

Також удруге на Львівщині стартувала Всеукраїнська акція “Свідомі пішоходи”. Захід відбувається в рамках інформаційної кампанії “Безпечні дороги”, яка також спрямована на безпеку дорожнього руху і яку реалізовуватимуть в області впродовж 2018 і 2019 років. Кампанію розпочав наприкінці минулого року медіахаб “Твоє місто” у співпраці з соціальною ініціативою УГКЦ “Хтось не зробить” і Патрульною поліцією Львівщини.
Цільова аудиторія – пішоходи різних вікових категорій. У рамках акції “Свідомі пішоходи” організатори поширюють спеціалізовану літературу, займаються просвітницькою роботою, проводять тренінги з домедичної допомоги та відкриті уроки. Головною метою є об’єднання зусиль органів місцевого самоврядування, громадськості, педагогів та поліції задля покращення ситуації на дорогах. У вівторок, 25 вересня, для дітей із області вже провели перший тренінг.
“За останні шість років в Україні внаслідок ДТП загинуло 1400 дітей віком до 18 років. Проект охоплює декілька категорій: дітей молодших класів, школярів середнього та старшого віку, сім’ї та представників бізнесу, які можуть долучатися до наших акцій. До слова, наша Facebook-сторінка “Свідомі пішоходи – фонд безпеки дорожнього руху” є платформою для розміщення і продажу саморобних лотів. Від реалізації кожного лота 10% передають у фонд на втілення проекту”, – пояснила Світлана Снігур, керівник відокремленого підрозділу Всеукраїнської  ГО Громадський комітет транспортної безпеки у Львівській області.
Обласні чиновники пообіцяли організувати подібні дискусії в усіх районах області, а в дитячих театрах міста показувати для найменших учасників дорожнього руху тематичні вистави.

У поліцейських зв’язані руки…

Натомість під час дискусії в поліції зазначили: поки що про якусь конкретну боротьбу з дорожньо-транспортними пригодами годі говорити, бо законодавство, так би мовити, зв’язало їм руки.
“Справді, порівняно з минулим роком фіксуємо зменшення кількості ДТП як у місті, так і в області. Але зменшення кількості аварій відбувається не завдяки, а всупереч! Чому? Бо поліція вже майже чотири роки не має права вимірювати і контролювати швидкісний режим на дорогах. Так, знизили допустиму швидкість у межах населеного пункту до 50 кілометрів на годину, але й цього ми не можемо проконтролювати без відповідного інструментарію. Ми ж не можемо через кожні 15 кілометрів поставити поліцейського чи патрульного! Інакше всі ті, що порушували Правила дорожнього руху, і далі це робитимуть, – вважає Роман Пилипенко, начальник Патрульної поліції у Львівській області. – Якщо говорити про пішоходів, для яких штраф за порушення ПДР становить 51 гривню, то поліцейські оштрафують порушника лише в тому випадку, якщо протягом трьох годин вдасться встановити його особу на основі документів. Інакше змушені будуть відпустити. Це теж ненормально”.
Як уже писала “Львівська Пошта”, на початку серпня Володимир Омелян  повідомив, що швидкісний контроль на дорогах відновлять уже на початку осені. З його слів, для фіксування правопорушень на автошляхах поліція використовуватиме радари. Згодом на поліцейські автомобілі встановлять тестери. Однак Верховна Рада ще має проголосувати за закон про автоматичну фіксацію порушень Правил дорожнього руху (ПДР). У Міністерстві внутрішніх справ також заявили про посилення заходів безпеки дорожнього руху та збільшення кількості контрольних пунктів на автошляхах України. Однак ще не відомо, в який саме спосіб фіксуватимуть порушників, бо в Україні вже кілька років не можуть сертифікувати відповідне обладнання. Тож поки що тільки обіцянки…
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8243 / 1.58MB / SQL:{query_count}